Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Lampy tył Alfa 159

  1. #11
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    z doświadczenia. z 10 lat temu najechałem na tył auta, które miało przyciemnione lampy. pomalowane sprayem. sprawa oparła się o sąd. już policjanci mieli wątpliwości, czy to moja wina, ja poszedłem w zaparte, porobiłem fotki i filmik jak te światła wyglądały (włączone awaryjne ledwie było widać). została orzeczona wina kierowcy z przyciemnionymi światłami tylnymi. trochę to trwało, były 3 rozprawy w sądzie, rzeczoznawca itd. w samochodzie sprawcy międzyczasie pojawiły się fabryczne lampy, ale na szczęście miałem dokumentację fotograficzną i była notatka policji, w której na moje wyraźne życzenie był odnotowany stan oświetlenia drugiego pojazdu.

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Ja rozumiem obawy wszystkich biorących udział w dyskusji ale pytanie nie było o legalność takiego rozwiązania wiadomo że jak ktoś chce przyciemnić sobie lampy to i tak to zrobi,ja wiem że jest to niezgodne z kodeksem drogowym ale jestem ciekaw ilu z oburzonych nie ma DPF,EGR lub klap wirowych,albo ma podniesioną moc?To jest tak samo nielegalne jak przyciemnianie lamp.
    A od kiedy to podniesienie mocy jest niezgodne z przepisami? Proszę podaj przepis, który tego zabrania.
    Usuwanie ekologii ok,legalne nie jest... tylko jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo Twoje i innych?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Jeśli podniesienie mocy powoduje nieprawidłowe parametry spalin które są poza zakresem określonym przez producenta dla danego silnika to raczej taka operacja jest no właśnie jaka? Chyba nielegalna.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A od kiedy to podniesienie mocy jest niezgodne z przepisami? Proszę podaj przepis, który tego zabrania.
    Usuwanie ekologii ok,legalne nie jest... tylko jaki ma to wpływ na bezpieczeństwo Twoje i innych?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Popatrz sobie w dowód rejestracyjny tam masz podaną moc silnika i nie jest tam ona bez powodu,poza tym podniesienie mocy ma wpływ na skład spalin,drogę hamowania i rożne inne rzeczy o których nie chce mi się pisać bo doszedłem do wniosku że nie warto się ujawniać,temat był o lampach a zrobiła się z tego epopeja na temat bezpieczeństwa.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dugit Zobacz post
    Jeśli podniesienie mocy powoduje nieprawidłowe parametry spalin które są poza zakresem określonym przez producenta dla danego silnika to raczej taka operacja jest no właśnie jaka? Chyba nielegalna.
    Słowo klucz - "jeśli"... Normy spalin nie są sztywnymi wartościami, tylko zakresem wartości.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Popatrz sobie w dowód rejestracyjny tam masz podaną moc silnika i nie jest tam ona bez powodu,poza tym podniesienie mocy ma wpływ na skład spalin,drogę hamowania i rożne inne rzeczy o których nie chce mi się pisać bo doszedłem do wniosku że nie warto się ujawniać,temat był o lampach a zrobiła się z tego epopeja na temat bezpieczeństwa.
    I co z tego, że jest tam podana moc silnika? Ten wpis można bez większego problemu zmienić i będziesz wszystko zgodne z literą prawa.
    Skład spalin? Jeśli mieści się w zakresie norm dla danego silnika to jaki problem?
    Droga hamowania? A jak zmienia się droga hamowania np. ze 100km/h do 0 po podniesieniu mocy? I jaki przepis określa tenże parametr?

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Słowo klucz - "jeśli"... Normy spalin nie są sztywnymi wartościami, tylko zakresem wartości.

    - - - Updated - - -



    I co z tego, że jest tam podana moc silnika? Ten wpis można bez większego problemu zmienić i będziesz wszystko zgodne z literą prawa.
    Skład spalin? Jeśli mieści się w zakresie norm dla danego silnika to jaki problem?
    Droga hamowania? A jak zmienia się droga hamowania np. ze 100km/h do 0 po podniesieniu mocy? I jaki przepis określa tenże parametr?
    Już widzę jak każdy po dłubnięciu silnika jedzie sprawdzić skład spalin i zmienić wpis w dowodzie rejestracyjnym.Nie chodzi o drogę hamowania ze 100km/h bo ona będzie taka sama tylko z większych prędkości bo chyba po to dodaje się mocy żeby samochód jeździł szybciej i szybciej się rozpędzał sam mam dłubnięty silnik i pierwsza rzecz jaka przestała dawać radę to hamulce bo jednak 159 ma nadwagę.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Już widzę jak każdy po dłubnięciu silnika jedzie sprawdzić skład spalin i zmienić wpis w dowodzie rejestracyjnym.Nie chodzi o drogę hamowania ze 100km/h bo ona będzie taka sama tylko z większych prędkości bo chyba po to dodaje się mocy żeby samochód jeździł szybciej i szybciej się rozpędzał sam mam dłubnięty silnik i pierwsza rzecz jaka przestała dawać radę to hamulce bo jednak 159 ma nadwagę.
    Ale tu nie rozmawiamy o tym jak ktoś to w rzeczywistości robi, a tylko czy podnoszenie mocy jest legalne czy nie.

    Wyjaśnij tylko co mają hamulce do zgodności z prawem procederu podnoszenia mocy silnika? Proszę o konkretny zapis w Ustawie PoRD lub innym obowiązującym akcie prawnym.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wyjaśnij tylko co mają hamulce do zgodności z prawem procederu podnoszenia mocy silnika?
    Nic. Przykładem jest sama AR 159, która przy tej samej mocy potrafi mieć trzy rodzaje hamulców na osi przedniej.
    Wniosek z tego taki, że każda z nich ma inną drogę hamowania, a nadal są zgodne z homologacją itp
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale tu nie rozmawiamy o tym jak ktoś to w rzeczywistości robi, a tylko czy podnoszenie mocy jest legalne czy nie.

    Wyjaśnij tylko co mają hamulce do zgodności z prawem procederu podnoszenia mocy silnika? Proszę o konkretny zapis w Ustawie PoRD lub innym obowiązującym akcie prawnym.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    Ale się przyczepiłeś do tych hamulców ja napisałem tylko że podniesienie mocy ma wpływ na drogę hamowania,a jeżeli chodzi o moc to legalnie prawo dopuszcza do 5% i bardzo proszę rozporządzenie.. Osoby, które planują chipowanie auta, powinny zapoznać się z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Akt ten określa co i w jaki sposób bada diagnosta sprawdzający zgodność pojazdu z warunkami technicznymi. Zgodnie z prawem, nasz samochód pomyślnie przejdzie przegląd, o ile zmiany mocy nie przekraczają 5% fabrycznie ustawionej wartości

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Ale się przyczepiłeś do tych hamulców ja napisałem tylko że podniesienie mocy ma wpływ na drogę hamowania,a jeżeli chodzi o moc to legalnie prawo dopuszcza do 5% i bardzo proszę rozporządzenie.. Osoby, które planują chipowanie auta, powinny zapoznać się z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów. Akt ten określa co i w jaki sposób bada diagnosta sprawdzający zgodność pojazdu z warunkami technicznymi. Zgodnie z prawem, nasz samochód pomyślnie przejdzie przegląd, o ile zmiany mocy nie przekraczają 5% fabrycznie ustawionej wartości
    Bardzo ładnie, tylko... ten akt prawny już dawno nie jest obowiązującym, od co najmniej 7 lat Aktualnie obowiązującym jest "Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach"

    Poza tym to o czym mówisz ma miejsce jeśli nie zmienisz zapisu wartości mocy w dowodzie rejestracyjnym. Po zmianie tej wartości w dowodzie, nowa wartość mocy jest w pełni legalna.

Podobne wątki

  1. Lampy alfa 156
    Utworzone przez tomano w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 18-05-2018, 21:39
  2. alfa 147 lampy przód
    Utworzone przez distinctive16 w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 13:53
  3. Lampy alfa 156 fl
    Utworzone przez konrad88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 20:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory