Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 73

Temat: H7 vs LED vs HID

  1. #41
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Nie ryzykowałbym chyba odginać tego "wąsa" jak wymieniałem kiedyś odbłyśniki, przypadkowo go zgiąłem i po wyprostowaniu odleciał. Chyba lepiej zmaltretować żarówkę niż lampę. Swoją drogą, jeździ ktoś na tych H18? zastanawiam się nad tym przy następnej wymianie żarówek. Jak to świeci przy dłuższej eksploatacji? Jest jakaś wyraźna różnica? Wolałbym zwykłe H7 65W ale słabo z dostępnością.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    H7 65 W już nie są produkowane. Może coś w Chinach znajdziesz. Przy zwiększonej mocy trzeba liczyć się zapewne z szybszym zużyciem odbłyśników. Ale tam gdzie dla żarówek H7 czas życia podawany jest jako ~900 h, to w H18 jest to ~1100 h. Strumień świetlny 1500 lm vs 1700 lm.
    W przypadku nowych rajdowych H7 80 W żywotność podawana jest na 200 h dla Philipsa H7 Rally, Osram Super Bright Premium H7 nawet nie ma podanej. W obu przypadkach tyle światła co w eko ksenonie, około 2000 lm. Ten wybór kusi, ale jak mam 5 razy częściej wymieniać żarówki to trochę kiepsko.

    Z tego co zauważyłem, to wzrost średnicy soczewek w reflektorach zatrzymał się na 3 calach. Obecnie w nowych autach (np. Kia Niro, Kia Stinger - na tych miałem okazję zobaczyć) w przypadku soczewek halogenowych używana jest żarówka o podobnych parametrach co H18 - HB3, do niedawna stosowana jedynie do świateł długich. Też ma 65 W i nie ma malowanego czubka bańki. Kiedyś wśród żarówek "bagnetowych" do świateł mijania królowała HB4 (55 W, malowany czubek). Światła świecą jasno i zadowalająco w tych Kiach. Do świateł w 159 wypadają dużo lepiej (jeden reflektor mam nowy, mogę jakoś porównać). Więc jak widać producenci już zaakceptowali fakt tego zwiększonego zużycia odbłyśników. A może nie ma różnicy?

    A co do wąsa, nawet jak odpadnie to nie przejmowałbym się. Obecność drugiego i tak nie pozwoli krzywo założyć żarówki, a nawet jeśli tak się stanie, to należy pamiętać, że H7 i H18 są osiowosymetryczne. Więc nie powinno być problemu.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ja chyba zamówię te H18, zmodyfikuję same żarówki, i jak będzie efekt zadowalający to wtedy pomyślę o wyginaniu wąsa, aby nie wycinać nowych przy każdej wymianie. Te H7 80W można rozważyć, jeśli w dniu jeździ się na dziennych. Ja jednak wolę nie eksperymentować z dziennymi i po odpaleniu auta nie myśleć już o światłach

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Ja jednak wolę nie eksperymentować z dziennymi i po odpaleniu auta nie myśleć już o światłach
    Przecież od tego masz pozycję "AUTO" na włączniku świateł
    Ja na razie testuję trwałość mocnych ledów w postojówkach, jak będzie zadowalająca to przerabiam elektrykę i robię z nich dzienne, "pstryczek" na auto i niech samo działa

  5. #45
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    A jednak elektrykę przerabiasz

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    A jak się nie sprawdzą to wkładam te "podwójne" w miejsce żarówek od kierunków i hajda naprzód.

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    A jednak elektrykę przerabiasz
    Tak, bo mamy głupi przepis aby w dzień świecić światłami w dzień, gdy nic nie dają. W części krajów gdzie też był ten głupi przepis doszli do wniosku że przynosi on więcej szkód niż pożytku.

    Za:
    • W specyficznych warunkach lepiej widać nadjeżdżający z przeciwka samochód



    Przeciw:
    • Mózg (taki z niego spryciarz, że zawsze szuka drogi na skróty) kierowców przyzwyczajony że światło=jakiś pojazd, automatycznie ignoruje obiekty nieoświetlone. Powoduje to znaczne zwiększenie zagrożenia pieszych i rowerzystów.
    • Trzeba regenerować odbłyśniki lamp
    • Trzeba częściej kupować żarówki
    • Zwiększone zużycie paliwa



    Te dwa ostatnie to w skali makro całkiem pokaźne zyski dla budżetu państwa.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 25-11-2019 o 01:01

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Mam już te żarówki ale chwilowo 159 jest unieruchomiona a w 147 nie mam czasu na pomiary dokładne. Jak tylko je zamontuję opiszę to tutaj.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Czekam z niecierpliwością, bo u mnie to pewnie trochę potrwa daj znać czy montaż okazał się prosty, czy mocno się grzeją i jak z widocznością.

  9. #49
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Czekam z niecierpliwością, bo u mnie to pewnie trochę potrwa daj znać czy montaż okazał się prosty, czy mocno się grzeją i jak z widocznością.
    Montaż jest dłuższy o 5 sekund szlifowania ząbka w żarówce i tyle... Należy to robić trzymając żarówkę przez szmatkę, żeby nie uszkodzić szklanej części i nie narazić drucika wolframowego w środku na zbytnie drgania, które mogą mu pomóc w szybszym przepaleniu.

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    można też użyć małych porządnych obcinaczek do przewodów - słowo klucz porządnych

    Poszukałem info odnośnie H18 i wychodzi na to że zaprojektowali je tylko po to aby zmniejszyć fizycznie reflektor

    Nawet udało mi się fajnego pdfa od philipsa znaleźć - ich żarówki mają w specyfikacji 1100h pracy
    https://www.lumileds.com/uploads/499...mo-leaflet-pdf

    Jak Belfer zrobi testy i okaże się, że H18 działa jak H7 65W to ja we wszystkich autach przesiadam się na H18, a tam gdzie H4 to na H19.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 25-11-2019 o 11:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory