Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Zgasł w trakcie jazdy....159 3,2 V6 jts

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wojtekalfa159
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie Zgasł w trakcie jazdy....159 3,2 V6 jts

    Witam,jak w tytule wracałem z Krakowa na Śląsk i zgasł mi silnik nagle,bez żadnego szarpania i hałasu ,zastanawiam sie czy to rozrząd,proszę o podpowiedź,może ktoś miał z tym przykrym zdarzeniem problem ,pozdrawiam

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    To może być wszystko od przepalonego bezpiecznika po zatarty motor... podaj trochę więcej jaki przebieg itd, w jakich okolicznościach to było czy silnik zblokowało czy po prostu stracił moc jakby przestało dochodzić paliwo i stanął.
    Najlepiej podpiąć się pod komputer na początek. Bo cała reszta to wróżenie z fusów.
    Moje pierwsze skojarzenie to pompa paliwa niskiego ciśnienia zakończyła żywot.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wojtekalfa159
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    To może być wszystko od przepalonego bezpiecznika po zatarty motor... podaj trochę więcej jaki przebieg itd, w jakich okolicznościach to było czy silnik zblokowało czy po prostu stracił moc jakby przestało dochodzić paliwo i stanął.
    Najlepiej podpiąć się pod komputer na początek. Bo cała reszta to wróżenie z fusów.
    Moje pierwsze skojarzenie to pompa paliwa niskiego ciśnienia zakończyła żywot.
    Najnormalniej w świecie zgasł...i juz nie odpalił,bez żadnych stuków i hałasów,został podpięty pod komputer u mechanika (nie bylo mnie przy tym)podobno wyszedł błąd na walkach rozrządu ...czy to musi oznaczać najgorsze???pocieszam sie ,ze nie bylo słychać żadnych zgrzytow...

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Rozrząd to wcale nie jest najgorsze przy tym silniku. Tylko ciekawe co się stało z tym rozrządem, że aż zgasł.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wojtekalfa159
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Rozrząd to wcale nie jest najgorsze przy tym silniku. Tylko ciekawe co się stało z tym rozrządem, że aż zgasł.
    Więc jeśli ktoś miał z tym do czynienia że silnik zgasł w trakcie jazdy to proszę o podpowiedź,podkreślam ze bez szarpniecia i styków,Po prostu nie chcę aby mnie warsztat chciał naciąć na koszty bo wiemy że lubią ,oczywiście nie wszyscy ??

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtekalfa159 Zobacz post
    Więc jeśli ktoś miał z tym do czynienia że silnik zgasł w trakcie jazdy to proszę o podpowiedź,podkreślam ze bez szarpniecia i styków,Po prostu nie chcę aby mnie warsztat chciał naciąć na koszty bo wiemy że lubią ,oczywiście nie wszyscy ??

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka
    Nie wszyscy, ale żeby nie naciągać trzeba się znać Najgorzej jak serwis będzie jechał na ślepo.
    Błędy od rozrządu mogły równie dobrze pojawić się wcześniej, we wczesnej fazie może nawet nie zaświecić się check.
    W pierwszej kolejności sprawdziłbym układ paliwowy.
    Próbowałeś tak po prostu uruchomić silnik po tym i po prostu kręcił ale nie odpalił?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wojtekalfa159
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie wszyscy, ale żeby nie naciągać trzeba się znać Najgorzej jak serwis będzie jechał na ślepo.
    Błędy od rozrządu mogły równie dobrze pojawić się wcześniej, we wczesnej fazie może nawet nie zaświecić się check.
    W pierwszej kolejności sprawdziłbym układ paliwowy.
    Próbowałeś tak po prostu uruchomić silnik po tym i po prostu kręcił ale nie odpalił?
    Tak dokładnie kreci i nie odpala jutro jadę na warsztat tam gdzie zostawiłem samochód aby widzieć co tam jest ,dlatego każda informacja i wasza wiedza jest bardzo pomocna dzieki

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Wojtekalfa159 ; 07-08-2019 o 17:49

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Tak jak wspominałem na początku i jak pisał magil należy zacząć od układu paliwowego. (u mnie pompa paliwowa padła przez noc w garażu...) Skoro silnik kręci i nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów to albo brakuje mu paliwa albo iskry.
    Jeżeli to brak paliwa to albo pompa albo brak sygnału położenia walka. jeżeli brak iskry to raczej brak sygnału położenia wałka. Warto też spojrzeć na świece zapłonowe.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Wojtekalfa159
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel13 Zobacz post
    Tak jak wspominałem na początku i jak pisał magil należy zacząć od układu paliwowego. (u mnie pompa paliwowa padła przez noc w garażu...) Skoro silnik kręci i nie wydaje żadnych dziwnych odgłosów to albo brakuje mu paliwa albo iskry.
    Jeżeli to brak paliwa to albo pompa albo brak sygnału położenia walka. jeżeli brak iskry to raczej brak sygnału położenia wałka. Warto też spojrzeć na świece zapłonowe.
    No,więc tak jest z tym silnikiem, nie odpala bo walki się nie kręcą ,sciaglismy dekle i jest tak ze,silnik kreci walki stoją łańcuch 1 i 2 sa napięte zostaje ten 3 że albo się zerwał,pytanie jakie szkody porobiło....jak myślicie i czy to na pewno

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Wojtekalfa159 ; 09-08-2019 o 10:14

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Możemy tylko zgadywać. Niech zdejmą pokrywę rozrządu to się dowiedzą. Silnik na 99.9% nie jest bezkolizyjny.

    - - - Updated - - -

    Ciśnij serwis niech dokładnie sprawdzą co się stało.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Silnik zgasł w trakcie jazdy
    Utworzone przez bob@ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 21:49
  2. [159] mróz, zgasła w trakcie jazdy
    Utworzone przez coachu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 16:21
  3. [159] Nagłe odcięcie w trakcie jazdy
    Utworzone przez PePe_xXx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 08:01
  4. [159] Szarpanie w trakcie jazdy
    Utworzone przez hubert.janowski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 08:38
  5. [145] Gaśnie w trakcie jazdy
    Utworzone przez Kys w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory