Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Lampy tył Alfa 159

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 159 1.9 16v automat
    Postów
    6

    Domyślnie Lampy tył Alfa 159

    Witam chciałem przyciemnić lampy tylne od środka bo na chwile obecną mam je przyciemnione folią ale mogą być z tego tylko problemy przy przeglądach choć jeżdżę już prawie pół roku i Panowie policjanci nic nie mowili ale przeglądu jestem pewny, że nie przejde bo są zrobione typowo ma czarno. Wie ktoś może czy jest w ogóle możliwość rozebrania tych lamp z tyłu bo probowałem podgrzewać opalarką ale ni cholery nie chce puścić. Jeśli byłby ktoś w stanie mi pomóc, pokierować to byłbym wdzięczny naprawde Jeśli ma ktoś je tak przyciemnione to z chęcią zobaczę jak to wyglada. Z góry Dziękuje za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    wydaje mi się że jak napiszesz na forum golfa to dasz radę zrealizować swoje marzenie...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    I obyś tego przeglądu faktycznie nie przeszedł, jak i wszyscy inni majstrujący przy światłach

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    156 2.5V6 był; 156 2.4jtd był;166 2.4 JTD 03`; 159 2.4JTDm - jest
    Postów
    59

    Domyślnie

    Poszukaj nowych przyciemnionych fabrycznie z homologacją (są takie), nie ma innej legalnej opcji

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał XerNN Zobacz post
    Witam chciałem przyciemnić lampy tylne od środka bo na chwile obecną mam je przyciemnione folią ale mogą być z tego tylko problemy przy przeglądach choć jeżdżę już prawie pół roku i Panowie policjanci nic nie mowili ale przeglądu jestem pewny, że nie przejde bo są zrobione typowo ma czarno. Wie ktoś może czy jest w ogóle możliwość rozebrania tych lamp z tyłu bo probowałem podgrzewać opalarką ale ni cholery nie chce puścić. Jeśli byłby ktoś w stanie mi pomóc, pokierować to byłbym wdzięczny naprawde Jeśli ma ktoś je tak przyciemnione to z chęcią zobaczę jak to wyglada. Z góry Dziękuje za pomoc!
    Nie zadawaj na forum takich pytań bo tu większość traktuje ten samochód jak ikonę,chociaż to auto jak każde inne.Lampy są nierozbieralne zamiast folii zmatuj powierzchnie i pomaluj dedykowanym lakierem,są dostępne różne kolory efekt jest fajny a co ważniejsze lakier nie ogranicza tak bardzo jak folia przenikania światła.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Nie chodzi o żadne bycie ikoną, tylko nie chciałbym przywalić w takiego cymbała bo obkleił lampy tak że nie widać co sygnalizują. Modyfikacje oświetlenia to jedne z tych rzeczy które są nielegalne nie bez powodu

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Popieram kolegę, przyciemnianie lamp tylnych to nic dobrego dla jadących z tyłu (szczególnie w słoneczne dni) i w razie kolizji może być problem z OC. Oczywiście każdy robi według własnego uznania tylko według mnie jest to jedna z ostatnich rzeczy jakie można poprawiać w AR159.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,546

    Domyślnie

    Jak już koledzy wspomnieli - w przypadku najechania może być problem z ustaleniem winy, jeśli ktoś chociaż trochę kojarzy jak wygląda temat lamp i ich przyciemniania.
    Jeśli masz AC to w przypadku przyjazdu rzeczoznawcy z typu sprawdzających wszystko to z automatu masz zablokowaną wypłatę kasy - większość ma w OWU zapis o tym, że samochód musi spełniać warunki techniczne dopuszczenia go do ruchu, a z takimi lampami ich nie spełnia. I nie interesuje ich, czy to się przyczyniło do kolizji, czy nie.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Ja rozumiem obawy wszystkich biorących udział w dyskusji ale pytanie nie było o legalność takiego rozwiązania wiadomo że jak ktoś chce przyciemnić sobie lampy to i tak to zrobi,ja wiem że jest to niezgodne z kodeksem drogowym ale jestem ciekaw ilu z oburzonych nie ma DPF,EGR lub klap wirowych,albo ma podniesioną moc?To jest tak samo nielegalne jak przyciemnianie lamp.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podnoszenie mocy nie jest nielegalne, a brak dpf czy egr nie wpływa na bezpieczeństwo użytkowników dróg.
    Jednak każdy sam dysponuje swoim pojazdem i niestety może robić co chce. Trzymajmy się tematu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Lampy alfa 156
    Utworzone przez tomano w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-05-2018, 21:39
  2. alfa 147 lampy przód
    Utworzone przez distinctive16 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 13:53
  3. Lampy alfa 156 fl
    Utworzone przez konrad88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory