Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Dziwne dźwięki po zgaszeniu auta.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    szukam :)
    Postów
    10

    Domyślnie Dziwne dźwięki po zgaszeniu auta.

    Cześć Chłopaki!
    Posiadaczem 159 jestem od niedawna. Dziś zrobiłem sporą trasę (około 1200km). Auto zaparkowalem, wszystko ok. Teraz byłem w sklepie, wsiadam, nie chce odpalić. Jak na pierwszym filmiku. Po jakimś czasie zaskoczyła. Możliwe że już aku był słaby. Pojechałem do sklepu, wróciłem. Zostawiłem auto. I słyszę dziwny szum z tyłu. Gdzieś zza kół, filmik drugi. Otworzyłem maskę, słyszę dziwny syk. Jakby uciekające powietrze, ale to nie to. Odpiąłem akumulator, wszystko ucichlo. Wygląda na to, jakby po zgaszeniu został gdzieś prąd. Po ponownym podłączeniu masy znowu to samo. Ktoś tak miał? Co to może być?

    W rzeczywistości jest ciszej niż na filmach. Chciałem jednak dobrze uchwycić dźwięk.

    Co do błędu- kontrolka świeci się tylko po przekręconym zapłonie. Nie wiem czy tak powinno być czy nie, a dostęp do kompa będę mieć najszybciej w następnym tygodniu.

    https://drive.google.com/file/d/1-D4...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1-CP...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1-7Q...ew?usp=sharing

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)
    Postów
    228

    Domyślnie

    może klapy od sterowania rozdziałem powietrza w kabinie? To normalne. U mnie po wyłączeniu długo coś tam "gada", przesuwa się, pracuje.Może to jest to?
    Pozdrawiam,

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Tak kontrolka zawsze sie swieci na zapłonie jak odpalasz to gasnie chyba ze masz jakiegos błęda to wtedy sie swieci też po odpaleniu ale wyskakuje wtedy komunikat check coś tam
    Jeżeli chodzi o odpalanie to ja bym obstawiał rozrusznik. Miałem podobnie na poczatku raz na jakiś czas nie zaskoczył później coraz cześciej sie to zdarzało. tylko u mnie to przy odpaleniu nieraz było słychać taki pisk jakby pasek piszczał. A jeszcze taka przypadłość ze gdy nie chciała odpalić tak jak u ciebie wogóle nie kreciło rozrusznikiem to nie otwierałą sie tylnia klapa od bagażnika gdy wciskałem logo. Po wymianie rozrusznika problem zniknoł Jak nie bedzie chciał odplić to dotknij reka rozrusznika czy przypadkiem sie goracy nie robi.
    Co do tego dzwieku to może być tak jak Robalgis mówi.

    Co do drugiego filmiku to alfa dobija kompresorem powietrze do kół bo czuje ze mało hahaha taka madra bestia żarcik a tak serio to nie wiem co by tam z tyłu mogło być.
    Ostatnio edytowane przez Magnesator ; 19-07-2019 o 08:37

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    szukam :)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ciężko dokładnie stwierdzić co i jak, tym bardziej, że alfę mam dość krótko.

    Co do dźwięku z komory, może i są to klapy od sterowania rozdziałem powietrza w kabinie. Tylko one jednak po jakimś czasie powinny się wyłączyć, prawda? A u mnie po godzinie od zgaszenia auta dalej syczało. Dlatego odpiąłem klemę. Przy otwartym oknie myślałem na początku, że sąsiad coś robi. Ale później wychodzę, slucham, a to ode mnie z auta, kurde.

    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły lub miał podobny przypadek, chętnie posłucham

  5. #5
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    pierwsze co to sprawdź kabel masowy (pod akumulatorem) - to w temacie losowego nieodpalania auta. co do buczenia - nie mam pojęcia co to.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    60

    Domyślnie

    Z tyłu to może pracować pompa paliwa, bo tylko ona jest zasilana elektrycznie , dźwięk z przodu też by sugerował że paliwo przechodzi przez przewody paliwowe . Żeby to sprawdzić czy to ona to spróbowałbym wybić bezwładnościowe , o ile się nie mylę jest pod fotelem kierowcy.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,768

    Domyślnie

    Cytat Napisał taz84 Zobacz post
    Żeby to sprawdzić czy to ona to spróbowałbym wybić bezwładnościowe
    Chciałbym zobaczyć jak to robisz
    Wystarczy przyłożyć ucho do siedziska kanapy po wyłączeniu silnika. Pompkę dobrze słychać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Można też wyjąć bezpiecznik pompy paliwa na zgaszonym silniku. Jeśli dźwięk zniknie, to pewnie przekaźnik padł i daje prąd po odcięciu zapłonu.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    szukam :)
    Postów
    10

    Domyślnie

    Podłączyłem spowrotem klemę od akumulatora. Dźwięk, zaraz po dostaniu się prądu do auta, wrócił. I z przodu i z tyłu. Chciałem odpalić auto, ale zakręciła dwa razy i nie odpaliła. Zostawiłem to na pół godziny, aby zobaczyć, czy coś ustanie. Nic. Jedyne co, to rozładował się akumulator. W czym szukac przyczyny? Pompa paliwa do wymiany?
    1.9 JTD 120Km

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od wyciągnięcia tego bezpiecznika, żeby sprawdzić, czy ten dźwięk pompa daje.

Podobne wątki

  1. Dziwne dźwięki w tylniej częsci auta - Crosswagon
    Utworzone przez klimmw w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2018, 01:07
  2. Dziwne buczenie w kokpicie po zgaszeniu silnika w alfie 147
    Utworzone przez Marcin.t w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 12:47
  3. Doświetlanie drogi do domu po zgaszeniu auta
    Utworzone przez Artur75 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 06:16
  4. Wentylator nawiewu - pracuje po zgaszeniu auta
    Utworzone przez jarek grabowski w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 12:13
  5. [159] Po zgaszeniu auta coś brzęczy w tunelu środkowym. Polski lektor w nawigacji?
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-09-2010, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory