Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Rozebranie dekoru skrzyni.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie Rozebranie dekoru skrzyni.

    Witam, planuje wymienic tunel srodkowy , ale 2 sruby sa pod dekorem. Jest filmik jak gosc demontuje ale w manualu, ja mam automat i za pierona nie wiem jak to zdemontowac a na sile pewnie bym urwal jak zazwyczaj. Demontowal ktos kiedys? Potrzebowalbym bym filmik , gdzie podwazyc , jak sciagnac. Ewentualnie jak ktos ze slaska i demontowal. Bylbym bardzo wdzieczny , pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Nie mam automatu, ale przypuszczam że musisz zdjąć gałkę najpierw, później dekor powinien zejść sam przez podwarzenie

    https://youtu.be/Mko09JNl_U0

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Z tego co widze to tak jakby dekor automatu byl przykrecony do tego dekora glownego, a nawet nie ma jak podwarzyc obu razem

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Z tego co widze to tak jakby dekor automatu byl przykrecony do tego dekora glownego, a nawet nie ma jak podwarzyc obu razem
    Przerabialem u siebie temat zeby zalozyc kieszen radia i wymienic plastik knefla start/stop. Najpierw sciagasz galke (kolega wyzej podal Ci linka), ustawiasz na N (najwygodniej). Podwazasz caly dekor od strony hamulca recznego i dalej po bokach. Potem szarpiesz do gory (zobacz sobie na necie zdjecie tego elementu od dolu, trzyma sie na czterech pastikowych zaciskach ze spinkami). Zeby dostac sie do tych dwoch srob od kokpitu nie trzeba odlaczac elektroniki, po odchyleniu jest elegancki dostep.

    edit: ten czarny (lub srebrny) plastik z oznaczeniami P R N D trzyma sie tez na kilku srobach do calego dekoru lewarka. Dostep do niego tylko po wyjeciu calosci
    Ostatnio edytowane przez byczyAchim ; 25-08-2019 o 19:24 Powód: Uzupelnienie

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Gdy podwazam od strony recznego to tak sie wygina jakby mial peknac na pol, od boku tez dostep ciezki by podwazyc bo boki sa ok 5mm wyzej niz sam plastik , mialbys moze mozliwosc nagrac filmik jak go podwazyc? Wtedy moze udalo by mi sie skopiowac

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Musisz byc bardziej stanowczy w swoich dzialaniach ;-) lekko podwazasz w trzech punktach (mozliwie po trzech stronach) i ciagniesz w gore. Robisz dokladnie to samo co gosc na wspomnianym przez Ciebie filmiku przy manualu

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Wlasnie moja stanowczosc spowodowala wymiane tunelu bo urwalem gniazdko zapalniczki:d

Podobne wątki

  1. Rozebranie turbiny alfa gt 1.9
    Utworzone przez tajskii w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 08:24
  2. [159] Rozebranie obudowy lusterka
    Utworzone przez soulfly w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 20:38
  3. Rozebranie kluczyka - jak?
    Utworzone przez kazik_vip w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 17:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory