Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Wymiana wahacza wzdłużnego - 1.9 jtdm - oszacowanie kosztów/ procedury

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie Wymiana wahacza wzdłużnego - 1.9 jtdm - oszacowanie kosztów/ procedury

    Witam,

    mam pytanie - czy wymiana tylnych wahaczy wzdłużnych w 159tce (sedan, 1.9 jtdm) jest aż tak skomplikowana? Mechanik, do którego wstawiłem auto, bo zależało mi na czasie, walczy z nimi cały dzień i co chwile ma z czymś problem. A to zapieczone śruby i nie może odkręcić i musi ciąć stary wahacz. Potem jak już pociął wahacz to poinformował mnie, że nie może poradzić sobie z tuleją w zwrotnicy i będzie musiał zamówić dwie nowe (koszt wg. niego - 160 zł/ szt). Dodatkowo musiał przeciąć śruby regulacji zbieżności - 120 zł/ szt. Powoli te koszta będą stanowić jakiś spory procent wartości samochodu, a przecież sam już mu dostarczyłem części (wahacze) i jego pracownik informował mnie dzień wcześniej, że wymiana to 80/ 100 zł/ stronę + zrobienie geometrii.

    Powiedzcie mi - czy to normalna procedura i normalne trudności i powinienem się tego spodziewać, czy też po prostu mam do czynienia z nieudolnością tego gościa?

    Ile powinienem zapłacić za wymianę tych wahaczy + geometrię?

    z góry dzięki za pomoc, ręce mi już opadają i boję się do niego jechać po odbiór samochodu...

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W przypadku nastoletniego auta wymiana może być upierdliwa i pracochłonna. Wypadałoby też zamontować nowe śruby i tuleje (które są przecież bardzo stare), więc moim zdaniem to nic dziwnego.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Ostatnio sam z tym walczyłem niestety było to samo śruby tak zapieczone że żadne grzanie indukcją palnikami nic nie dało trzeba było ciąć to nie wszystko jak mechanik ma słabą prasę to nie wymieni tuleji zwłaszcza tej wachliwej auto było uziemione przez tydzień no i koszt części życzę powodzenia i cierpliwości na koniec twój mechanik powie że nie chce już żadnej alfy widzieć ma oczy[emoji847]

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar bahcio
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ok, czyli od razu uznałem go za dyletanta

    Dzięki za wyjaśnienie, a powiecie mi ile coś takiego powinno kosztować? Na co się przygotowywać mentalnie?

    Do tej pory co wiem to wycięcie tych wahaczy i ich ściągnięcie, teraz musi zmienić jeszcze zwrotnice, które mu dostarczę, śruby do regulacji no i coś tam przebąkiwał, że nie wie czy da radę z czujnikiem abs przełożyć...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    A po co zmieniasz zwrotnicę wymień w niej tuleje to wtedy nie będziesz musiał przekładać czujnika ABS bo rzeczywiście ciężko go wyjąć i przeważnie kończy się rozwiercaniem i nowym czujnikiem kosztów ci nie powiem bo sam grzebię przy swojej Belli kosztują mnie tylko części

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana tulei tylnego wahacza wzdłużnego i poprzecznego
    Utworzone przez czesany w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-06-2020, 11:34
  2. Prośba o oszacowanie kosztów naprawy
    Utworzone przez darkghost w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-09-2017, 20:03
  3. [159] Tuleje wahacza wzdłużnego - wymiana tulejek czy całego wahacza
    Utworzone przez D4aff w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-05-2017, 18:23
  4. Mocowanie tylnego wahacza wzdłużnego pod amortyzatorem.
    Utworzone przez jaro1984 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 22:40
  5. Silentblocki wahacza wzdłużnego-tył
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory