Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Różnica między 1,9 jtdm 136-150 km a 2,0 i 2,4 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 sedan, 2,0 jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie Różnica między 1,9 jtdm 136-150 km a 2,0 i 2,4 jtdm

    Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich. Piszę z pytaniem. Otóż od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu alfy 159 z rocznika 10/11 (po obu liftach). Docelowo i optymalnie chcę znaleźć wersję z silnikiem 2,0 lub 2,4 jtdm, jednakże z uwagi na małą ilość wystawianych egzemplarzy i ich różny stan, ostatnio zacząłem przeglądać także oferty samochodów ze słabszymi jednostkami 136 i 150-konnymi. I tutaj zwracam się z pytaniem do osób, które miały możliwość przejechania się tym autkiem z różnymi wersjami silnika - jak duża jest różnica w dynamice? Czy mocno ucierpię, jeśli kupię coś poniżej 2,0 jtdm?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    136 i 150 to ten sam silnik. Różnica polega na oprogramowaniu ECU. A z reguły też tylko na dokumencie bo w rzeczywistości też będzie mieć 150

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    136KM były też 2.0

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novalogic Zobacz post
    Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich. Piszę z pytaniem. Otóż od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu alfy 159 z rocznika 10/11 (po obu liftach). Docelowo i optymalnie chcę znaleźć wersję z silnikiem 2,0 lub 2,4 jtdm, jednakże z uwagi na małą ilość wystawianych egzemplarzy i ich różny stan, ostatnio zacząłem przeglądać także oferty samochodów ze słabszymi jednostkami 136 i 150-konnymi. I tutaj zwracam się z pytaniem do osób, które miały możliwość przejechania się tym autkiem z różnymi wersjami silnika - jak duża jest różnica w dynamice? Czy mocno ucierpię, jeśli kupię coś poniżej 2,0 jtdm?
    Hmm jak to się mówi coś za coś
    Ja polecam 2.4 bo moment obrotowy genialny i jest czym jechać. Minusem jest jednak cięższy silnik i to troche czuć. No i jak się dba o ten silnik, to nawet po inwestycji w nową lub ze starszej wersji głowicę jest super A i zawsze można coś podnieść z mocy i będzie jeszcze lepiej.
    2.0 to lepsza kultura pracy (jeśli komuś nie odpowiada odgłos 5 cylindrów w 2.4) I mniejsze spalanie co za tym idzie. Ale nadal jest czym jechać bo przecież 170KM
    No i 1.9 klasyka 150 trochę gorsza kultura pracy od 2.0.
    nie polecam słabszego silnika bo to już tylko do spokojnej jazdy po mieście i na miejscu. Szału nie robi. Cudów też z niego nie będzie.

    Wybór to kwestia indywidualna oraz do jakiej jazdy komu samochód potrzebny. No i stany samochodów są baaaardzo różne i to nie zależnie od silnika czy to 2.4 czy 2.0 czy 1.9. Trzeba się liczyć z tym że troszkę trzeba zawsze na starcie doinwestować aby mieć spokój i aby auto normalnie jeździło.

    Pozdr

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    Nie wiem czy ma to dla ciebie znaczenie ale różnica jest też taka, że starsze jednostki były homologowane do EURO 4, a nowsze już do EURO 5.

    http://www.brera.pl/aktualnosci/norm...euro-4-euro-5/
    http://www.alfaromeopress.pl/press/detail/186

    Poza tym, poprzez zastosowanie systemu Multijet, Grupa Fiat zdobyła nowy istotny prymat w dziedzinie silników wysokoprężnych. Trzy wymienione silniki Multijet Alfy 159 (1.9 8v JTDm o mocy 120 KM, 1.9 16v JTDm o mocy 150 KM i montowany po raz pierwszy 2.4 20v JTDm o mocy 200 KM - przyp. azi) spełniają wymagania normy Euro 4 i posiadają filtr cząstek stałych (DPF), który redukuje ilość cząstek węgla spełniając wymogi ograniczeń przewidzianych dla przyszłej normy Euro 5. System ma charakter „for life”, nie wymaga więc zastosowania specjalnych dodatków regenerujących i wymiany.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novalogic Zobacz post
    Jako, że jest to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich. Piszę z pytaniem. Otóż od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu alfy 159 z rocznika 10/11 (po obu liftach). Docelowo i optymalnie chcę znaleźć wersję z silnikiem 2,0 lub 2,4 jtdm, jednakże z uwagi na małą ilość wystawianych egzemplarzy i ich różny stan, ostatnio zacząłem przeglądać także oferty samochodów ze słabszymi jednostkami 136 i 150-konnymi. I tutaj zwracam się z pytaniem do osób, które miały możliwość przejechania się tym autkiem z różnymi wersjami silnika - jak duża jest różnica w dynamice? Czy mocno ucierpię, jeśli kupię coś poniżej 2,0 jtdm?
    Między 1.9 150, a 2.0 170 jest różnica w dynamice, mnie bardziej odpowiada przebieg momentu i mocy w 2.0. Po drugie wybierając 2.0 nie ucierpi kieszeń przy remoncie skrzyni M32 i ewentualnych powiklaniach po klapach. Minusy 2.0, napewno więcej spali i kpl dwumasy że sprzęgłem to koszt około 4 tyś czyli podobnie do 2.4 które wg mnie za mocno wyjeżdża przodem na zakrętach. Jednym słowem 2.0 to najlepszy kompromis moc do masy - dlatego warto poszukać nawet 3 miesiące jak ja
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    3 miesiące to nie dużo.
    W 2.0 montowano też skrzynię C635 której dwumas nie jest już taki drogi.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Loo Panie. 3 miechy to expressowo. Ja przed zakupem zdazylem pojezdzic kilkoma wersjami. 2.0 (z softem i bez), 2.4 (w automacie i manualu, z softami i bez..), tbi. Ostateczny wybor padl na 2.4 z q-tronic'iem. I to juz po pierwszym kilometrze przejazdzki. Moim zdaniem najlepszy wybor dla tego auta. 2.0 troche mulowate, zrobiona na 210KM szla, co prawda, na trojce jak rakieta ale klekot pozostal i skrzynia lipna. Tbi (jak ktos tu kiedys trafnie zauwazyl) taki diesel na benzyne, mocno elastyczny aczkolwiek sporo cichszy, w zasadzie za cichy.. Jakos nie dawal tyle frajdy co bulgot spod maski przy bucie. Jezdzi jak te wszystkie nowe wynalazki downsize'ingowe co to maja wyzylowane 1.2 czy 1.0 i nawet nie wiesz czy masz odpalony silnik czy nie.
    Osobiscie polecam q-tronic, jest swietna. Cala zabawe ze zmiana biegow (zamiast wahlowania lewarkiem) umiejetnie wykonujesz gazem (lub manetkami - tez ciesza jape). Odpada Ci sprzeglo i dwumasa do roboty. W polaczeniu z 2.4 po leciutkich, rozsadnych modyfikacjach (209KM i 460Nm) to zestaw idealny ale wiadomo, kazdy oczekuje czego innego. Polecam przed zakupem pojezdzic mozliwie szeroka gama wersji i sam bedziesz wiedziec najlepiej - zareczam

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar hitmanosi
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 Jtdm 210 KM 2007 r.
    Postów
    14

    Domyślnie

    Zbyt mała moc w tym aucie (poniżej 150 KM) nie sprawdza się zbytnio gdyż auto jest dosyć ciężkie a spalanie wcale nie będzie wiele mniejsze. Silnik 2.4 to dobra jednostka (sam posiadam odmianę 210), wysoki moment obrotowy pozwala ,,przycisnąć" jednakże jest to motor dość drogi w eksploatacji. Silnik 1.9 w odmianie 150 KM również jest ok i jest to bezpieczny wybór. Nie problem również zrobić chip jak komuś za mało Co do 2.0 170 KM po lifcie nie wiem ale słyszałem opinie że dynamika jest podobna do 1.9 150 KM lecz ma lepszą kulturkę pracy.
    Oczywiście jednostek 1.9 jest najwięcej na rynku więc wybór jest automatycznie większy.
    Najlepiej jednak samemu sprawdzić jaki motor jest dla kogo wystarczający

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    mialem 1.9 podkrecone na 170Km, teraz 2.0 o tej samej mocy i tak szczerze to roznica jest prawie niezauwazalna. Wydaje mi sie ze 1.9 byl nawet cichszy, ale mozliwe ze to zasuga tego ze byl w sedanie i wersji distinctive ( byc moze lepiej wyciszone?) a 2.0 to sportwgon w wersji sport, czyli bida...Aha 1.9 palil o pol litra mniej, ale nie mial dpfa...

Podobne wątki

  1. [159] Różnica w turbinach 1.9 JTDm
    Utworzone przez Tomekkk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2016, 16:41
  2. [159] Pomoc przy wyborze między 1.9 a 2.4 JTDM - opinie o 2.4 JTDM
    Utworzone przez R-Y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 12:46
  3. [147 FL JTDm] Różnica w położeniu kół.
    Utworzone przez bodzio9002 w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 07:43
  4. Różnica między silnikiem 2.o v6 od AR 164 a AR 166
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2013, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory