Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dziwne tarcie buczenie pomoc

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie Dziwne tarcie buczenie pomoc

    Witam od około marca mam problem ze swoją 159 otóż na biegach od 1-4 5-6 już tego nie słyszę przy obrotach 1000-2000 słychać szuranie jakby łożysko a jednak to nie łożysko koła , czym wyższa prędkość dźwięk się nasila a czym mocniej przyspieszam go wgl nie słychać . Gdy wcisnę sprzęgło dźwięk robi się dużo cichszy ale nadal coś go słychać lecz nie zawsze . Nie ma reguły jaka temperatura . Ostatnio jechałem 2ka na obrotach 1600 szumiało(szurało) zacząłem powoli wciskać sprzęgło to gdy obroty zaczęły rosnąć to dźwięk robił się coraz mniejszy . Mechanik który robi mi auto mówi ze to skrzynia , bardzo mi to nie przeszkadza ale będę sprzedawał samochód i pasowało by to zrobić. Gdy samochód jest na podnośniku to dźwięku nie ma , mechanik powiedział ze inaczej się napręża i ze temu wyje tylko jak jest na kołach . Druga sprawa to taka ze przy skręcie w prawo ostrym , jest bicie w lewym kole , nie odczuwalne na kierownicy ale słyszalne w środku , jak by dziwek typu ząbkowanie opony , 5 mechaników ściągało cały zawias z lewej i mówią ze wszystko Ok , ten gość który się zajmuje autem powiedział ze jest większy luz na przegubie wewnętrznym który wchodzi skrzyni ale w płaszczyźnie góra dol , i ze to na mechanizmie różnicowym bije . Dziwek nie raz słychać przy skręcie w prawo ale np gdy jest nie równy asfalt koleiny albo coś , przy austrosradzie mogę jechsc 140 w luk i nic .Spotkał się ktoś z takim problem?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Do do strzelania przy skręcie u mnie winny był przegub wewnętrzny. Zrobił się luz na krzyżaku że jak go wyciągało to się blokował i strzelało. Co do wycia to może być faktycznie skrzynia. Ale to musisz dokładnie zweryfikować najlepiej u kogoś kto robi skrzynie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    159 Ti
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo989 Zobacz post
    Do do strzelania przy skręcie u mnie winny był przegub wewnętrzny. Zrobił się luz na krzyżaku że jak go wyciągało to się blokował i strzelało. Co do wycia to może być faktycznie skrzynia. Ale to musisz dokładnie zweryfikować najlepiej u kogoś kto robi skrzynie.
    Co do bicia to miales odgłos bardziej jakby guma biła a nie taki metaliczny?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Metaliczny

Podobne wątki

  1. Dziwne tarcie
    Utworzone przez Norek212 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 22:06
  2. Dziwne tarcie
    Utworzone przez pietro66 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 21:36
  3. [159] Dziwne tarcie w kole
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 09:45
  4. Dziwne tarcie 2.4jtd itd. ???!!!!
    Utworzone przez jion w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 11:38
  5. Buczenie/tarcie przedniego koła.
    Utworzone przez Liz w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 10:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory