Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Brak nawiewu na szyby - możliwa przyczyna

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie Brak nawiewu na szyby - możliwa przyczyna

    Witam,
    Jak w tytule, od pewnego czasu miałem kłopot z ustawieniem nawiewu na szyby. Po pewnym czasie usterka ucichła, jednak w końcu przyszła pora na dochodzenie jaka część jest winna tego problemu ponieważ definitywnie skończył mi się nawiew na szyby.
    Zdemontowałem poszycie deski, robota na jeden/dwa wieczory przy pomocy eLearn. Ukazał się silniczek napędzający klapy nawiewu, niestety przy odgłosach trzeszczenia nie jest w stanie poruszać klapami, przy czym według mnie problem stanowią zębatki całego mechanizmu napędu klap (niestety w tej chwili nie mam możliwości dodania adresu do filmu z racji braku min. 10 postów, film z silniczkiem można znaleźć na YouTube "Alfa Romeo 159 brak nawiewu na szyby/ no air flow on windshield pt.1"

    Jutro zakupię jakiś zestaw nasadek + mała grzechotka i zobaczę czy coś dam radę wskórać.
    Swoją drogą chciałbym zapytać czy da się zdemontować ramę poszycia deski rozdzielczej od środka, znalazłem trzy punkty ze śrubami po stronie kierowcy i pasażera, łatwiej było by sprawdzić źródło problemu.

    Jak dorobię się dziesięciu postów to dodam odnośnik do .pdf ze skompilowaną procedurą demontażu wszystkich potrzebnych podzespołów
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191128_190016.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	93.6 KB
ID:	264012   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191128_190038.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	67.0 KB
ID:	264013   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191128_190048.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	264014   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191128_190134.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	70.7 KB
ID:	264015   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191128_185926.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	74.2 KB
ID:	264016  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191128_185938.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	68.8 KB
ID:	264017  

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Przechodziłem przez to, tylko u mnie porwana była jedna ceratka od sterowania nawiewem po stronie kierowcy. Żeby zdjąć ten stelaż musisz zdjąć podszybie i drzwi.

    https://www.forum.alfaholicy.org/nas...daniela-5.html

    Natomiast sam silniczek chyba da się zdemontować bez zdejmowania stelaża.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie

    SliwusBuu DZIĘKUJĘ za informację o podszybiu, bez tego pewnie głowił bym się z pół dnia co jeszcze trzyma stelaż.

    Faktycznie silniczek da się wyciągnąć bez demontażu stelaża, niestety po dokładniejszych oględzinach zobaczyłem, że problem tkwi w białej "prowadnicy" z zębatkami (przycina się) nie widocznej na zdjęciach. Mam nadzieję, że obędzie się bez demontażu nagrzewnicy.
    Swoją drogą długo szukałem informacji o problemach z nawiewem, ale nigdy nie wyskoczył mi twój temat

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar SINCO
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    18

    Domyślnie

    Witam Panowie i Panie, potrzebuję informacji w sprawie nawiewu/klimatyzacji. Klima w mojej 159 nie reaguje, wyświetlacz i przyciski się podświetlają jak je włączam ale poza tym nic się nie dzieje. Wyłączam klimę i przełączam się na manuala i nic, nie ma nawiewu. Oddałem samochód do serwisu Alfy i dostałem informację, że problemem jest dziura w przewodzie od klimatyzacji. Koszt przewodu 800 zł. + uszczelki (to już jakieś drobne). Mam pewne wątpliwości. Jeśli jest rzeczywiście problem z przewodem i czynnik "zwiał" to czemu mimo wszystko nie załącza się nic, wentylator?
    Będę wdzięczny za każdą informację. Pozdrawiam!

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Co to znaczy, że "klima nie reaguje?" Jak masz za niską temperaturę na zewnątrz to klimatyzacja i tak się nie włączy. Natomiast jeśli chodzi o brak reakcji panelu to nie ma on nic wspólnego z ciśnieniem w układzie.
    Na początek sprawdź bezpieczniki. Potem podjedź do kogoś, kto podłączy się pod klimatyzację, żeby sprawdzić ewentualne błędy.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam

    Mam podobny problem, podczas mrozów nie grzeje mi szyby jakbym nie miał nawiewu. Znaczy się raz łapie raz nie łapie. Zazwyczaj łapie jak mi się nie śpieszy, a jak już do pracy to już skrobię bo nie mam czasu. Czym to może być spowodowane?

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podaj więcej szczegółów. Czy samochód posiada elektryczną nagrzewnicę?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stozek Zobacz post
    Witam

    Mam podobny problem, podczas mrozów nie grzeje mi szyby jakbym nie miał nawiewu. Znaczy się raz łapie raz nie łapie. Zazwyczaj łapie jak mi się nie śpieszy, a jak już do pracy to już skrobię bo nie mam czasu. Czym to może być spowodowane?
    Najpierw sprawdź czy silniczek zmienia kierunki nawiewu. Jak już zagrzejesz to zmienia między wszystkimi programami? Klimatyzacja automatyczna czy manualna?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Witam, i ja mam problem z ustawieniem przy wentylacji manualnej kierunku tylko na szyby.. Gdy się zrobi cieplej w kabinie problem ustępuje

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam. Jakieś rozwiązanie się znalazło? Tez mam problem z nadmuchem na szyby i nie mogę sobie poradzić, po zdjęciu schowka widzę że prowadnica nie wychodzi do końca. Zdjąłem koło zębate i jest ok silnik pracuje normalnie a prowadnica nie wychodzi, tak. Jakby ja coś blokowalo. Najgorzej że w ogóle nie da się do tego dostać

Podobne wątki

  1. Brak nawiewu tylniej szyby
    Utworzone przez Damian156JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 20:02
  2. Brak nawiewu przedniej szyby
    Utworzone przez djwidepl w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 06:51
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2010, 12:22
  4. Brak ABSu...jaka przyczyna?
    Utworzone przez Sewojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 22:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory