Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa Romeo 159 Demontaż tylnej szyby drzwiowej

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Wielkopolska Leszno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo 159 Demontaż tylnej szyby drzwiowej

    Witam muszę wyciągnąć szybę z drzwi czy macie jakieś porady jak to zrobić szyba jest luźna tylko nie mogę jej wyciągnąć z góry dzięki

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    musisz rozebrac drzwi

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    musisz rozebrac drzwi
    Toś chłopu pomógł. Swoją drogą, którędy ją wyjmie...?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Matos3231 Zobacz post
    Witam muszę wyciągnąć szybę z drzwi czy macie jakieś porady jak to zrobić szyba jest luźna tylko nie mogę jej wyciągnąć z góry dzięki
    Jeśli szyba jest luźna to masz na 90% złamane mocowanie jej do szyny/prowadnicy.

    Wyjąć ją możesz teraz odkręcając słupek w drzwiach. On jest mocowany 3 śrubami, które są pod uszczelką poziomą. Uszczelkę musisz podważyć przy opuszczonej szybie i odsunąć na bok. Tutaj masz zdjęcie słupka i otworów na śruby: https://imged.pl/alfa-romeo-159-78-t...-15915036.html
    Tylko do jego demontażu zdejm też poziomą listwę zgarniającą. Schodzi dość łatwo ale możesz ją podważyć np starą kartą kredytową w jakiejś szmatce lub innym plastikiem. Nie ciągnij na końcach, żeby jej nie skrzywić.

    Wtedy wyciągniesz szybę. Tylko jeśli złamał się plastik/klin, który ją trzyma w mechanizmie to i tak czeka Cię rozbieranie całych drzwi i wymiana mechanizmu/prowadnicy.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Toś chłopu pomógł. Swoją drogą, którędy ją wyjmie...?

    - - - Updated - - -



    Jeśli szyba jest luźna to masz na 90% złamane mocowanie jej do szyny/prowadnicy.

    Wyjąć ją możesz teraz odkręcając słupek w drzwiach. On jest mocowany 3 śrubami, które są pod uszczelką poziomą. Uszczelkę musisz podważyć przy opuszczonej szybie i odsunąć na bok. Tutaj masz zdjęcie słupka i otworów na śruby: https://imged.pl/alfa-romeo-159-78-t...-15915036.html
    Tylko do jego demontażu zdejm też poziomą listwę zgarniającą. Schodzi dość łatwo ale możesz ją podważyć np starą kartą kredytową w jakiejś szmatce lub innym plastikiem. Nie ciągnij na końcach, żeby jej nie skrzywić.

    Wtedy wyciągniesz szybę. Tylko jeśli złamał się plastik/klin, który ją trzyma w mechanizmie to i tak czeka Cię rozbieranie całych drzwi i wymiana mechanizmu/prowadnicy.
    aleś sie rozpisał i tak wyszło na moje , sam nie wiesz dokladnie o co chodzi a wróżysz

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Co to za bzdury żadnego słupka nie rozbierasz. Szybę trzyma klin (taki zatrzask), który wchodzi w szybę. Szyba tylna ma jedną dziurę na wylot, w którą wchodzi dość mocno osadzony wspomniany klin. Aby zdemontować szybę musisz rozebrać drzwi, czyli demontujesz tapicerkę i dostajesz się do prowadnicy. Ja proponuję zdemontować w całości blachę która jest zamontowana na kilkanaście śrub oczkowe 10. Blachę demontujesz razem z zamkiem. Aby zdjąć blachę musisz najpierw odpiac wiazkę od wszelkich zapiec. Poniżej kolejność działania

    Kolejność
    Odkrecasz tapicerkę śruby inbus (pod klamką,pod panelem sterujacym) i śruby krzyżak na samym dole.

    Odpinasz tapicerkę jest na kółkach zatrzaskowych. Energicznie śmiało 'odrywasz'

    Odpinasz wszystko co trzyma wiazkę

    Przyklejasz szybę taśmą papierową. Tak aby się ona nam nie zsunela

    Odkrecasz głośnik i silniczek

    Odkrecasz prowadnice dwie nakrętki

    Odkrecasz śruby zamka 3 śruby torx (te od czoła rantu drzwi)

    Odkrecasz śruby oczkowe trzymające blachę

    Demontujesz blachę. W trakcie demontażu trzymać będzie ja wiązka. Ale że jest już luźna to wystarczy odpiac wtyczkę od zamka.

    Uwalniasz blachę od wiązki

    Uważaj aby blachą nie porysowac progu

    Widok będziesz miał samej wnęki drzwi w której będzie tylko prowadnica wraz z szybą

    W klin trzymający szybę wpychasz śrubokręt i wysuwasz klin

    Demontujesz prowadnice

    Zakupiony wcześniej plastik klin montujesz do prowadnicy poniżej link


    https://allegro.pl/oferta/slizg-podn...ource=facebook




    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cubus00 Zobacz post
    aleś sie rozpisał i tak wyszło na moje , sam nie wiesz dokladnie o co chodzi a wróżysz
    Autor tematu, chce wyjąć szybę tylną a nie rozebrać drzwi... Skoro szyba chodzi luźno o czym też napisał, to wystarczy demontaż słupka i po sprawie. Ty stworzyłeś 2 posty praktycznie bez treści merytorycznej ale przecież wiesz lepiej

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Co to za bzdury żadnego słupka nie rozbierasz.
    Bzdury są w tym temacie i to dość dużo. Ale w Twoim poście. Czytałeś co napisał autor wątku?
    Jak już przeczytasz i zrozumiesz o co mu chodzi to się zastanów co Ty stworzyłeś.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Autor tematu, chce wyjąć szybę tylną a nie rozebrać drzwi... Skoro szyba chodzi luźno o czym też napisał, to wystarczy demontaż słupka i po sprawie. Ty stworzyłeś 2 posty praktycznie bez treści merytorycznej ale przecież wiesz lepiej

    - - - Updated - - -



    Bzdury są w tym temacie i to dość dużo. Ale w Twoim poście. Czytałeś co napisał autor wątku?
    Jak już przeczytasz i zrozumiesz o co mu chodzi to się zastanów co Ty stworzyłeś.
    Wiem co autor napisał i wiem co odpisałem chcesz wyjąć szybę to trzeba rozebrać drzwi, gdyż samo wyjecie szyby luzu nie usunie no chyba że autor wątku chce jeździć bez to faktycznie w tedy luzu nie będzie. Należy wymienić slizg szyby. Rozumiem że belfer wymienia go bez demontażu drzwi. Jeśli tak to gratuluję zręczności

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez olo_84 ; 21-11-2019 o 09:44
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Wiem co autor napisał i wiem co odpisałem chcesz wyjąć szybę to trzeba rozebrać drzwi, gdyż samo wyjecie szyby luzu nie usunie no chyba że autor wątku chce jeździć bez to faktycznie w tedy luzu nie będzie. Należy wymienić slizg szyby. Rozumiem że belfer wymienia go bez demontażu drzwi. Jeśli tak to gratuluję zręczności

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Gdzie jest napisane, że on chce wymienić mechanizm?
    Może np potrzebna mu jest szyba z innych drzwi i chce ją tylko wyjąć?
    Zadał proste pytanie, "jak wyjąć szybę?", ja mu podałem najłatwiejszy sposób.

    Zresztą, gdybyś doczytał mój post do końca to widział byś, że napisałem mu o mechanizmie, choć być może on nie musi tego robić z powodu, który podałem wyżej.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 21-11-2019 o 09:51

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Gdzie jest napisane, że on chce wymienić mechanizm?
    Może np potrzebna mu jest szyba z innych drzwi i chce ją tylko wyjąć?
    Zadał proste pytanie, "jak wyjąć szybę?", ja mu podałem najłatwiejszy sposób.
    Pytanie do autora czy luz szyby jest przyczyną uszkodzenia jej prowadzenia. Czy skutkiem rozebrania i braku możliwości jej usunięcia pomimo rozbiórki drzwi

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matos3231 Zobacz post
    Witam muszę wyciągnąć szybę z drzwi czy macie jakieś porady jak to zrobić szyba jest luźna tylko nie mogę jej wyciągnąć z góry dzięki
    napisz konkretnie o co chodzi z ta szyba , bo znów powstaja teorie ," co masz zrobic jak nie wiadomo po co to chcesz robic"

Podobne wątki

  1. [159] demontaż tylnej półki Alfa 159 fl sedan
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-01-2017, 23:11
  2. [145] Wymiana tylnej bocznej szyby uchylnej, alfa 145
    Utworzone przez jarco w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 17:03
  3. wymiana tylnej szyby alfa 147 5 drzwi
    Utworzone przez graziu1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 17:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory