Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Temat: Sprężyny Eibach do Ti?

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Szczerze koledzy, to nie wiem o czym piszecie z tą rudą. Żadnych tego typu problemów. Póki co. Odpukać!
    Zdrowych, spokojnych oraz bez awarii!

  2. #32
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Szczerze koledzy, to nie wiem o czym piszecie z tą rudą. Żadnych tego typu problemów. Póki co. Odpukać!
    Zdrowych, spokojnych oraz bez awarii!
    Myślę, że zdziwilbys się. Ty masz chyba Eibach? Przerobiłem już 2 komplety sprężyn NOWYCH po Ori tak jak pisałem komplet Sachs i dwie tylne pękły po ok.2 latach i 25 tys., a Bilstein na tyle nie wygląda wspaniale-widac ruda i ogólnie takie już brzydkie, a na nich było max.10 tys zrobione i to nawet nie tyle myślę, że 7 tys.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Sprężyny pękają zazwyczaj przez rdzę w ich gnieździe. Jeśli ktoś ma skorodowane gniazdo to puchnąca powłoka rozpiera sprężynę na boki i te naprężenia dodatkowe pomagają w pękaniu. Ja przy każdej ze 159, jakie miałem sprawdzam to i zabezpieczam. Kupiłem raz 159 od człowieka, który w ciągu 3 lat zmienił z tyłu 2 komplety a u mnie po wyczyszczeniu, pomalowaniu i zastosowaniu smaru w tym miejscu był spokój przez 2 lata i obecny właściciel też na nich jeździ czwarty rok. Powierzchowna rdza nie szkodzi sprężynom.
    Gdyby ktoś chciał mam gdzieś komplet Eibach na sprzedaż. Dokładny numer części mogę podać, jak ktoś będzie konkretnie zainteresowany

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Sprężyny pękają zazwyczaj przez rdzę w ich gnieździe. Jeśli ktoś ma skorodowane gniazdo to puchnąca powłoka rozpiera sprężynę na boki i te naprężenia dodatkowe pomagają w pękaniu. Ja przy każdej ze 159, jakie miałem sprawdzam to i zabezpieczam. Kupiłem raz 159 od człowieka, który w ciągu 3 lat zmienił z tyłu 2 komplety a u mnie po wyczyszczeniu, pomalowaniu i zastosowaniu smaru w tym miejscu był spokój przez 2 lata i obecny właściciel też na nich jeździ czwarty rok. Powierzchowna rdza nie szkodzi sprężynom.
    Gdyby ktoś chciał mam gdzieś komplet Eibach na sprzedaż. Dokładny numer części mogę podać, jak ktoś będzie konkretnie zainteresowany
    Belfer, a do SW masz czy sedan? Potrzebuje tył do SW bo mam z sedana i jest trochę niżej. Ja założyłem nowe amory żeby wyeliminować problem sprężyn. Może to pomoze

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Belfer, a do SW masz czy sedan? Potrzebuje tył do SW bo mam z sedana i jest trochę niżej. Ja założyłem nowe amory żeby wyeliminować problem sprężyn. Może to pomoze
    Ja sprzedaję komplet. Wedle numerów to SW. Jakie założyłeś amortyzatory do jakiego obniżenia?

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ja sprzedaję komplet. Wedle numerów to SW. Jakie założyłeś amortyzatory do jakiego obniżenia?
    KYB - chyba -30 i -35 nie pamiętam jak jest na eibachu dokładnie. Ile byś chci za komplet?

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Ti. 1.9 JTDm
    Postów
    12

    Domyślnie

    Podczepię się pod temat. Wymieniłem w zeszłym roku jakoś na przełomie Lutego z Marcem tylne amorki w 159 SW 1.9 TI. na KYBy zwykłe z InterCarsu. sprężyny zostawiłem te co miałem oryginalne oraz nie wymieniałem górnych mocowań amortyzatora tylko wymieniłem osłony amorka i odboje. Amortyzatory wymieniłem ze względu że wyszło mi na przeglądzie poniżej 20% sprawności i rozwaliło mi już 2 opony na dziurach. Dodam że praca zawieszenia z tyłu nie powala, ciągle czuję jakby auto podskakiwało i nie wybierało odpowiednio dziur, ogólnie jadąc w miarę równą drogą na dobrze wywarzonych kołach zarówno na 18 zimowych jak i na 19 letnich wrażenia są takie same autko podskakuje delikatnie i nie przyjemnie się prowadzi. Na przeglądzie po wymianie amortyzatorów wyszło mi że nowe mają około 30% sprawności w co byłem bardzo zdziwiony. Pytanie czy podskakiwanie auta może być spowodowane niesprawnymi amortyzatorami czy jeszcze gdzieś szukać? Bardzo mnie denerwuje taka jazda i myślę czy nie wymienić amory z tyłu na albo ori Alfa Romeo znalazłem gdzieś na allegro za lekko ponad 200zł albo wrzucic Bilsteiny B6 za około 350zł szt. + oczywiście górne mocowania bo trochę przyoszczędziłem na wymianie. sorry za długą odpowiedź ale już dłuższy czas mnie irytuje ten temat i chciałbym jakoś to załatwić.

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    A przykrecili Ci od góry te amory? Mi nie dokręcił super spec lewego tylu i waliło i tłukło się. Pojechałem na stację diagnostyczna wyszło chyba 50%. Też myślałem, że padnięty. Pojechałem na warsztat tylko inny i dokrecili jak ma być i jest OK. Sprawdź to. Ja wymieniłem też poduszki.

  9. #39
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Panowie nie panikujcie tak z tymi procentami sprawności...30% w wyniku badania technicznego jest wynikiem pozytywnym. Mało tego, nawet nówki amorki obojętnie jakiej firmy (nawet tej z najwyższej półki) NIGDY nie dadzą wyniku powyżej 65-70%.

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Dziwne bo moje nowe miały 70%. Zaraz jadę na przegląd to zobaczę jak po 1.5 roku

    - - - Updated - - -

    Stare miały 70%

Podobne wątki

  1. Sprężyny od TI czy Eibach Pro Kit?
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-05-2019, 13:34
  2. Sprężyny eibach -30
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-10-2016, 09:12
  3. Sprężyny EIBACH
    Utworzone przez lukaszx680 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2015, 21:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory