Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Komputer się resetuje, zegary nie spadają po zgaszeniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    1

    Question Komputer się resetuje, zegary nie spadają po zgaszeniu

    Witajcie,

    jakiś czas temu wymieniłem aku, próbowałem się też podłączać przez bt do kompa, tak po prostu chciałem zerknąć odczyt stanu dpf i takie tam.
    Jeżeli dobrze pamiętam to po wymianie akumulatora właśnie zaczął się problem z:
    - auto nie mruga światłami po zamknięciu z centralnego (słyszę, że zamyka ale nie ma mrugnięcia światłami jak to było wcześniej),
    - nie działa mi otwarcie bagażnika z przycisku na sufitce,
    - zegary na środku dekora (stan paliwa, temperatura..) nie spadają na zero po zgaszeniu auta, zostają w miejscu, po włożeniu pilota jadą na zero i do aktualnego stanu,
    - godzina i data resetują się po każdym zgaszeniu, ogólnie komputer cały bo średniego spalania nawet nie przeczytam, za każdym odpaleniem liczy od zera, zaś ogólnie przejechane km liczy cały czas.

    Miał ktoś kiedyś coś takiego? Gdzie szukać problemu.. i jak go rozwiązać?

    Odpinałem akumulator na 10 minut żeby doszło do resetu ogólnego, nic nie dało.
    Pilot zamyka, otwiera, opuszcza szyby, otwieranie bagażnika z pilota również działa.. (chociaż jeden pilot wcześniej był do odpalania, przy drugim pokazywało electronic key not recognized, ale drzwi itd. otwierał, a teraz nic nie pokazuje jak go wsadzam, po prostu nie reaguje).

    Proszę o wyrozumiałość i dziękuję z góry za odpowiedzi,
    nie przeszkadzają te rzeczy w jeździe ale siedzą w głowie, a trwa to już z 2msc i tylko denerwuje

    (nie znalazłem nigdzie info na ten temat, nie lubię zakładać nowych tematów..)

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co to za teoria z ogólnym resetem po 10 minutach? Podpowiem, że nie ma czegoś takiego...

    Jeśli to się stało po zmianie akumulatora to szukaj tam przyczyny. Ale widzę, że nie masz pewności. W takim razie podłącz pod komputer ale klasycznie po kablu i odczytaj błędy z wszystkich centralek a nie tylko ECU. Skoro kasuje Ci się licznik itd to być może stacyjka się kończy. Gdyby masa była za słaba to waliło by błędami podczas jazdy i nie odpalił byś auta na 90%. Tutaj ewidentnie prąd odcina centralkom związanym z Twoimi bolączkami. Zacznij od diagnozy komputerowej i może coś wyjdzie. Potem spróbuj podmienić z kimś stacyjkę.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Sprawdź też moduł komfortu. Mógł się uszkodzić, przez jakieś spięcie. Znajduje się pod siedziskiem tylnej kanapy, po prawej stronie.
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 JTDM
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masid Zobacz post
    nie przeszkadzają te rzeczy w jeździe ale siedzą w głowie, a trwa to już z 2msc i tylko denerwuje

    (nie znalazłem nigdzie info na ten temat, nie lubię zakładać nowych tematów..)
    Cześć, znalazłeś może rozwiązanie? Bo właśnie mam to samo, i może nie ma sensu by szukać skoro ktoś już to zrobił ...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Miałem podobny problem, z tym że samochód jakby tracił prąd po zgaszeniu silnika. Wymieniłem klemy od akumulatora i wszystko działa.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 JTDM
    Postów
    2

    Post

    Cytat Napisał Krzysiek28 Zobacz post
    Miałem podobny problem, z tym że samochód jakby tracił prąd po zgaszeniu silnika. Wymieniłem klemy od akumulatora i wszystko działa.
    U mnie to nie klemy - wstyd się przyznać, ale to jeden z bezpieczników przepalony daje taki efekt ... A dziadek mawiał, zawsze sprawdź zanim zapytasz ... W każdym bądź razie dzięki za info.

Podobne wątki

  1. [159] Radio navi czasem resetuje się przy starcie.
    Utworzone przez gsmfon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 11:57
  2. [159] Brak kieunkowskazow, resetuje sie wszystko po wyjeciu kluczyka
    Utworzone przez robson08011 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 09:57
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 09:35
  4. Wiesza się centralny zamek. Komputer się resetuje.
    Utworzone przez rafalek0501 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-05-2013, 05:58
  5. Nie działają zegary i piszczy komputer.
    Utworzone przez Arturo147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 12:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory