Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 73

Temat: H7 vs LED vs HID

  1. #51
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    można też użyć małych porządnych obcinaczek do przewodów - słowo klucz porządnych
    Dokładnie. Muszą być ostre i masywne.

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post


    W części krajów gdzie też był ten głupi przepis doszli do wniosku że przynosi on więcej szkód niż pożytku.
    Wg mnie więcej szkody niż pożytku mamy z "dziennymi" i LEDami.

    Dzienne.
    Ogólnie jest OK ale wielu nie potrafi z nich korzystać. Jeżdżą na nich nawet po zmroku, w deszczu, mgle itp. Automaty niewiele pomagają. Efekt jest jaki jest: Auta widma.
    O montowanych dodatkowo lepiej nawet nie wspominać. Jeżeli ktoś uważa, że dużo zaoszczędzi lepiej niech pilnuje ciśnienia w oponach, otwartych szyb, oszczędnie używa klimy. Oszczędności będą o wiele większe.

    Światła LED.
    Są dobre ale dla tych co je mają. Dla innych niekoniecznie. Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność jechać przed takim z LEDami. Dawał po lusterkach, że aż niemiło. Szczególnie męczące na długich łukach wypukłych. Wg dla mnie oślepiają. Nic nie pomogą aktywne matryce i inne rozwiązania. Światło jest za ostre. Nie żebym wymyślał ale czytałem, że w GB stworzyło się stowarzyszenie, które walczy z tym problemem.

  3. #53
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    tank na szybko z R led a z L halogen ,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191125_214026.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	34.5 KB
ID:	263880

    linia odciecia jes ok , na razie chwile z tym pojeżdzę i zobaczę co dalej

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Wg mnie więcej szkody niż pożytku mamy z "dziennymi" i LEDami.

    Dzienne.
    Ogólnie jest OK ale wielu nie potrafi z nich korzystać. Jeżdżą na nich nawet po zmroku, w deszczu, mgle itp. Automaty niewiele pomagają. Efekt jest jaki jest: Auta widma.
    O montowanych dodatkowo lepiej nawet nie wspominać. Jeżeli ktoś uważa, że dużo zaoszczędzi lepiej niech pilnuje ciśnienia w oponach, otwartych szyb, oszczędnie używa klimy. Oszczędności będą o wiele większe.

    Światła LED.
    Są dobre ale dla tych co je mają. Dla innych niekoniecznie. Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność jechać przed takim z LEDami. Dawał po lusterkach, że aż niemiło. Szczególnie męczące na długich łukach wypukłych. Wg dla mnie oślepiają. Nic nie pomogą aktywne matryce i inne rozwiązania. Światło jest za ostre. Nie żebym wymyślał ale czytałem, że w GB stworzyło się stowarzyszenie, które walczy z tym problemem.
    Co do dziennych to uważam je za dobry wynalazek, ale właśnie kiedy potrafi się z nich korzystać. Widzę w nich dwie zalety: auto widać lepiej w dzień niż nieoświetlone, nie zużywa się niepotrzebnie świateł mijania, te muszą być niezawodne w nocy. Natomiast nie uważam, aby oszczędności materialne były jakkolwiek wymierne przy użyciu dziennych.
    Użycie dziennych po zmroku wręcz oślepia innych kierowców, a w większości aut nie załączają się tylne światła pozycyjne do dziennych i jest tak jak mówisz - auta widma.

    Jeszcze jedną wadą dziennych jest to, że kierowcy zaczęli kombinować z jazdą na pozycyjnych, wsadzać tam jakieś mocne żarówki i tak dalej. Przepraszam, ale to nie jest rozwiązanie. Światła pozycyjne przednie to w większości aut mała żarówka która albo nie ma własnego odbłyśnika albo jak już ma, to nie skupia tego światła (patrz Fiat Panda, Renault Traffic 2 polift). Nawet wrzucenie tam mocnej żarówki (diodówki czy czego tam) nie rozwiązuje sytuacji, bo całe to światło nie jest w żaden sposób kierowane na wprost przed samochód. Dużo lepsze są te dzienne w kierunkowskazach czy amerykańskie/kanadyjskie, czyli drogowe na 25-50%. Oślepiają w dzień i o to chodzi, widać auto z daleka nawet w słoneczny dzień.

    Dla zainteresowanych kierunkowskazy jako dzienne, legalne w USA i Kanadzie: https://www.youtube.com/watch?v=3ukxncOy9Eo

    A jeśli chodzi o reflektory LED to zgadzam się w 100%. Fajnie jest je mieć i na nich jeździć, ale oślepiają innych mimo wszystko.

    Wybaczcie trochę odejście od tematu, ale myślę że warto wymienić swoje spostrzeżenia.
    _____

    A przy temacie to obecnie czekam na zamienniki soczewek z odbłyśnikami H7 do naszych Alf. Mają ruchomą przysłonę, wiec oczekuję na pewno poprawy oświetlenia drogowego. Natomiast co z mijania to dam znać, pokombinuję z H7, H7 Rally i H18 zapewne.

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Jeszcze jedną wadą dziennych jest to, że kierowcy zaczęli kombinować z jazdą na pozycyjnych, wsadzać tam jakieś mocne żarówki i tak dalej. Przepraszam, ale to nie jest rozwiązanie. Światła pozycyjne przednie to w większości aut mała żarówka która albo nie ma własnego odbłyśnika albo jak już ma, to nie skupia tego światła (patrz Fiat Panda, Renault Traffic 2 polift). Nawet wrzucenie tam mocnej żarówki (diodówki czy czego tam) nie rozwiązuje sytuacji, bo całe to światło nie jest w żaden sposób kierowane na wprost przed samochód.
    Sprawa z postojówkami nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od lampy w konkretnym samochodzie (zazwyczaj postojówka jest w lampie od "długich" wiec jak najbardziej może świecić dokładnie na wprost)!

    Nie powiesz mi że te postojówki (włożone mocne ledy) słabo świecą i auto jest niewidoczne (zdjęcie zrobione dziś przy "lekkim zamgleniu" z 75 m, ok godziny 13)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nJE127n.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	94.6 KB
ID:	263890

    Bardzo podobny efekt jest Skodzie Superb Mk1, natomiast w AR 147 FL już się te ledy nie sprawdzają i nie ma specjalnie różnicy pomiędzy zwykłą żarówką a tym mocnym ledem.

    Dzienne w kierunkach czasem (w zależności od lampy) też potrafią świecić gorzej niż DRL za 15 zł z allegro

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Dużo lepsze są te dzienne w kierunkowskazach czy amerykańskie/kanadyjskie, czyli drogowe na 25-50%. Oślepiają w dzień i o to chodzi, widać auto z daleka nawet w słoneczny dzień.
    Jak jeździsz na takim patencie to masz problem gdy nagle chcesz użyć "długich" to potrzeba parunastu sekund aż zaczną świecić z pełną mocą. Już nie pamiętam dokładnie jaka reakcja zachodzi w samej żarówce (chyba wytrąca się jakiś tlenek) podczas jazdy ze zmniejszoną mocą, ale powoduje ona znaczną zwłokę w uzyskaniu pełnej mocy świecenia.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 26-11-2019 o 13:57

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Nie powiesz mi że te postojówki (włożone mocne ledy) słabo świecą i auto jest niewidoczne (zdjęcie zrobione dziś przy "lekkim zamgleniu" z 75 m, ok godziny 13)
    Dobra, tu mnie masz, widać . Ale jak wynika z Twoich obserwacji nie jest to uniwersalne rozwiązanie.

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dzienne w kierunkach czasem (w zależności od lampy) też potrafią świecić gorzej niż DRL za 15 zł z allegro
    Zgoda, żeby znaleźć dobry produkt trzeba się czasem naszukać.

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Jak jeździsz na takim patencie to masz problem gdy nagle chcesz użyć "długich" to potrzeba parunastu sekund aż zaczną świecić z pełną mocą. Już nie pamiętam dokładnie jaka reakcja zachodzi w samej żarówce (chyba wytrąca się jakiś tlenek) podczas jazdy ze zmniejszoną mocą, ale powoduje ona znaczną zwłokę w uzyskaniu pełnej mocy świecenia.
    Przez parę lat jeździłem na tym patencie swoim Fiatem - akurat z tym czasem na rozjaśnienie to nie jest prawda, świecą od razu. Problem jest innego rodzaju, a mianowicie gdy komuś chcesz zamrugać i coś zakomunikować to rozjaśnienie długich nie jest tak zauważalne jak mrugnięcie od zera do max mocy.
    Z efektem halogenowym to prawda, zachodzi mniej skutecznie, widać to w autach amerykańskich w postaci brązowego nalotu w żarówkach od długich (żarówki HB3). Natomiast po 3 latach jeżdżenia z takimi "dziennymi" moje żarówki H1 nie miały żadnych nalotów i cały czas świeciły zadowalająco.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Postanowiłem ostatnio zmierzyć wartości, jakie mają te żarówki po kilku tygodniach dość intensywnego użytkowania.

    Zmierzyłem więc ilości światła, jaką emitują poszczególne żarówki luxomierzem pożyczonym z SKP. Pomiar odbywał się na statywie około 80 cm przed lampą. Auto stało w garażu z zaciągniętym ręcznym i reflektor generował strumień świetlny zawsze tak samo względem miernika. Pomiaru dokonywałem na zapalonym silniku, z wentylacją na 2 biegu w alfie 147 FL. Lampy (oryginał Valeo) były świeżo po czyszczeniu z idealnymi odbłyśnikami i poliwęglanem bez zmatowień.
    Miernik ustawiłem w miejscu, gdzie było dość duże skupienie światła.

    - żarówka PHILIPS H7 X-TREME VISION +130%, używana przez około 4 miesiące miała 940 Lux
    - ten sam Philips ale nowy miał wartość 990 Lux
    - zwykła, całkiem nowa H7 "no name" za 7,99 zł 890 Lux
    - nowa H18 65W Magneti Marelli 1090 Lux
    - ta sama H18 po 3 tygodniach używania i około 1500 km 1070 Lux
    - nowa Osram H18 65W 1080 Lux

    Wszystkie wartości zaokrąglałem wedle normalnych zasad.

    Oczywiście pomiar zrobiony w takich warunkach nie odzwierciedla idealnie tego, co się dzieje na drodze ale planuję zrobić taki sam pomiar w dużym podziemnym garażu z użyciem dwóch przyrządów pomiarowych w odległości większej niż tym razem.
    Żarówek używam w 159 i w dwóch 147 po FL.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 02-01-2020 o 12:25

  8. #58
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cześć,
    Odświeżam temat, gdyż w końcu założyłem h18 zamiast h7. Montaż faktycznie prosty. Blaszkę przyszlifowałem tarczką na wkrętarce. Montaż w aucie jak h7. Efekt? Generalnie widać, że jest lepiej, ale nie jest to jakiś szok. Warto to zrobić, ale nie można się raczej spodziewać fajerwerków. Mimo wszystko każda, nawet minimalna poprawa jest tego warta, tym bardziej, że koszt jest taki sam jak przy zwykłej h7. Także ja mogę z czystym sumieniem polecić. Pozdrawiam

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Ten post idealnie podsumowuje H18

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ml#post2208603

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.0 190KM/430NM
    Postów
    39

    Domyślnie

    Odkopię troche temat.
    Czy ktoś ma sprawdzone i przetestowane dobre zestawy żarówek H7 HID lub LED?
    Od ostatniego postu trochę czasu minęło i może pojawiło się na rynku coś godnego uwagi

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory