Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 159 2.0 JTDm 2011 r. Kilka problemów z autem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm 150 KM 2007 r
    Postów
    17

    Domyślnie 159 2.0 JTDm 2011 r. Kilka problemów z autem

    Witam Was serdecznie
    Poprzednio pomogliście więc chciałbym prosić o poradę ponownie

    Mam cztery problemy z autem mianowicie :

    1 - Od jakiegoś czasu podczas hamowania szarpie kierownicą i całe auto drży. Klocki i tarcze wymienione, felgi nowe proste. Można jechać z dużą prędkością i nic się nie dzieje, nie odczuwam drżenia. Nie odczuwam żadnych luzów na układzie kierowniczym podczas normalnej jazdy a lekkie poruszenie kierownica skutkuje reakcją kół. Byłem u mechanika, stwierdził, że wszystko w zawieszeniu ok, nie miał czasu aby szukać głębiej ewentualnych przyczyn. Jakieś pomysły?

    2 - Podczas uruchamiania i gaszenia silnika odczuwalny jest skok silnika. Nie było tego, pojawiło się po zmianie rozrządu. Do tego na biegu jałowym zauważyłem, że drży dźwignia zmiany biegów. Jak dodam gazu albo zdejmę nogę z gazu to mam wrażenie jakby silnik miał duże wahania. Poprosiłem znajomego odpalił auto a ja przyjrzałem się poduszce po lewej stronie (tej w pobliżu zbiornika płynu do wspomagania) no guma podskakuje i ma ruchu jakieś 2 cm. Przy tym wszystkim zauważyłem jakby brak śruby w tej łapie co trzyma poduszkę. Są dwie a otwory są trzy, Próbowałem tam wkręcić śrubę taką samą jak jest obok ale zdaje się, że nie ma tam gwintu bo śruba wpada i nie trzyma nic - czy ta od lewej strony jest dłuższa niż ta od prawej strony w tym miejscu mocowania? Co może być przyczyną tego podskakiwania silnika?

    3 - Odkąd podskakuje mi silnik mam czasem problemy z zmianą biegów - dotyczyło to 4 i 5 biegu ale dziś np. musiałem gwałtowniej włączyć się do ruchu i nie mogłem wypchnąć 2 biegu przez chwilę. Nic nie rzęzi nie skrzeczy. Myślałem, że może koło dwumasowe, na co mogłoby wskazywać podrzucanie silnika przy uruchamianiu i gaszeniu, ale jak położę delikatnie nogę na sprzęgło to nic nie wibruje. Sprzęgło się nie ślizga.

    4 - Auto miało zmianę softu i z 170 KM jest podkręcone na 210 KM - po ostatniej wizycie u mechanika związanej ze zmianą filtru paliwa, czujnika ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej oraz zablokowaniu klapy gaszącej w przepustnicy (mechaniczne i programowe zablokowanie) auto jest mułem. Jak wcześniej na autostradzie przy 140 km/h dodałem na 6 biegu gazu to wciskało w fotel a teraz zbiera się ale o wiele wolniej. Czy to blokowanie przepustnicy mogło coś uszkodzić?

    Pomóżcie
    DnX

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ad. 1. Tylne tuleje dolnych wahaczy, końcówki drążków kierowniczych, zaciski (skorodowane tłoczki) - to pewnie nie wszystkie możliwości.

    - - - Updated - - -

    Ad. 2,3,4. Skoro po wymianie rozrządu to jego ustawienie do weryfikacji (z użyciem blokad). Zrób zdjęcie tej poduszki lub postaraj się nagrać film z jej pracy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm 150 KM 2007 r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ok, dziś to ogarnę i dam znać. Jak mi się uda to pojadę na szarpaki, żeby sprawdzić jeszcze raz zawieszenie i układ kierowniczy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    1. Miałem to samo. Zmarnowałem tak dwa komplety przednich tarcz a problem przy hamowaniu z trzęsieniem kierownicy i auta powracał. Seryjne tarcze są za małe i się szybko przegrzewają, a jeśli masz teraz 210 KM to ten problem będzie powracał. Ja to rozwiązałem poprzez swap zacisków i tarcz na 330mm

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTDm 150 KM 2007 r
    Postów
    17

    Domyślnie

    [MENTION=45138]Butch[/MENTION] przez rok czasu nic się nie działo. Po zmianie tarcz (bo zmieniłem) nadal występuje ten problem. Ale wczoraj ogarnąłem, że problem jest chyba gdzie indziej, nie w tarczach. Odbierałem znajomych i miałem w aucie komplet pasażerów + załadowany po brzegi bagażnik z torbami podróżnymi. Podczas hamowania wibracji brak. Tylko odstawiłem wszystkich i ruszyłem w dalszą trasę i wibracje oraz szarpanie kierownicą powróciło. Wnioskuję po tym, że problem jest w tylnym zawieszeniu.
    Nie zdążyłem nagrać filmiku z wibracji poduszek silnika ale dziś będę miał więcej czasu.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Szarpanie kierownicą związane z tylnym zawieszeniem? Nie...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Kilka problemów w Julce 10' / 1.6 JTDM / 105 pes
    Utworzone przez coraggio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2017, 20:46
  2. [145] [145] Kilka problemów z autem
    Utworzone przez Pigul89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 14:02
  3. [159] 159 2,4 jtdm kilka problemów i pytań
    Utworzone przez roni194 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 19:19
  4. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  5. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory