Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Brera 2.4 JTDm, 210 km, drazek kierowniczy czy maglownica?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Mulhouse, Francja
    Auto
    Brera, 2.4JTDm, 210km, 2008
    Postów
    49

    Domyślnie Brera 2.4 JTDm, 210 km, drazek kierowniczy czy maglownica?

    Czesc,

    Problemow z Brera ciag dalszy - objaw jest taki, ze przu wjechaniu na wyboj przy jezdzie na wprost oraz przy enegrgicznym ruchu kireownica w lewo slychac stuk (nieregularnie, objaw wystepuje "czasami"). Stuk dochodzi od strony kierowcy z przodu.

    Wymienione ostatnio bylo cale zawieszenie - wahacze, koncowki drazkow kierowniczych, poduszka silnika, laczniki stabilizaotra.

    Pierwsze podejrzenie poszlo na poduszke amortyzatora. Niestety to nie to. Wymiana nic nie dala.

    Jezeli reka chwyce manszete drazka kierowniczego i skrece energicznie kirewnice druga reka, wyczuwam jakby stuk malutki na drazku. Stuk na pewno nie idzie z koncowki drazka kierowniczego. Pytanie, czy to drazek (jabuszko), czy przenosi sie z maglownicy ?
    Maglownica nie cieknie, auto nie wibruje. Stuk wystepuje tylko jak auto jedzie i nie sluchac go krecac kierownica na postoju...

    Macie jakis pomysl?

    Pozdrowienia

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Zdejmij osłonę drążka kierowniczego i zobacz jak to wygląda. Ja po zdjęciu osłony miałem bardzo dużo rdzawego pyłu w osłonie mimo tego, że osłona była cała. Na przegubie drążka nie było czuć luzu, za to widać było lekki luz na maglu. Wymieniłem drążek bo i tak miałem kupiony komplet. Stukanie przy hamowaniu, przy skręcaniu czy na wybojach znikło całkowicie. Mam świadomość tego, że kiedyś będzie trzeba zrobić te luzy na maglu, ale póki nie cieknie i nie stuka to nie ruszam.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Luz na maglu (szczególnie góra - dół) występuje chyba często. Ostatnio u siebie to odkryłem. Nie jest duży, wycieków żadnych nie ma, też bym nie ruszał. W drążku kierowniczym znajduje się tłumik drgań, też bym obstawiał to w pierwszej kolejności.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Mulhouse, Francja
    Auto
    Brera, 2.4JTDm, 210km, 2008
    Postów
    49

    Domyślnie

    Dzieki Panowie.

    Program jest taki teraz, zeby wymienic drazek kierowniczy (przegub kulowy) i przy okazji dobrac sie do sruby regulujacej luz na maglu i sprobowac zniwelowac ewentualny luz. Jezeli to nie pomoze, to prawdopodobnie bede musial sie dobierac do magla ale nie wydaje mi sie zeby juz poszedl (auto ma 130 tys - niby - )

    Pozdrowienia

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Moje ma 165 tyś i klika. Będę wdzięczny za udzielenie informacji w jaki sposób da się ten luz zniwelować, jeśli jest to możliwe bez demontażu magla.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Mulhouse, Francja
    Auto
    Brera, 2.4JTDm, 210km, 2008
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cześć. Okazało się że usterka była spowodowana puszczeniem śruby na liczniku stabilizatora. Diagnostyka była zafalszowana bo badalem zawsze auto na podnosniku i napięcie stabilizatora ukrywało luz. Taka niespodzianka

    Envoyé de mon POCOPHONE F1 en utilisant Tapatalk

Podobne wątki

  1. [Brera] Brera 2,4 jtdm - Warszawa (info jakby ktoś chciał oglądać)
    Utworzone przez lukaszsz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-12-2017, 19:16
  2. drazek kierowniczy - podkladka
    Utworzone przez radek-j w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 16:17
  3. [166] drazek stabilizatora
    Utworzone przez peep20 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 10:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory