Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 73

Temat: H7 vs LED vs HID

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    HID ma około 4500lm a ta żarówka niby koło 7000lm

    I tak jak pisałem wcześniej , na razie ich nie mam w 159 bo nie mogę pomimo przeróbek domknąć dekielka od lamp.
    Belfer z tego co pisał wcześniej ma Philips X-tremeUltinon gen2 i one mają 1500lm przy poborze 25W
    HID nie ma na 100% 4500lm a tak jak pisałem na pierwszej stronie ponad 2500 lm, celował bym jednak w wartość ~3000 lm.

    Wiec jak producent niemalże podwoił moc HIDów to pewnie ze swoim produktem postąpił podobnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Nie wierzę, że są lepsze od Philipsa. Masz zdjęcia widma światła i jakieś pomiary?
    Na podstawie parametrów szacuję, że LEDy od philipsa będą słabsze od HIDów.
    Wiesz jak wpompowali ponad 50% więcej prądu, to może to dawać nawet więcej światła niż HID.
    LEDy mają trochę lepszą wydajność świetlną od HIDów wiec przy podobnym poborze prądu ~40W mogą dawać więcej światała.

  2. #32
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Ja myślę że było by ok znaleźć takie ledy które swiecą nawet tak samo jasno ja HID , (mniejsza temperatura - lepiej dla odbłyśnika , dłuższy czas działania mi HID średnio 1,5 roku i padał , no i brak rozbłysku )
    Oglądałem kilka testów na YT i padło takie info że im większa moc LED tym patern bardziej kiepski .(min bo to nie jest jedyne co wpływa na patern)
    Czyli może że nie ma co przesadzać z tą mocą finalne 5000lm na żarówke może być ok. @<a href="https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/81426.html" target="_blank">piotraskvw</a> oni te lumeny to może mierzą w odleglości zerowej od żarnika/LED'a i może z tąd takie wyniki .

    Musiałem gdzies przegapić to info o Philips X-tremeUltinon gen2 . Tam nie ma w specyfikacji nic o lm tylko że 250% halogena ( idąc tym tropem i chińskim myśleniem 4500lm) @<a href="https://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/114.html" target="_blank">Belfer</a> o co chodziło z tymi Philipsami , zły patern ? słaba moc ?

    tutaj fajnie gość testuje , jak widac patern jest nie jednolity ale wydaje się lepszy od halogena
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 21-11-2019 o 02:16

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post



    Na podstawie parametrów szacuję, że LEDy od philipsa będą słabsze od HIDów.
    Wiesz jak wpompowali ponad 50% więcej prądu, to może to dawać nawet więcej światła niż HID.
    LEDy mają trochę lepszą wydajność świetlną od HIDów wiec przy podobnym poborze prądu ~40W mogą dawać więcej światała.
    Ale ja nie neguję faktu, że HID'y dobrej jakości (choć trudno o taki produkt) dają lepsze widmo, barwę i moc światła. Pisałem o porównaniu do tych LED'ów kolegi Jambo.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    pomiarów nie będę robił bo nie wiem jaki i nie mam jak. Jedyne co to parametry wg producenta są TUTAJ i co dziwo to by się zgadzały napewno dwa 5500K i pobór prądu to około 38-39W więc moze lumeny tez (wg mnie jest jaśniej od HID)
    HID ma około 4500lm a ta żarówka niby koło 7000lm

    I tak jak pisałem wcześniej , na razie ich nie mam w 159 bo nie mogę pomimo przeróbek domknąć dekielka od lamp .
    Jak znajde trochę wolnego czasu to włoże bez dekla i zrobie przy ścianie fote jak to wygląda , więć narazie może z zamowieniami niech się osoby zainteresowane wstrzymają .
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] o których Philipsach mówisz , te z pierwszego postu? - to też jakieś chińczyki nie philipsy .
    No i one mają pobór mocy jak już wiadomo 15W vs te 38W

    pozdro
    Dane producenta i testy z YT można sobie wsadzić między książki. Jeśli czegoś sam nie sprawdzę to nie wierzę. Takie czasy Panie...

    Pisałem wyraźnie, że mam Philipsa II gen i to są oryginały. Dostałem je zanim nawet na YT był pseudo test/promocja i zanim w sklepach się pojawiły. Nie mam w zwyczaju chwalić czegoś, co jest średniej jakości, tylko dlatego, że mam to dużo taniej niż inni.
    Pisałem już 2 razy na forum, że ich nie polecam do 159 i nadal tak twierdzę. Montowałem je również do kilku innych aut i jedynie w 147 po FL dawały nieco lepsze widmo światła ale moc strumienia i tak jest średnia a barwa światła sprawia, że na mokrej drodze, jedziemy wedle pasów odblaskowych

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jambo Zobacz post
    Ja myślę że było by ok znaleźć takie ledy które swiecą nawet tak samo jasno ja HID [...]
    Musiałem gdzies przegapić to info o Philips X-tremeUltinon gen2 . Tam nie ma w specyfikacji nic o lm tylko że 250% halogena
    Specjalnie dla Ciebie link do specyfikacji producenta
    https://www.philips.pl/c-p/11972XUWX...ane-techniczne

    Nawet w przytoczonym filmiku widać po wynikach, że te pierwsze są do dupy, a drugie są na poziomie żarówki 65W.


    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ale ja nie neguję faktu, że HID'y dobrej jakości (choć trudno o taki produkt) dają lepsze widmo, barwę i moc światła. Pisałem o porównaniu do tych LED'ów kolegi Jambo.
    Dane producenta i testy z YT można sobie wsadzić między książki. Jeśli czegoś sam nie sprawdzę to nie wierzę. Takie czasy Panie...
    Z tego co obserwuję rynek to dziś łatwiej trafić dobry produkt niż kilka lat temu, bo moda na HIDy minęła i wszyscy mają parcie na LEDy

    Zgadzam się z tym że testy na YT najczęściej można między bajki wsadzić. Na dużej części nawet ładnie widać że przy ledach jest ustawiony inny balans bieli, a zdjęcia robione są z innymi parametrami.


    EDIT:
    Dla chętnych znalazłem następcę żarówek 65W
    Jest to OSRAM 62261SBP 80W H7
    https://www.osram.pl/ecat/SUPER%20BR...t/ZMP_1066356/

    Formalnie jest opisana jako 80W natomiast pobór mocy jest raczej taki sam jak 65W, która bierze 73W.
    Przypominam że klasyczna żarówka 55W ciągnie ok 63W prądu.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 21-11-2019 o 09:33

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    EDIT:
    Dla chętnych znalazłem następcę żarówek 65W
    Jest to OSRAM 62261SBP 80W H7
    https://www.osram.pl/ecat/SUPER%20BR...t/ZMP_1066356/

    Formalnie jest opisana jako 80W natomiast pobór mocy jest raczej taki sam jak 65W, która bierze 73W.
    Przypominam że klasyczna żarówka 55W ciągnie ok 63W prądu.
    Te 80W znalazłem już chwilę temu ale jednak mnie nie przekonuje ich specyfikacja bo nie mam praktycznej wiedzy na temat ich ciepłoty fizycznej. 65 W miałem kiedyś w 146 i po roku użytkowania nie poczyniły szkód w odbłyśniku. Chyba je kupię i porównam ich temperaturę z jakimiś premium 55W bo 65W nie znalazłem nigdzie. Ty nie masz tam w tej hurtowni jeszcze jakiegoś kompletu na sprzedaż?

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Lightbulb Żarówki H18

    Jest też na rynku coś takiego jak żarówka H18, halogen nowej generacji.

    Ma 65 W, umiejscowienie żarnika identyczne jak w H7. Cokół jest niemalże identyczny, jedynie listek który jest jest nieco poszerzony z jednej strony (trzeba odciąć) i okrągła obwódka ma wcięcie (to akurat nie przeszkadza), ale da się zamontować w gnieździe H7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-01-07_22h16_01456958c442a1f892.png
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	182.3 KB
ID:	263733

    Tutaj filmik jak to wygląda razem z pomiarami:
    https://www.youtube.com/watch?v=ss7Zfn8b_OU

    Jest homologowana, więc to jakiś plus. Ale tak, reflektor H7 nie jest pod nią homologowany.

    W ogóle fajny temat i również dzięki za ten test.

  7. #37
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Jest też na rynku coś takiego jak żarówka H18, halogen nowej generacji.

    Ma 65 W, umiejscowienie żarnika identyczne jak w H7. Cokół jest niemalże identyczny, jedynie listek który jest jest nieco poszerzony z jednej strony (trzeba odciąć) i okrągła obwódka ma wcięcie (to akurat nie przeszkadza), ale da się zamontować w gnieździe H7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-01-07_22h16_01456958c442a1f892.png
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	182.3 KB
ID:	263733

    Tutaj filmik jak to wygląda razem z pomiarami:
    https://www.youtube.com/watch?v=ss7Zfn8b_OU

    Jest homologowana, więc to jakiś plus. Ale tak, reflektor H7 nie jest pod nią homologowany.

    W ogóle fajny temat i również dzięki za ten test.
    O widzisz! Dzięki.

    Już zamówiłem 4 sztuki. 2 Magneti Marelli po 17 zł i 2 Osram po 21 zł.
    Niby Osram'a opisują na hurtowni, jako 55W ale wedle numeru wychodzi mi 65W. To może być ich błąd, bo niektóre programy z automatu dla żarówek tego typu dają 55W.
    Zobaczymy co przyjdzie i jaki będzie efekt.

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ty nie masz tam w tej hurtowni jeszcze jakiegoś kompletu na sprzedaż?
    Sam kupiłem ostatnią parę
    Myślę, że jak ktoś chce mieć mocniej i mieć to w miarę niewykrywalne to montaż H18 lub H7 65/80W załatwia sprawę w 100%.

    W obu przypadkach umiejscowienie żarnika takie jak trzeba a moc większa (światła 30% więcej niż na porządnej 55W), mało tego HIDy są raptem 10% mocniejsze a to już mała różnica biorąc pod uwagę że bardzo łatwo je "wykryć".

  9. #39
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Czego byście nie używali, to pamiętajcie, żeby żarówki wymieniać profesjonalnie!


  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Ciągnąc dalej temat H18, można zamiast ciąć cokół żarówki odgiąć/usunąć jeden z "wąsów" ustalających żarówkę H7 w gnieździe - poddaje się w palcach.

    Kompatybilność wsteczna zachowana, przy montażu żarówki należy jedynie zwracać uwagę, aby listek na cokole dotykał tego wąsa który został
    Wrzucam obrazki z gniazdem H7 jakby komuś nie chciało się iść do auta sprawdzać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-1692.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	263818Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-1696.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87.9 KB
ID:	263819

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory