Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: wibracja przy przyspieszaniu, uderzenia podczas hamowania z dużej prędkości

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    21

    Angry wibracja przy przyspieszaniu, uderzenia podczas hamowania z dużej prędkości

    Witam,
    Panowie może ktoś z Was spotkał się z taką dolegliwością.
    1) szarpie przy zmianie biegów głównie z 1 na 2 i później co zmiana wyżej coraz mniej już szarpie. 2) Jak ruszę i się poruszam bardzo powoli na 1 biegu to czuć, że silnik drży.3) wibracja przy ostrym przyspieszeniu z niskich obrotów na każdym biegu (np. jadę na 2 i mam 1300 obrotów wciskam pedał prawie na maks i do 1600 rpm buda wibruje). 4) Objaw następny to drżenie budą przy prędkościach od 80 km/h w górę oraz 5) ostre i bardzo wyczuwalne uderzenia przy hamowaniu z dużych prędkości np z 160 km/h do 100 km/h. Natomiast brak uderzeń np przy hamowaniu ze 100 km/h do 60 km/h.
    Ostatnio wymieniłem poduszki silnika dolne dwie (kupiłem na allegro niby ori, ale to nigdy nie wiadomo) Na poprzednich oryginalnych poduszkach (w aucie od nowości) było tylko 1,3 reszta nie występowała. Panowie czy nowe niby oryginalne poduszki mogą powodować to wszystko czy coś innego się wysypało.
    Fakt po założeniu poduch przez tydzień było wszystko okej, a potem takie coś.
    Wkurza strasznie, bo ostatnio zrobiłem sobie pełen przelot i troszkę lubię dać alfie w palnik, a tu takie sprawy:(:(

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    koło dwumasowe?

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    21

    Domyślnie

    przebieg 240 000 i sprzedawca od którego kupiłem przy przebiegu 230 000 nie potrafił mi odp, czy coś z nim było robione czyżby szykowały się duże wydatki jak mogę zweryfikować koło bez kanału i mechanika - da się jakoś?
    Fakt szarpie też przy odpaleniu - ale niby każdy tak ma
    Ostatnio edytowane przez jacek1732 ; 26-08-2019 o 10:33

  4. #4
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    mój nie szarpie przy odpalaniu. najszybciej zweryfikuje ci ktoś doświadczony w temacie i krótka jazda testowa.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Twój objaw szarpania przy 80 km/h wskazuje ewidentnie na dwumasę, miałem to samo. U mnie dodatkowo był taki myk, że na zimnym silniku przy puszczonym sprzęgle (na jałowym biegu) słychać było postukiwanie które wraz z temperaturą lub wciśnięciem gazu/sprzęgła znikało, ale to podobno był wysprzęglik, więc niekoniecznie musi się u Ciebie objawić.

    Po wymianie dwumasy zauważyłem, że auto ogólnie działa dużo miękciej i przy gaszeniu, nawet na zimnym silniku w ogóle nim nie targa.

Podobne wątki

  1. [145] Drżenie, wibracja podczas ruszania
    Utworzone przez Dizaster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2016, 14:05
  2. Coś stuka przy dużej prędkości
    Utworzone przez Jasiek147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2016, 15:54
  3. [159] drgania przy dużej prędkości
    Utworzone przez AchryPadusi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 21:39
  4. Gaz przy dużej prędkości wyłącza się
    Utworzone przez dlugolek w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 10:26
  5. Problem przy dużej prędkości
    Utworzone przez Krysia Osowicz w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 15:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory