Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Historia pewnej turbiny

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie Historia pewnej turbiny

    Witam
    chciałbym się podzielić moją historią z turbiną 2.4 Q4. Objawy jakie miałem to delikatny gwizd przy ruszaniu czy to na zimnym czy na ciepłym silniku. Drugi objaw to turbina nie dmuchała tyle ile powinna. Wartości były nie duże ale wiadomo, że denerwuje . Postanowiłem wydrzeć i nowa, ale po przemyśleniu oddałem do regeneracji. Pakowanie i wysyłam. Byłem miło zaskoczony że tak podchodzą do klienta o wiele rzeczy pytali za nim rozebrali aby nie potrzenie na koszty naciągnąć. Okazało się niestety że wirnik od strony ssącej jest lekko już uszkodzony i stąd gwizdy i niedoładowanie - zdjęcia do wglądu... Z Każdego etapu pracy otrzymałem fotki co mnie bardzo ucieszyło no i turbo dostało nowy układ wirujący + zestaw naprawczy po założeniu te objawy znikły " i oby nie wrociły " . Został mi jeszcze wtrysk może ktoś wie gdzie można w okolicy Poznania ?? Wtryski są nowe a nr 2 nie domaga :/ :/ :/ ... Oddawałem już na reklamacje i dalej to samo twierdzą że wtryski są ok a komputer pokazuję że wtrysk nr 2 ma wartośc -1,8 .... a piąty +1.8
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191010_154213.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	110.4 KB
ID:	262594   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191010_161534.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	108.8 KB
ID:	262595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191010_163310.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	62.0 KB
ID:	262596   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191011_111747.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	110.3 KB
ID:	262599   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191011_130210.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	72.2 KB
ID:	262600  


  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    a klapy masz usuniete, bo moze stad uszkodzony wirnik

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie

    nie mam usuniętych klap ... panowie od regeneracji mówili że takie uszkodzenie wskazuje tylko i wyłącznie na brudny filtr powietrz długo nie zmieniany - lub ktoś nie uważnie wymieniał filtr i zostały ziarenka piasku i zaciągnęło na łopatki stąd uszkodzenie.. wina od strony dolotu

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Jaki koszt regenereacji turbiny i gdzie robiles?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie

    Turbo Lab Rzeszów. 1000 zł. Panowie robią też hybrydy oraz zakładają kute koła kompresji do tuningu. Oni głównie robią turbiny do fiatów coupe też 5 cylidrówki tylko benzyna. Pan Bartek jest zalogowany na forum fiat coupe temat "Nowe oblicze turbosprężarek" jest dużo opisane o turbie do fiata coupe ale mówił że do mojej mogę spokojnie takie zabiegi robić... lecz nie skorzystałem chciałem fabrykę na tuning przyjdzie jeszcze czas

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał gater Zobacz post
    Turbo Lab Rzeszów. 1000 zł. Panowie robią też hybrydy oraz zakładają kute koła kompresji do tuningu. Oni głównie robią turbiny do fiatów coupe też 5 cylidrówki tylko benzyna. Pan Bartek jest zalogowany na forum fiat coupe temat "Nowe oblicze turbosprężarek" jest dużo opisane o turbie do fiata coupe ale mówił że do mojej mogę spokojnie takie zabiegi robić... lecz nie skorzystałem chciałem fabrykę na tuning przyjdzie jeszcze czas
    Nie obraź się ale pierwsze wrażenie to trochę zapachniało reklamą Prosiłbym o wrócenie do tematu po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów i pochwaleniem się trwałością turbosprężarki. Dla mnie regeneracja to loteria, 4 razy oddawałem turbosprężarkę do regeneracji odkąd bawię się w prowadzenie własnych aut i mam połowicznie pozytywne odczucia ;/

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie

    odkąd bawię się w prowadzenie własnych aut i mam połowicznie pozytywne odczucia ;/[/QUOTE] ... nie wiem za bardzo co masz na myśli .... a czy zapachniało reklamą? hmmm no może... po prostu odpowiedziałem użytkownikowi Łukasz83 ile zapłaciłem i gdzie robiłem a że chłopaki robią kute koła kompresji ( a nie każdy zakład taki coś takiego robi ) to się po prostu podzieliłem taka informacją. Masz racje wrócimy do tematu za kilkanaście tyś km a nie znalazłem tematu na temat turbin hybrydowych... może warto założyć taki temat ??

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    nie wiem za bardzo co masz na myśli .... a czy zapachniało reklamą? hmmm no może... po prostu odpowiedziałem użytkownikowi Łukasz83 ile zapłaciłem i gdzie robiłem a że chłopaki robią kute koła kompresji ( a nie każdy zakład taki coś takiego robi ) to się po prostu podzieliłem taka informacją. Masz racje wrócimy do tematu za kilkanaście tyś km a nie znalazłem tematu na temat turbin hybrydowych... może warto założyć taki temat ??[/QUOTE]

    Ja to szanuję, faktycznie taki temat jest potrzebny.
    Pozdr.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał gater Zobacz post
    odkąd bawię się w prowadzenie własnych aut i mam połowicznie pozytywne odczucia ;/
    ... nie wiem za bardzo co masz na myśli .... a czy zapachniało reklamą? hmmm no może... po prostu odpowiedziałem użytkownikowi Łukasz83 ile zapłaciłem i gdzie robiłem a że chłopaki robią kute koła kompresji ( a nie każdy zakład taki coś takiego robi ) to się po prostu podzieliłem taka informacją. Masz racje wrócimy do tematu za kilkanaście tyś km a nie znalazłem tematu na temat turbin hybrydowych... może warto założyć taki temat ??[/QUOTE]

    Połowicznie w sensie na 4 regeneracje to do dwóch nie mogłem się przyczepić, jedna turbosprężarka padła szybko a ostatnia regeneracja to dopiero po reklamacji było OK. Także dla mnie to trochę loteria

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    ... nie wiem za bardzo co masz na myśli .... a czy zapachniało reklamą? hmmm no może... po prostu odpowiedziałem użytkownikowi Łukasz83 ile zapłaciłem i gdzie robiłem a że chłopaki robią kute koła kompresji ( a nie każdy zakład taki coś takiego robi ) to się po prostu podzieliłem taka informacją. Masz racje wrócimy do tematu za kilkanaście tyś km a nie znalazłem tematu na temat turbin hybrydowych... może warto założyć taki temat ??
    Połowicznie w sensie na 4 regeneracje to do dwóch nie mogłem się przyczepić, jedna turbosprężarka padła szybko a ostatnia regeneracja to dopiero po reklamacji było OK. Także dla mnie to trochę loteria [/QUOTE]

    Również nadziałem się na regenerację, wirnik turbiny po prostu się urwał, o mocy 80 koni mniejszej nawet nie wspominam.. wystarczy zapytam Mirka z Conmiru co sądzi o regeneracjach..

Podobne wątki

  1. [159] krótka historia awarii turbiny w tbi
    Utworzone przez levinson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-04-2017, 18:33
  2. [164] Historia pewnej q4
    Utworzone przez Rafał w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-02-2016, 07:19
  3. Historia pewnej czerwonej damy :D
    Utworzone przez Szczepan w dziale 147
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 13:45
  4. [159] DPF, brak mocy, ikonka silnika, wypalanie. Historia pewnej alfy...
    Utworzone przez YoJin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 19:54
  5. [145] Historia pewnej naprawy
    Utworzone przez as w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory