Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Stukanie przód w czasie jazdy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie Stukanie przód w czasie jazdy

    Witam pojawiły mi się dziwne odgłosy nagle w czasie jazdy stuknięcia jakby z silnika, ale dźwięki jakby z przegubu, napędu i na pewno coś co się obraca. Odgłosów nie ma na postoju nawet przy przegazowaniu, błędów silnika brak. Puknięcia nie są cały czas, ale tylko przy jeździe i nawet na wrzuconym luzie raczej pojedyncze lub 2 czy 3 po kolei i dość odczuwalne, zaobserwowałem, że pojawiają się najczęściej w granicach 1700-2000 obrotów. Dźwięk wystąpił również podczas ruszania przy puszczaniu sprzęgła, a komplet sprzęgła i dwumasy Valeo ma rok z kawałkiem i ok 20000km. Przy próbie wymuszenia takiego dźwięku tj np. gwałtownym puszczaniu sprzęgła czy przyśpieszaniu oraz przy odpalaniu i gaszeniu efekt nie wystąpuje. Przy toczeniu się na luzie miałem też pojedyncze, ale cichsze puknięcie. Dźwięk zbliżony najbardziej do jakby strzelającego przegubu, ale dzieje się to przy jeździe na wprost, skręcanie nie wywołuje tego dźwięku. Koło pasowe również świeże Dayco. Co to może być?
    Może to jednak coś z zawieszeniem skrzyni lub silnika, któraś z poduszek tylko zastanawiające jest że nie występuje to ciągle? Tak to po kolejnej przejażdżce diagnozuje mechanik i w sumie ja bo stuknięcia były teraz cichsze i tylko pojedyncze.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 02-12-2019 o 22:08 Powód: Kolejne informacje

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Tha
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 Berlina TBi '10 (Progression)
    Postów
    66

    Domyślnie

    Też mam podobne stuknięcia. Bardziej dźwięk przypomina "pojedyncze bulgotanie lub uderzenie np. jakiegoś zwisającego elementu". Odgłos wydobywa się z okolic schowka. Też tak masz?
    W tym tygodniu dziewiątka jedzie do mechanika - ostattnio miałem zmieniane sprężyny na osi przedniej i obawiam się (a nawet liczę na to, że to taka pierdoła), że to właśnie jakaś obijająca się część.

    Też podejrzewam poduchy silnika lub coś z zawieszenia, ale zaraz po wymianie sprężyn byłem na przeglądzie i dosyć dokładnie oglądane były elementy typu przegub, wahacz itd. Dodatkowo mam wykresy, gdzie sprawność amorków była w okolicach 80%.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Wczoraj dźwięk radykalnie się zmienił na szuranie tarcie po odpuszczaniu gazu, które zanikało po wciśnięciu hamulca lub gazu. Ponadto występowały charakterystyczne objawy uszkodzonego łożyska koła/piasty po dociążaniu na zakrętach. Diagnoza to padnięte łożysko podpory półosi prawej, najdziwniejsze że była ona wymieniana rok temu na fabrycznie nową półoś. Luzów na łożysku w trakcie obracania ręką brak, ale po słychać szuranie Dobrze, że kupiłem wtedy używaną całą prawą półoś teraz ją zamontowałem i na razie hałas zniknął. Półoś kupiona poprzez Allergo spróbuję reklamować jak nie da rady wymienię łożysko i będzie w rezerwie. Zastanawia mnie tylko co pukało raczej to łożysko, ale wtedy powinno być chyba bardziej rozwalone.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 07-12-2019 o 21:19

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Tha
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 Berlina TBi '10 (Progression)
    Postów
    66

    Domyślnie

    Hmmm, szurania/tarcia u mnie nie ma, więc pewnie coś innego.

    Może podczas wymieniania podpory półosi nie powinno się wymienić jeszcze jakichś elementów? Sam jestem ciekaw. Może to jakiś inny zużyty bardzo element spowodował szybszą degradację nowowsadzonej podpory?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Wymieniałem kompletna półos na oryginalna i ogólnie raczej nie ma co tam popsuć i nie ma niczego innego do wymiany. Myślę że to była jakaś wada materiału stąd te chrupniecie w łożysku.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Drgania w czasie jazdy
    Utworzone przez Anakin1 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-06-2021, 19:57
  2. Szarpanie w czasie jazdy 156 1.9 JTD 16V
    Utworzone przez 1990zielinski w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 12:15
  3. [159] Coś rzęzi w czasie jazdy
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:07
  4. [145] Gaśnie w czasie jazdy
    Utworzone przez wube w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 19:06
  5. [GTV] Stukanie z kół lub silnika w czasie jazdy przy odejmowaniu gazu
    Utworzone przez Gene w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory