Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: AR 159 po wymianie opon ściąga na prawo - ciśnienie , zbieżność zrobione, brak luzów

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Jazowsko
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2JTS V6 Q4 / Alfa Romeo 159 2,4JTDM Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Przełożyć koła, możemy, miedzy przednimi i tylnymi, jeśli jest to wina którejś z przednich opon, to na pewno poczujemy różnicę.
    Na pewno najtańsze rozwiązanie a powinno dać informację, czy to wina opony...

    Kolego zanas daj znać jak się skończyła ta historia, czy wadliwa była opona, i jak się udało to załatwić, bo jestem ciekaw.

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Te opony nie były czasem "ostatnimi sztukami" na magazynie? Zdarza się, że zostają wadliwe, już odsyłane, albo zwyczajnie deformują się od nieprawidłowego przechowywania.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Otóż, zmienialiśmy opony we wszystkich możliwy konfiguracjach - przód/ Tyl, Lewa / Prawa (mimo ze kierunkowe w celu testów) i ..... nic. Wciąż to samo, ale zauważyłem coś nowego przy przyśpieszaniu ściąga mocniej a na tempomacie przy 60km/h idzie prosto. Dlatego też pojechałem jeszcze raz na stacje diagnostyczną aby wykluczyć opcje luzów w zawieszeniu i jeszcze raz sprawdzić zbieżność (przód i tył) - na pierwszy rzut oka luzów brak (sworznie wahaczy robione ostatniej jesieni). Nie ściągałem osłony silnika wiec nie wiem jak półosie ale zakładam, że skoro ściąganie wystąpiło po zmianie opon na nowe to w planie mam zmianę jutro opony na zimówki (niestety) i zrobienie testu wtedy, jeżeli będzie nadal ściągać na prawo to zdejmę osłonę silnika i obadam półosie.
    Ciąg dalszy nastąpi....

    PS
    Opony kupiłem na Oponeo ale nie jako ostatnie sztuki ani nie w żadnej promocji (chociaż to gwarancji nie daje, że były przechowywane odpowiednio)

    P.S 2
    Jeśli macie jakieś jeszcze pomysły to jestem otwarty

    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Sprawdź czy któreś z kół się nie grzeje, może cylinderek w zacisku się zapiekł?
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Załóż zimówki na przód jeśli masz drugie felgi lub przednie koła na tył a tylne na przód i będzie jasność. Jeśli nadal będzie ściągać to stawiam na wahacz. Miałem dokładnie takie same objawy w 156 po wymianie kół na podnośniku(przy mocnym przyśpieszaniu ściągała w prawo) jedna z gum wahacza oderwała się i po kilkunastu kilometrach wypadła. Dla wszystkich tu piszących elaboraty dodam że wahacze TRW przebieg 28tyś. kilometrów.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Mała aktualizacja, oddałem samochód do serwisu który zdemontował osłone silnika i sprawdzili zawieszenie i.......... nic - zero luzów. Szarpali normalnie na ziemi i po podniesieniu samochodu. Nie mają pojęcia. Powiedzieli ze sprawdza jeszcze raz zbieżnośc z tyłu.

    Żadne koło sie nie grzeje ale i tak poprosiłem o sprawdzeni cylinderków w zaciskach.

    Pozdrawiam

  7. #27
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Obstawiam dolny wahacz. Sprawdź, czy opony po intensywniejszej jeździe po zakrętach nie są przypadkiem wyraźnie cieplejsze od wewnątrz.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Okazało sie że prawe koło było przesunięte o 1 stopień - wahacz dolny wymieniony. Dało to tyle, że teraz koła sa już w na tym samym poziomie. Niestety problem nie zniknął. Postanowiłem wymienić również wahacz górny.
    Szczerze mówiąc to mój osateczny pomysł.

    Dam znać czy pomogło.

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zakładałeś z powrotem zimówki?

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Jeszcze nie, póki co tylko zamieniłem te nowe miejscami, przód-tył, lewo-prawo. ale kompletnie nic to nie zmieniło więc zacząłem walczyć z wahaczami.

Podobne wątki

  1. [MiTo] MiTo ŚCIĄGA W PRAWO !!
    Utworzone przez aniiab w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 22-01-2023, 17:16
  2. Ściąga auto na prawo
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2018, 11:48
  3. [Giulietta] Ściąga w prawo.
    Utworzone przez cysio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-09-2015, 18:17
  4. [GTV] ściąga w prawo...
    Utworzone przez grzdylu w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 10:47
  5. [147] ściąga raz w lewo, raz w prawo
    Utworzone przez mat19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-10-2008, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory