Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alternator padł? ciężko kręci ;/

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hitmanosi
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm 210 KM 2007 r.
    Postów
    14

    Domyślnie Alternator padł? ciężko kręci ;/

    Witam wszystkich serdecznie

    Ostatnio w mojej alfie 159 2.4 pojawił się oczywiście problem. Silnik na wolnych obrotach po kilku minutach pracy wskakuje na 1100 rpm a ładowanie aku według wskazań komputera to zaledwie okolice 11 V. Nie tak dawno sprawdzałem również z tymi obawami ale była to wartość ok 13.7 V w zależności jak był obciążony. Obstawiam z góry alternator. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o wypowiedź czy to faktycznie jest to czy ewentualnie coś innego może być dodatkowo. Dodam że auto ogólnie ciężko pali po dłuższym postoju i puszcza dymek na krótko zaraz po uruchomieniu po czym później nie dymi wcale. Komputer raz pokazuje wtrysk na cylindrze 2 a raz na 3. Sam nie wiem jakie powinny być prawidłowe wartości. Czy jedno może mieć coś wspólnego z drugim czy też alternator jest do wymiany a wtrysk do regeneracji?

    P.S. Jak obstawiacie koszty napraw i czy bardzo problematyczne jest wyciągnięcie alternatora.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar bobik
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 2,4 300km
    Postów
    166

    Domyślnie

    Żeby wyjąć alternator to trzeba cały rzód rozbierać, zderzak pas przedni chłodnice i tak dalej, chociaz kiedyś słyszałem o magikach co rwali do góry, nie robiłem tak więc nie wiem. Czasami lepiej coś rozebrać więcej i mieć dobry dostęp niż później mieć pokaleczone ręce i połamane plastiki.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    To dwa różne problemy. Słaby prąd ładowania to najprawdopodobniej wina alternatora, ale diagnoza problemu z odpalaniem wymaga bardziej szczegółowych pomiarów.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar mandaryn
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SW Q4 TI
    Postów
    28

    Domyślnie

    Niskie napięcie podczas rozruchu jest przyczyną pojawiania się błędów. Alternator byl już padnięty a kontrolka braku ładowania nie swieciła. Słabo kręcił aku wykończone i pojawiające się błędy ABS itd przy opalaniu.
    Nie trzeba ściągać pasa przedniego po zdjęciu pompy wspomagania da się od góry wyjąć.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hitmanosi
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm 210 KM 2007 r.
    Postów
    14

    Domyślnie

    Problemy z odpalaniem pojawiły się już wcześniej zanim alternator padł na dobre wiec nie wiem czy to tylko jego wina, oby tak było. Co do wyjęcia alternatora to tak właśnie myślałem ze demontaż pompy wspomagania pomoże.
    Kontrolka aku pojawiła sie po przejechaniu trasy ok 1000 km po czym następnego dnia sie nie świeciła. Komputer nie wywalał żadnych innych błędów poza wcześniej wspomnianym wtryskiem.
    Ostatnio edytowane przez hitmanosi ; 13-08-2019 o 17:37

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał hitmanosi Zobacz post
    Problemy z odpalaniem pojawiły się już wcześniej zanim alternator padł na dobre wiec nie wiem czy to tylko jego wina, oby tak było. Co do wyjęcia alternatora to tak właśnie myślałem ze demontaż pompy wspomagania pomoże.
    Kontrolka aku pojawiła sie po przejechaniu trasy ok 1000 km po czym następnego dnia sie nie świeciła. Komputer nie wywalał żadnych innych błędów poza wcześniej wspomnianym wtryskiem.
    Alternator jeszcze chwilę popracuje, ale dalszej trasy już bym nie planował. U mnie padł w drodze z wakacji w sierpniu potem ozdrowiał, a w marcu już definytywna wymiana
    Najlepsze było to, że po wymontowaniu oddałem go do regeneracji gdzie powiedzieli mi że jest sprawny. Niestety nie był.

    Co do ciężkiego odpalania do sprawdzenia klapy w kolektorze oczywiście jeśli jeszcze nie zrobiłeś z nimi porządku.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hitmanosi
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm 210 KM 2007 r.
    Postów
    14

    Domyślnie

    Problem polega na tym ze bede musiał jeszcze wrócić jakoś do Polski ta samą trasę z Niemiec, pytanie czy jest to możliwe w tej sytuacji ?. Po powrocie i tak leci do wymiany.
    Klapy w kolektorze sa ogarnięte od jakichś 2 miesięcy oraz wyczyszczony jest egr.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    159 2.4 jtdm
    Postów
    54

    Domyślnie

    Sprawdź kabel plusowy który idzie do akumautora, u mnie się grzał i robił opór przy lądowaniu i opalaniu. Przy samej klemie skróciłem około 5-7cm i zarobiłem. Problem znikł.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Nie kręci - padł rozrusznik?
    Utworzone przez Jejek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-10-2015, 19:50
  2. [159] alternator padł w 159!potrzebna szybka pomoc!
    Utworzone przez kizior w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 15:04
  3. Alternator padł JTD
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 19:03
  4. [156] padł alternator POMOCY
    Utworzone przez rafao3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 09:27
  5. Ciężko się kręci kierownicą
    Utworzone przez barttorun w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 23:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory