Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Drgania na jałowym 2.4 Automat

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTD SW 2007r
    Postów
    4

    Domyślnie Drgania na jałowym 2.4 Automat

    Witajcie,
    Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu problemu. Mechanicy rozkładaja rece. 2.4 jtd 200 km w automacie drzy bardzo na DRIVE I NA R, generalnie na zapietych biegach czyli w momencie gdy silnik jest "naciagniety" przez bieg. Dodatkowo na postosju wyczuwalne jest delikatnie stukanie na pedale hamulce - podobnie przed samym zatrzymaniem i zaraz po ruszeniu. Poduszki dolne obie wymienione, jesli chodzi o gorne wszyscy mechanicy mowia ze sa dobre. To stukanie jest tez np. w sytuacji w ktorej stoje na swietlach na D i auto drzy a po pewnym czasie dodatkowo czuc stukanie( ono jest delikatnie wyczuwalne na pedale hamulca).Czy ktos mial podobny przypadek i moze sie podzielic lub polecic speca od Alf w Rzeszowie ktory zidentyfikuje przyczyne.
    Ostatnio edytowane przez Gabs ; 05-08-2019 o 19:33

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    1. sprawdź przewody chłodnicy oleju czy nie leżą na wersie (metal na metal ) one mają gumowe odboje, sprawdź czy są
    2. sprawdź zbiorniczek wyrównawczy czy nie jest luźny na dolnym mocowaniu, podparciu
    3. sprawdź przewody klimatyzacji i wspomagania czy nie są gdzieś odczepione, luźne i czy nie obijają, dotykają czegoś czego nie powinny

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTD SW 2007r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziekuje. Zwreryfikuje. Czy jeszcze jakies inne pomysly i info nt. dobrego mechanika alf w Rzeszowie ?
    Ostatnio edytowane przez Gabs ; 07-08-2019 o 20:21

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gabs Zobacz post
    Witajcie,
    Prosze o pomoc w zidentyfikowaniu problemu. Mechanicy rozkładaja rece. 2.4 jtd 200 km w automacie drzy bardzo na DRIVE I NA R, generalnie na zapietych biegach czyli w momencie gdy silnik jest "naciagniety" przez bieg. Dodatkowo na postosju wyczuwalne jest delikatnie stukanie na pedale hamulce - podobnie przed samym zatrzymaniem i zaraz po ruszeniu. Poduszki dolne obie wymienione, jesli chodzi o gorne wszyscy mechanicy mowia ze sa dobre. To stukanie jest tez np. w sytuacji w ktorej stoje na swietlach na D i auto drzy a po pewnym czasie dodatkowo czuc stukanie( ono jest delikatnie wyczuwalne na pedale hamulca).Czy ktos mial podobny przypadek i moze sie podzielic lub polecic speca od Alf w Rzeszowie ktory zidentyfikuje przyczyne.
    Miałem podobnie - czyli drżenie na D. Wymieniłem GÓRNE poduszki, chociaż mechanik mówił, że dobre Drżenie niemal ustąpiło. Podejrzewam, że po wymianie dolnych poduszek ustąpi całkowicie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Czy możecie dla potomności podać numery/ceny tych poduszek górnych i dolnych do 2,4 w automacie?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    O, ja mam dokładnie to samo - na hamulcu czuć wibracje i słychać odgłos stukania w kabinie na zapiętym biegu. Jeżdże tak od ponad roku xD

    Nie dam sobie reki uciąć, że to poduszki bo często wystarczy np. puścić hamulec, przejechać dosłownie kilka centymetrów i stanąć ponownie a stukanie się zmniejszy.

    W każdym razie jak wymienić to zawołaj i powiedz czy pomogło.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Witam! Co do drgań wyczuwalnych na pedale hamulca: czy występuje to u was np. po zatrzymaniu się np. na światłach i trwa do kilku sekund i czasami chwile po ruszeniu? Jeśli tak to możecie mieć problem, z którym moi mechanicy walczyli, bo też ich cisnąłem, w sumie kilkanaście miesięcy. Koniec końców okazało się, że nie były to poduszki ani problem z samym pedałem tylko winowajcą był moduł czy element pompy ABS-u (dawno to było i nie pamiętam). Jest to coś przez co przepływa płyn hamulcowy i jest zamocowane na kliku gumowych poduszkach. U mnie wpadało to w wibracje, które przewodami przenosiły się na pedał hamulca. Po zamianie miejscami lub wymianie (dokładnie nie pamiętam) problem ustąpił i już mi się noga na hamulcu, na postoju nie telepie. Może to was naprowadzi. Pzdr.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTD SW 2007r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dziekuje bardzo. W koncu jakas konkretna alternatywa do sprawdzenia. U mnie jest tak ze na zatrzymaniu po drive jest przez chwile cisza, a po chwili stuka. Rowniez prawie za kazdym razem przed dohamowaniem az do zatrzymania calkowitego oraz po odpuszczeniu hamulca na D przez 2 sekundy az nie ruszy.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 200HP
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam chciałbym odświerzyć temat.
    Mam taki sam objaw. Wszystkie poduchy wymienione.
    Czy ktoś znalazł finalnie źródło tych objawów?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-42 Zobacz post
    Witam chciałbym odświerzyć temat.
    Mam taki sam objaw. Wszystkie poduchy wymienione.
    Czy ktoś znalazł finalnie źródło tych objawów?
    A wymienileś poduche od strony skrzyni? Bo u mnie to było przyczyną

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Drgania na jałowym biegu 2.0 jtdm
    Utworzone przez kreizol w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-03-2021, 11:47
  2. [159] Drgania kierownicy na biegu jałowym
    Utworzone przez OT1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-06-2018, 08:13
  3. Wibracje, drgania na biegu jałowym 2.0 TS CF3
    Utworzone przez Plasma w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2018, 14:32
  4. [Giulietta] Drgania na biegu jałowym
    Utworzone przez szerszen1992 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2014, 14:37
  5. [156] Drgania silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez Krzysztof1-1R w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory