Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Różnica między 1,9 jtdm 136-150 km a 2,0 i 2,4 jtdm

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    3 miesiące to nie dużo.
    W 2.0 montowano też skrzynię C635 której dwumas nie jest już taki drogi.
    w tych późniejszych c635, najpierw f40 z 2.4 a byly pogłoski ze wtedy do wersji 136hp montowali m32 (ale czy to prawda)?

    wielu woli charakterystyke 1.9 vs 2.0

    2.0 to tez auta po 2 lifcie, 1.9 i 2.4 to max auta poczatek 2010 1 lift. 1.9 w 2010 chyba oferowali juz tylko z automatem? pisze chyba bo tak mialem w jakims cenniku ale to moglo zalezec od rynku.

    jak akceptuje sie ciezki przod to 2.4 daje cos ekstra, ale jest potencjalnie najbardziej problematyczny (pekajace glowice i problem ze znalezieniem uzywki ze 156 185hp, no bo z 159 200/210hp uzywki raczej nie warto montować, duza szansa ze jest lub szybko bedzie popekana; ewentuslnie nowa gliwice piza aso dalo sie 2 lata temu zalatwic za 5k, ale czy tak jest nadal?).
    1.9 ja lubilem, skrzynie za 1500zl zrobiłem i spokoj. 2.0 mi jakos nie przypadl do gustu, jakos tak nie mial pazura przy przyspieszaniu, jezdzilem 2 sztukami spot plus i distinctive bo koledzy maja.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    epsonix - zauwazyles moze roznice w wyciszeniu pomiedzy wersjami?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ja mam 2.0 i jadąc 140 na 6 biegu silnika praktycznie nie słychać. Owszem słychać opony i szum wiatru ale silnika nie.

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    epsonix - zauwazyles moze roznice w wyciszeniu pomiedzy wersjami?
    nie zwracalem na to uwagi, z reszta tez na ekspresowke wypadlem od jednego do następnego zjazdu to jakies 1,5km bylo, ciezko zeby jakos zwrocic na to uwage, gadalismy z kumplem bardziej o odczuciu przyspieszenia - w 2.0 jakos tak spokojniej sie wydawalo.

    najlepiej pojezdzic samemu autami ktore Was intetesuja zeby sobie je jakos porownac/ocenic/sprawdzic czy pasuja

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    no ja kuiłem 2.0jtdm tylko jeszcze nie miałem okazji jeżdzić gdyż uszkodzona jest.ciekawi mnie jak bedzie jechała głównie chodzi mi o dół czy bedzie wmiare wstawała bo wcześniejsza 1.9 115km to tak tragedia trochę.na pewno silnik cichszy 2.0

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Są 1.9 z 2010 nawet byłem taka obejrzeć i rozważam jej zakup ale 2.0 tez kusi bo nowsza i lepsza kultura pracy jak piszecie, spalanie chyba na korzyść 1.9, skrzynia biegów kultura pracy na korzyść 2.0. Za ta druga przemawia tez drugi lifting który nie wiadomo w sumie po co zrobili jak zaraz auto wycofali z produkcji, może po zaplanowaniu liftingu jeszcze nie było decyzji by wycofać auto

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    gdyby ktos nie przegladal dzialu ogloszen, to tu forumowy kolega wystawil swoja ktora jezdzil prawie od nowosci:
    https://www.forum.alfaholicy.org/spr..._salon_pl.html
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Dzięki za podesłanie linka, ja osobiście szukam SW to jest wymóg numer jeden.
    Rozumiem że naprawy 2.0l powinny być najtańsze z uwagi na ‚młody’ wiek silnika?

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    w 2.0 to chyba 2 glównie sprawy, cieknaca chlodnica EGR i uszczelka na polaczeniu miski olejowej (wbudowany smok w miske - niezyt szczesliwe rozwiazanie) ktora po latach przepuszcza i slabnie cisnienie oleju (trzeba to zrobic raz na pare lat). poza tym jednak będą to ciut mlodsze egzemplarze, choc dzisiaj to juz nie ma wielkier roznicy czy to 8 czy 9 czy 10 lat. w 2.0 nie sa to drogie problemy w kazdym razie. w 1.9 (i 2.4) jest wiecej problemow drobnych ktore wkurzaja - obserwujac posty przez 10 lat (i to one wystepowaly tez dawno, we w miare mlodych egzemplarzach) glownie okolo rozruchu silnika i wiele drobnych mozliwych przyczyn tego - stad ludzie czasem miesiacami walcza, czyszcza, wymieniaja, sprawdzaja i niektorzy ciagle nie moga dojsc do ladu, choc auto ogolnie jezdzi dobrze, tylko ten rozruch kuleje.

    drugi lift generalnie wiele nie zmienil (fotele, kolory paneli), wazny byl pierwszy gdzie odchudzono auto i poprawiono npwahacze (przedliftowe szybko sie sypaly, skrzypialy jak stara kanapa itp, w poliftowych sie nie spotkalem nigdy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ...w 1.9 (i 2.4) jest wiecej problemow drobnych ktore wkurzaja - obserwujac posty przez 10 lat (i to one wystepowaly tez dawno, we w miare mlodych egzemplarzach) glownie okolo rozruchu silnika i wiele drobnych mozliwych przyczyn tego - stad ludzie czasem miesiacami walcza, czyszcza, wymieniaja, sprawdzaja i niektorzy ciagle nie moga dojsc do ladu, choc auto ogolnie jezdzi dobrze, tylko ten rozruch kuleje...
    Dokladnie, a jesli jest wszystko w aucie sprawne to wystaczy przebolec to, ze sa tylko dwa wyjscia z tej sytuacji a nie wymieniac wszystkiego po kolei
    1. Dwa razy wlozyc kluczyk/podwojne nagrzewanie swiec i podanie paliwa (dziala zawsze)
    2. Odczekac minimum 15/20sek od wlozenia kluczyka zanim odpalisz (dziala w 75%)
    W przeciwnym razie moze sie tak zdarzyc (aczkolwiek nie musi) jak pisze epsonix, ze zakreci kilka razy zanim odpali - ale tego nigdy nie wiesz. Jednym na cieplym, innym na zimnym, jednym jak postoi w sloncu w lipcu, innym jak w cieniu w styczniu Wloscy konstruktorzy to ludzie z ogromna fantazja wiec szkoda zdrowia na szukanie dziury w calym a kase lepiej zostawic na prawdziwe awarie

Podobne wątki

  1. [159] Różnica w turbinach 1.9 JTDm
    Utworzone przez Tomekkk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2016, 16:41
  2. [159] Pomoc przy wyborze między 1.9 a 2.4 JTDM - opinie o 2.4 JTDM
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 12:46
  3. [147 FL JTDm] Różnica w położeniu kół.
    Utworzone przez bodzio9002 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 07:43
  4. Różnica między silnikiem 2.o v6 od AR 164 a AR 166
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory