Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zbyt duże ciśnienie oleju

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    5

    Domyślnie Zbyt duże ciśnienie oleju

    Witam , od niedawna pojawił się problem z moją 159 sedan 1,9 jtdm 120 koni ponieważ zaczął się pokazywać na komputerze komunikat o zbyt wysokim ciśnieniu oleju. Oddałem samochód do mechanika i pokazywało na ciepłym silniku 6bar , na zimnym pokazywało 8bar . Jak silnik się rozgrzał to wiadomo ciśnienie spadło lecz problem dalej pozostał. Odrazu mechanik stwierdził , że to wina pompy oleju i trzeba wymienić , no to została wymieniona ale niestety problem dalej pozostał , potem był pomysł , że to wina jakiegoś czujnika więc także został wymieniony . Niestety dalej to nic nie pomogło i ciśnienie dalej takie samo zostało. Mechanik kontaktował się z ASO i tam także powiedzieli , że to wina napewno pompy , a jak mechanik wspomniał , że już została wymieniona to że jakaś gorszej jakości została zamontowana. Proszę o pomoc ponieważ samochód stoi u mechanika ponad tydzień a nikt nie wie co zrobić i brakło im pomysłów.
    Pozdrawiam

  2. #2
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zakładając, że pompa i czujnik są sprawne, to pozostaje coś co blokuje obieg oleju w silniku. np niedrożny/źle założony filtr oleju, nagromadzony syf w jakimś przewodzie olejowym itd.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6 120KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Nie bardzo mi się wydaje ,żeby w tych silnikach był czujnik który mierzy ciśnienie oleju , nie mylić z wyłącznikiem który zapala lampkę niskiego ciśnienia oleju w liczniku

    Kiedyś miałem taki przypadek w Stilo jak pracowałem w ASO Fiata , tez na liczniku miał komunikat zbyt wysokiego ciśnienia oleju , wszyscy walczyli jak u Ciebie z ciśnieniem oleju silnikowego ale tak naprawdę chodziło o zbyt wysokie ciśnienie oleju napędowego , problem był z regulatorem ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia , po jego wymianie dopiero problem ustapił
    Moja rada - zasugeruj mechanikowi żeby sprawdził ciśnienia paliwa podczas występowania tego komunikatu - ciśnienia paliwa zmierzone i zadane

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał WaldiGSI Zobacz post
    Nie bardzo mi się wydaje ,żeby w tych silnikach był czujnik który mierzy ciśnienie oleju , nie mylić z wyłącznikiem który zapala lampkę niskiego ciśnienia oleju w liczniku
    Masz rację, nie ma czujnika ciśnienia oleju. Jest włącznik, który może wskazać zbyt niskie
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki za wszelką pomoc , za dwa , trzy dni dam odpowiedz co i jak

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    5

    Domyślnie

    Tak więc problemem ostatecznie okazała się pompa olejowa , poprzednią nową sztukę którą mi zamontowali okazała się być niestety wadliwa. Po zamówieniu kolejnej tego samego modelu tylko innej sztuki po zamontowaniu problem zniknął na całe szczęście, dzięki wielkie za pomoc W mojej 159 została zamontowana pompa olejowa firmy PIERBURG
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Za duże ciśnienie oleju - pomiar
    Utworzone przez hamada.r w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-06-2019, 20:49
  2. Utrata mocy duże ciśnienie oleju.
    Utworzone przez rafban w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-11-2018, 20:03
  3. [Brera] 2.4 JTDm- zbyt wysokie ciśnienie oleju
    Utworzone przez Exocet w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 21:44
  4. ELM 327 v1.5 zbyt duże opóźnienia ?
    Utworzone przez lukasnsk w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-04-2015, 21:30
  5. Zbyt duże ciśnienie na rozdzielaczu paliwa 1.9 JTD
    Utworzone przez Siwy w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory