Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Łańcuchy śniegowe do wersji TI

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16V, 2003 rok, Alfa Romeo 159 SW TI 2.4
    Postów
    35

    Domyślnie Łańcuchy śniegowe do wersji TI

    Witam forumowiczów.
    Mam pytanie do posiadaczy Alfy 159 w wersji TI z oponami zimowymi 235/40/19. Czy montowaliście łańcuchy śniegowe na ten rozmiar opony? Wiem, że producent zabrania ich montażu w instrukcji obsługi, ale w sprzedaży są dostępne na ten rozmiar opony i dla samochodów z bardzo małym prześwitem dlatego pytam jak to wygląda w praktyce. Często podróżuję w górskie miejscowości gdzie ich montaż na niektórych odcinkach dróg jest wręcz obowiązkowy.
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Jak to mówią gorole: po czym poznać turystę zimą? Po łańcuchach na kołach auta! Nie montowałem nigdy. Wydaje mi się, że prześwit mały. Mam takie samo TI i ten sam rozmiar opon. Wg mnie może być krucho...ale co ja tam się znam

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    A druga sprawa kto trafil kiedys na warunki w ktorych dobre zimowki nie dawaly rady

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    A druga sprawa kto trafil kiedys na warunki w ktorych dobre zimowki nie dawaly rady

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
    Ja. Na lodzie, a konkretnie droga z kilku cm ubitą do postaci lodu warstwą śniegu. Czasem się zdarza, zależy w jakich warunkach się ktoś porusza. Nie trzeba w Alpy jechać.
    Widziałem ostatnio bardzo fajne łańcuchy szybkiego montażu, tylko nie potrafię przypomnieć sobie producenta. Jedynie cenę pamiętam. 1700 zł.
    Kwestia i tak pozostaje ta sama - czy to wejdzie na Ti.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Na felgach TI w zimę, nie szkoda? Po drugie nie wiem czy się tam cokolwiek zmieści, jak tam ledwie co rękę na płasko można wcisnąć.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16V, 2003 rok, Alfa Romeo 159 SW TI 2.4
    Postów
    35

    Domyślnie

    Nie szkoda, wychodzę z założenia, że felgi są od tego żeby na nich jeździć. Tak poważnie dla mnie lepiej na 19'' w zimie ze względu na to, że auto jest wyżej więc nie ma problemu żebym gdzieś przytarł o co nie trudno przy TI i 17 calach. No i wygląd, 159 jest za duża na 17'', ale to już kwestia indywidualna. Co do łańcuchów to temat uważam za zamknięty, nie ma możliwości żeby je zmieścić w nadkolu tzn. jakieś produkują do aut z bardzo małym prześwitem, ale ja nie będę próbował.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stifer Zobacz post
    ..dla mnie lepiej na 19'' w zimie ze względu na to, że auto jest wyżej więc nie ma problemu żebym gdzieś przytarł o co nie trudno przy TI i 17 calach..
    Jesli ktos stoi przed tym dylematem a nie zalezy mu do konca na wygladzie (czyli nie u Ciebie ;-)) to polecam kupic na zime 215/55/17 zamiast dedykowanego. Obwod kola rozni sie chyba o 0,2mm jak pamietam wiec stoi tak samo wysoko jak na ti 235/40/19. Fakt - prowadzenie na tak waskiej i baloniastej oponce sie zmienia ale mozna zaznac troche komfortu dla odmiany ;-) (szczegolnie przy eibachach)

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16V, 2003 rok, Alfa Romeo 159 SW TI 2.4
    Postów
    35

    Domyślnie

    Masz rację, oczywiście wygląd jest sprawą drugorzędną jeżeli w grę wchodzi bezpieczeństwo. Mi akurat na 19'' 235/40 jeździ się bardzo dobrze nawet w kopnym śniegu, ale spotkałem się z odcinkami dróg w Austrii i Włoszech gdzie bez łańcuchów policja nie pozwala wjechać. Stąd mój post i dylemat.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 07:30
  2. [Giulia] Łańcuchy śniegowe
    Utworzone przez MiLykie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2017, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory