Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Cały czas wywala bezpiecznik f45 (service)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie Cały czas wywala bezpiecznik f49 (service)

    Witam,
    posiadam alfe 159 1.9 jtdm 150 km. od jakiegoś czasu pali mi bezpiecznik w panelu pod kierownicą pod oznaczeniem F49, z tego co zauważyłem gdy to się dzieje przestają działać przyciski na kierownicy i wyrzuca kontrolkę poduszek powietrznych na liczniki. na rozpisce jest że powinien to być bezpiecznik 7,5A, niestety gdy wymienię cały czas go pali, więc zakładam większe jak 10-15A, ale to pomaga na jeden góra dwa dni i znów to samo. Proszę o pomoc, może już ktoś się z tym spotkał, może ktoś wie jak temu zaradzić, albo zna jakiegoś godnego polecenia elektryka samochodowego, jeśli już była o tym mowa to nie ciśnijcie, tylko pomóżcie.
    Ostatnio edytowane przez pitrek107 ; 16-08-2019 o 15:06

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Na pewno F45. Bo instrukcja mówi, że F45 to Zasilanie gniazdka prądowego w bagażniku i ma mieć 15 A.
    W takim razie nie wiem co to ma wspólnego z kierownicą?
    Bo mi po opisie wygląda na jakieś zwarcie w kierownicy. Może taśmę.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 16-08-2019 o 09:29
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Sorki, F49. Nie wiem skąd mi się to 5 wzięło. Tylko to dzieje się podczas zwykłej jazdy, nie przy jakim częstym kręceniu kierownicą. Na dodatek on ma oznaczenie Services i wywala także poduszki.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    To też dziwne. Masz instrukcje?
    F49 7.5 A
    +Kluczyka dla węzła kierownicy/Centralka dachu otwieranego/
    Lampa sufitowa przednia i tylna/Cvs/Węzeł Blue&Me/
    Czujniki wolumetryczne/Siedzenie lewe i prawe
    Żeby wywalało błąd poduszki, ale może coś w tym jest.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Zczytywałeś błędy kompem? Błędy powinny uszczegółowość usterkę. Dopisz skąd jesteś to łatwiej będzie pomóc, może w okolicy ma ktoś kompa z obd.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Instrukcje mam, ale po niemiecku. Patrzyłem na necie polską, ale niewiele mówi niestety.
    Komputer pokazuje tylko że dany bezpiecznik jest spalony, żadnego błędu jednego z wybranych podzespołów.
    Centralna Polska, Łowicz #dżemy#kaszotto#księstwo xdd

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    sa 2 opcje, albo ciagnie stale zbyt duzy prad - gdzies na granicy, albo sa sporadyczne zwarcia.albo jakis modul jest walniety albo jest jakies zwarcie w wiazkach (moze woda z syfem gdzies stoi?). nie mam tu schematow zeby poogladac co dokladnie jest podlaczone pod F49. zdarzaly sie przypadki uszkodzonych kabli - tego typu rzeczy np w wiazce kabli lecacych do klapy bagaznika (one pekaja/przerywaja sie/zwieraja itp), choc to akurat pewnie nie jest zwiazane z F49 - daje tylko przyklad. Tez nie wiadomo co bylo przez lata grzebane w aucie, mogl zostac uszkodzony ktorys kabel przy jakiejs naprawie.

    instrukcje sobie sciagniesz z aftersales do jakiegokolwiek rocznika i w jakiejkolwiek wersji jezykowej - wygoogluj.

    moze warto sciagnac eLearna i samemu poprzegladac schematy - na forum byly gdzies linki.

    ja bym szukal na poczatek czy nie ma stalych duzych poborow pradu. kupujesz prosty miernik cegowy (zgaduje ze 100zl), zerujesz go przed pomiarem, i po kolei gdzies od kabla +12V (INT, INT/A) za F49 obserwujesz prad jaki jest, jesli jest duzy stale to latwiej bedzie znalezc, bo wtedy dalej kopiesz po instalacji jak sie rozgalezia i mierzysz juz podobwody, w ten sposob dochodzisz ktory zre dziwnie duzo, na koncu odlaczasz wtyczke modulu na tej lini i patrzysz czy prad spadl do zera czy jest dalej duzy (wiesz czy modul czy wiazka).
    gorzej z wytropieniem bedzie jesli te pobory pradu sa sporadyczne, ale tu moznaby po prostu odpinac pojedynczo niektore moduly, przynajmniej te ktore nie sa krytyczne - np blue&me (one potrafia padac same z siebie, moze jesli akurat masz w aucie to juz dogorywa?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Wywala notorycznie bezpiecznik F35
    Utworzone przez stuntmachine w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 19:13
  2. [GTV Spider] Bezpiecznik F15 pali cały czas
    Utworzone przez DominikWrc w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 19:56
  3. Wywala bezpiecznik ABS
    Utworzone przez darek1987 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 06:56
  4. Tempomat - wywala bezpiecznik
    Utworzone przez Danek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 20:36
  5. Zwarcie, wywala bezpiecznik
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2009, 13:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory