Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: może warto?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie może warto?

    Spotkałem gościa, który zakupił niedawno Brerę, z 2009 roku. Wyłożył 33 tysiące. Pytam czemu dał tyle za 10 letnie auto. Zastanowiła mnie ta cena i przejrzałem dostepne ogłoszenia: faktycznie, te auta trzymają się powyżej poziomu 30 tysięcy, mimo, że najmłodsze z nich ma już 9 lat.
    Wygląda na to, że Brera staje się youngtimerem.
    Ciekawi mnie, czy również sądzicie, że zakup Brery to dobra inwestycja, w tym sensie, że auto nie powinno tanieć a raczej można spodziewać się nawet zwyżek cen?
    Jego Brera to 2.4 jtdm, z panoramiczną szybą na dachu, drugi właściciel, sprowadzona z Niemiec od prywatnego sprzedawcy kilka lat temu. Auto bardzo zadbane.
    Ponieważ czaił się na ten model od dawna, mówi, że praktycznie nie spotkał się z Brerą, która byłaby w kiepskim stanie albo z mocno widocznymi śladami zużycia. Niestety, nie można tego powiedzieć o 159....
    Ostatnio edytowane przez Anderson ; 22-07-2019 o 21:08

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Moim zdaniem cenę trzymać będą tylko perełki, np w wersji S, albo TI i najlepiej z 3.2 V6 lub tbi, ale na to by już w tym momencie zaczynały drożeć bym nie liczył.
    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Ponieważ czaił się na ten model od dawna, mówi, że praktycznie nie spotkał się z Brerą, która byłaby w kiepskim stanie albo z mocno widocznymi śladami zużycia.
    To słabo się czaił. Osobiście, mimo, że nawet nie byłem na kupnie to widziałem kilka mocno zaniedbanych egzemplarzy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Oj myślę, że słabo szukał...a może to i lepiej dla niego. Na rynku wtórnym również Brerę można znaleźć zmęczoną życiem...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    No zobaczymy, czy ta wyczajona okaże się strzałem w 10

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Pisałem dziś w innym temacie. Z moich obserwacji wynika, że cena egzemplarzy z V6 powoli wzrasta. Nawet 159. Coraz mniej tych motorów. A z tym brakiem dojechanych egzemplarzy to chyba żart
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Może i te ceny rosną, tylko się auta nie sprzedają

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Może i te ceny rosną, tylko się auta nie sprzedają
    Nie dość, że Alfa, to jeszcze stara i dużo pali
    A na serio, takich aut nie kupuje się z przypadku. Musi trafić się zorientowany klient. A po drugie to ich stan. W PL jest sporo perełek po przejściach w Szwajcarii. Choćby na autoscout czy mobile jak pojawi się jakiś atrakcyjny egzemplarz to cena potrafi zaskoczyć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    No to jest samochód dla entuzjasty zdecydowanie. Moja była przez miesiąc wystawiona, to dostawałem tylko wiadomości od skupów samochodów, a oprócz tego jeden sms z pytaniem o VIN. A wcale nie mam jakiegoś szrota
    Ale widać też o jakie sztuki jest najwięcej pytań - 2.4 JTDm, a nie V6 ani TBi. Tak już u nas jest, że ludziom diesel pasuje do coupe, nic się nie poradzi. Ale w ogóle sprzedanie coupe nie jest takie proste, to nie są samochody dla każdego - niemniej ile jest auto warte to jedno, a za ile da się je faktycznie sprzedać, to drugie i niestety dość mocno różne...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Jak juz koledy pisali wyzej, ceny beda rosly ale tylko najmocniejszych i najlepiej utrzymanych egzemplarzy. Chociaz i tak mowimy tu o kilkunastu latach do przodu. Obserwuje rynki zachodnie ze Szwajcaria w szczegolnosci. Tam brera 3.2 Q4 ~40kkm przelotu, wyposazenie max chodzi juz teraz po 140 kola na nasze, czyli powiedzmy duzo juz odrobila w stosunku do ceny wyjsciowej. Takie auta sprzedaja sie dluzej ale potencjalnych klientow z takim porfelem jest wiecej niz u nas. Mysle, ze diesel czy nawet tbi nie ma szans na wieksze wzrosty cen po latach. A juz na pewno, nie dotrwaja do tego czasu perelki od polakich handlarzy
    Co do polskiego rynku to zapomnij o wzroscie cen jakichkolwiek wersji. Tutaj rzadza zupelnie inne zasady jak zachodzie. Zreszta co bede sie produkowal. Kazdy z nas mniej lub bardziej mial z nim do czynienia. U nas moga wzrosnac ceny np. 126p czy polonezow (co zreszta juz sie dzieje) z sentymentu ale na brere bym nie liczyl.
    Ostatnio edytowane przez byczyAchim ; 24-07-2019 o 08:15

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Trzeba też mieć na uwadze, że to jest trudne w utrzymaniu auto - coraz więcej części unikalnych dla Brery, czyli innych niż w 159 (tylne lampy, zderzaki, drzwi, różne mechanizmy itp itd) jest już praktycznie niedostępna. Sprawia to, że za te 30k pln to można zaryzykować, że pojeździ się rok czy dwa, coś się wydarzy i nie będzie jak naprawić - ale jak miałbym wydać 140 tys na 10 letnie auto i nie móc nim po chwili jeździć bo np ktoś mi stłucze lampę, a nie ma dostępnych na rynku nie tylko nowych, ale praktycznie żadnych, no to taka "inwestycja" staje się dość ryzykowna. Nie pomaga że wyprodukowano raptem 20-kilka tysięcy sztuk tego auta, nie ma nawet czego szukać po szrotach. Dlatego to trudny zakup i trudna sprzedaż ;-)

    A Spider to już w ogóle hardkor

Podobne wątki

  1. [159] AR 159 do 19 tys- czy warto?
    Utworzone przez bogi93 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 132
    Ostatni post / autor: 14-06-2015, 10:37
  2. Co warto obejrzeć w Poznaniu lub gdzie warto przysiąść?
    Utworzone przez Pietia w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 15:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory