Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Czy się opłaca ? alfa 159 r05

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Przeczytałem w/w komentarze i ręce opadają - same "wielepy", aż wstyd.

    Ja tam widzę, że była przygoda z przodu, ale nie jakaś wielka, choć to można ocenić bo na pewno pas przedni by się przydał i nowy zderzak+lampy+halogeny itd.
    Jeśli chodzi o blachę to nie jest źle - błotnik przed tylnym kołem jest cały, nie zardzewiały, tył cały, wszystkie drzwi i dach nieruszony, a przód? - Oba błotniki do zdjęcia i poprawek ale to razem z maską i zderzakiem można zrobić. Ważne, że błotniki przednie nie są mocno ruszone - szpary z drzwiami są okej, nie wiem jak maska.

    Jeśli chodzi o nalot rdzy na błotniku - nie dramatyzujcie - da się to rozebrać i ocenić.

    A teraz mechanika - zarzygane ojlejem zbiornik wyrównawczy płynu - trzeba by poszukac czy to od EGR, czy może turbina olej wyrzygała do dolotu.
    Ciekawe czy silnik pali i czy nie uszkodzona głowa/miska, itd.

    Generalnie nie ma tragedii, ale pytanie jak silnik, skrzynia, przeniesienie napędu(przeguby).

    Środek wyprać albo wymienić na używany w dobrym stanie.

    Tu jest do wrzucenia około 8-10 tysięcy na początek, ale jeśli masz zacięcie lub jesteś machanikiem możesz sam zrobić.


    Tak jak ktoś wyżej pisał - rozbierając tą sztukę i sprzedając na części można śmiało wziąć kilka tysi.

    L.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Jeżeli ktoś trafi taką 159 "z Gruzji" jak w tym temacie to pozniej ma właśnie takie opinie o aucie i silniku. Zaniedbany ulep to będzie rasowa skarbona. Worek na pieniądze bez dna.
    Moja nie była z Gruzji tylko z Włoch i nawet nie chodzi o to że samochód jakoś nagminnie się psuje ale pęka głowica,urywają się szpilki kolektora wydechowego,zrywa klin na kole dolnym paska rozrządu i wszystko to można przeboleć gdyby nie dostępność do części.Chcesz kupić nową głowicę?10000pln suma zawrotna ale nawet gdybyś się zdecydował to i tak jej nie dostaniesz bo jest niedostępna,więc naprawiasz swoją i nie wiesz kiedy znowu pęknie.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Moja nie była z Gruzji tylko z Włoch i nawet nie chodzi o to że samochód jakoś nagminnie się psuje ale pęka głowica,urywają się szpilki kolektora wydechowego,zrywa klin na kole dolnym paska rozrządu i wszystko to można przeboleć gdyby nie dostępność do części.Chcesz kupić nową głowicę?10000pln suma zawrotna ale nawet gdybyś się zdecydował to i tak jej nie dostaniesz bo jest niedostępna,więc naprawiasz swoją i nie wiesz kiedy znowu pęknie.
    Bez nerwów, bo tylko zapytam

    tuning był?
    dpf /egr jest?
    olej zmieniany i jak często?
    jazdy ponad 200 km/h?

    Też mam 2.4 i szczęśliwie, jak na razie jest wszystko OK. Poza tym 1.9 też pękają. W autach innych marek też się to zdarza.



    [MENTION=1012]Ludvigus[/MENTION], ale wszystkim którzy byli na 'nie' chodzi o to że, jeśli ktoś tak zapuścił auto, to pod spodem - to czego nie widać jest w równie "dobrym" stanie.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 26-08-2019 o 15:50
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Jestem na 90% pewny że to moja była alfa za dużo cech charakterystycznych . Ktoś robił przekładkę deski rozdzielczej bo była wcześniej Jasna.
    Spójrz na kierownicę masz może vin tego auta?

    Sorki cień padał na fotce i nie widziałem że jednak jasna. Tak czy siak to chyba moja [emoji14] sprzedałem ja w 2017.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170629_193223.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	119.6 KB
ID:	261494Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170629_193304.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.3 KB
ID:	261495
    Zwróć uwagę na wystąjacy drut w siedzeniu pasażera i obszycie kierownicy.
    Ostatnio edytowane przez Daro0905 ; 26-08-2019 o 18:02

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    W ogóle to sprawa jest prosta - jak "ogarniasz temat", to oglądasz, kupujesz, naprawiasz sobie i jeździsz. Jak nie ogarniasz, to zadajesz pytania w internecie bo liczysz na okazję, kupujesz, a potem zakładasz pierdylion tematów na forum z kolejnymi problemami, bo mimo poświęconego czasu i wkładanej gotówki - nie jeździ jak należy.
    Złomy to się kupuje, jak się je umie naprawić, bo tylko wówczas można mieć tanio coś ciekawego (ale wtedy kupujesz coś lepszego niż zciorana 159)

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Bez nerwów, bo tylko zapytam

    tuning był?
    dpf /egr jest?
    olej zmieniany i jak często?
    jazdy ponad 200 km/h?

    Też mam 2.4 i szczęśliwie, jak na razie jest wszystko OK. Poza tym 1.9 też pękają. W autach innych marek też się to zdarza.



    [MENTION=1012]Ludvigus[/MENTION], ale wszystkim którzy byli na 'nie' chodzi o to że, jeśli ktoś tak zapuścił auto, to pod spodem - to czego nie widać jest w równie "dobrym" stanie.
    Ale ja się nie denerwuje,tuning oczywiście że jest robiłem mapę u Mirka z Krakowa(konmir)DPF,EGR,Klapy,Katalizatory wszystko wywalone,oczywiście że zdarza mi się przekroczyć 200 na autostradzie (niemieckiej)rocznie robię 5000 i co roku zmieniam olej,płyn co dwa lata.głowice robiłem trzy lata temu.Auto jest OK tylko problem z dostępem do części mnie dobija wcześniej miałem Alfę 155 i też był ten sam problem do 2.0 TS8V nic nie szło dostać,więc sprzedałem i kupiłem młodszą 159 no i masz.Pewnie że w innych autach pękają głowice choćby w 2.0 tdi na pompkach ale głowic od wyboru do koloru nowe po 2000.

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Trzeba być ,,dziwnym" lub Januszkiem by takie auto rozważać w zakupie. Nie chodzi o to że to Alfa- może to być BMW, Mercedes, Audi itp - takich aut, w takim stanie już się nie kupuje tylko złomuje.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1999r opłaca się ?
    Utworzone przez Pol31 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 09:42
  2. czy opłaca się naprawiac? Alfa w ogniu
    Utworzone przez SpeKu w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 10:11
  3. Alfa Romeo GT + LPG czy to się uda i opłaca?
    Utworzone przez x69xxx69x w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 21:55
  4. [GTV] Pomoc przed kupnem, opłaca się (Alfa Romeo Gtv)
    Utworzone przez Adrian506 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-11-2011, 15:37
  5. EGR - opłaca się sprzedawać?
    Utworzone przez Prymus44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory