Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa 159 WYSOKIE? SPALANIE

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    ar
    Postów
    11

    Domyślnie Alfa 159 WYSOKIE? SPALANIE

    Cześć, posiadam od jakiegoś czasu AR159 1.9 16v automat. Przeglądając różne raporty spalania tego auta dochodzę do wniosku, że moja AR coś jest zbyt łakoma na ropę. Moje ostatnie pomiary 8,1/8,2/7,7/8,3 [L] na 100[km]. Dodam że 7,7[L] wyszło gdzie naprawdę starałem się jeździć bez szaleństw, płynnie utrzymując jak najdłużej stała prędkość większość to była jazda w trasach większych niż 30km. Komputer aktualnie pokazuje 8,1l/100KM z paru tyś km.
    Moje pytanie czy jest to normalne? Czy raczej gdzieś jest jakiś problem? I jeżeli taki istnieje to gdzie go szukać. Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Te pomiary ok. 8 litrów to jakie warunki drogowe? Jaka temperatura powietrza? Jak długie dystanse? Jaki styl jazdy?
    Najpierw sprawdź, czy temperatura silnika jest prawidłowa (wskaźnik na desce) i rośnie prawidłowo do ok. 90 st.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    ar
    Postów
    11

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o temperaturę to silnik nagrzewa się prawidłowo, do 90st. Warunki pogodowe letnie, głównie suchy asfalt bo lato było. Dystanse zdazyły sie dłuższe trasy po 300km kilka razy, również 80km/50km a takto raczej krótkie.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Bez jaj, prawie dwulitrowy silnik w ciężkim aucie i 8L to jest dużo?

    Naczytacie się farmazonów o 5 litrach od ludzi którzy cały czas jeżdżą na 5-6 biegu (a potem zdziwko że dwumasa szybko pada) i szukacie dziury w całym.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Omkaaa
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sw Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Haha mi 2.4jtdm q4 przy wadze 1900 pali jakieś 11 litrów i wydaje mi się okej a dla Ciebie to duzo?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał DreamComeTrue Zobacz post
    Moje pytanie czy jest to normalne?
    Biorąc pod uwagę, że 1 swoim masz automat, a ja w mojej ręcznego M32, to Twoje spalanie nie jest wysokie. Jest owszem spore, bo w dogodnych warunkach i sprawnym sprzęcie powinno być deko niższe, ale nie jest raczej źle.

    Zerknij na moje spalania: https://www.motostat.pl/vehicle-stats/95650

    Użytkuję berlinę 1.9 JTDm 150KM z manualem od maja, zawsze tankując pełny bak Vervy ON i ze smutkiem stwierdzam, że jeszcze nie udało mi się zejść poniżej 8L/100km - tyle tylko, że było kilka mankamentów, które mogły się do tego przyczyniać. Ostatnio wymieniłem: olej w skrzynce na Tutelę Matryx, tylne klocki (bo poprzednie stały dęba w jednej z prowadnic), łącznik elastyczny wydechu (ten przed DPF), bo stary delikatnie przepuszczał, no i standardowy serwis (oleje, płyny i filtry) i teraz spalanie powinno trochę spaść. Zobaczymy.

    L.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    1.9jtdm16V mi palil na miescie 9-10 przy ostrym jezdzeniu (ale manualna skrzynia) a w trasie 6-7 (dlugie trasy autostradowe), a takie spokojniejsze dalo sie zejsc na te 5.3l/100 (jazda ok 90-100km/h bez zatrzymywan). 30km dystans to raczej nie trasa jeszcze - pewnie pare skrzyzowan jest, zimny silnik itp wiec musi byc wyzsze szczegolnie w automacie (ciezszy, wieksze opory przeniesienia itp).
    z takich prostych rzeczy ktore moga miec jakis maly wplyw na wynik mozesz na szybko sprawdzic czy masz dobre cisnienie w kolach (dobrym manometrem bo z tym roznie) i czy ktores kolo sie nie grzeje. reszta to juz np szczelnosc kolektora (klapy), kompresja, czy rozrzad dobrze ustawiony (nie wiem analiza spalin, moze hamownia czy osiaga parametry?), ECU stock mapy czy juz grzebane, korekty wtryskow, czujnik temperatury plynu chlodzacego (np czy na zimnym pokazuje temperature otoczenia, po rozgrzaniu ladnie ~90C z tolerancja mniej wiecej -8+4 - to w MESie - darmowy obsluzy ten ECU), czy doladowanie rzeczywiste jest jak oczekiwane, przeplywomierz (porownac odczyty z MES np na wolnych obrotach i jakis konkretnych z innym autem), sprawdzic cisnienia raportowane przez czujniki np przy wylaczonym silniku czy atmosferyczne, sprawdzic inne temperatury dostepne w MES (tam jest chyba paliwo i cos jeszcze, juz nie pamietam) czy tez np przy zimnym aucie sa ok a po rozgrzaniu zwiekszaja sie do rozsadnych wartosci, korekty wtryskow, czy nie kopci itp itd. tylko nie jezdzic z tym do mechanika bo nie wiadomo co sprawdzi i ile skasuje, na poczatek samemu zaopatrzyc sie w ELM bez rezystora -pod Fiat/Alfe(40zl) i grzebnac 10minut w MES.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-09-2019 o 13:02
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Ja w swojej 1.9 Qtronic uzyskiwałem na trasie przy prędkościach ok. 100 km/godz. spalanie rzędu 7 litrów. W mieście spalała ok. 10-11 (ale dużo krótkich odcinków).
    Teraz w 2.4 w cyklu nazwijmy to "mieszanym" (krótkie odcinki po mieście plus raz na tydzień "trasa" ok. 40 km) mam około 11-11,5 l/100 km.
    Ostatnio edytowane przez piter34 ; 26-09-2019 o 07:09

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    ar
    Postów
    11

    Domyślnie

    Tak jak w temacie "DUŻE spalanie" i tam był znak zapytania. Wiec to nie było moje stwierdzenie. Oczytałem sie różnych raportów i tak każdy się przekrzykuje jak mało mu to pali i dlatego się zacząłem zastanawiać czy moje 8l/100km nie jest przypadkiem spowodowane jakąś wadą. Ale fakt krótkie trasy mogą mieć wpływ na zwiększone spalanie.

    epsonix pobawię się również w to co napisałeś i zobaczymy co z tego wyjdzie

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Conda
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM Q4 SW 252KM 531Nm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Hmm. Ja nie przekraczam 10L w cyklu miejskim.A w mieszanym to 8 - 8,5 max.

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1.9 jtd 16v wysokie spalanie i brak mocy
    Utworzone przez Maciek638 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-06-2018, 19:34
  2. [159] Wysokie spalanie oraz kontrolka silnika ALFA ROMEO 159 1.9jtdm 150km DPF
    Utworzone przez CYGANHIO1992 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-12-2016, 19:15
  3. [159] Wysokie spalanie alfa 159 SW 1,9 120KM ( filtr DPF )
    Utworzone przez krzysiektbr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2016, 08:50
  4. alfa 147 JTDM 16v zbyt wysokie spalanie
    Utworzone przez melixx999 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 23:20
  5. Wysokie spalanie Alfa 156 1,8 TS
    Utworzone przez andri25 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 17:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory