Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 143

Temat: Oryginalne soczewki projektory Bi Xenon

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie Oryginalne soczewki projektory Bi Xenon

    Powitać,

    Chcę wymienić u siebie oryginalne soczewki projektory Bi Xenon na coś lepszego pokroju Koito Bi Xenon, Hella, może Bi LED, ale raczej zostanę przy Xenonie.

    Z tego co się doszukałem mamy w oryginale projektory BOSCH 1305310169.

    Czy ktoś posiada ich wymiary, abym mógł dobrać coś co podejdzie mi w oryginalne otwory Plug and Play?

    Uprzedzając nie chcę regenerować odbłyśników.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czym się sugerujesz, że chcesz zmieniać na jakieś inne soczewki?

    Testował to ktoś w 159?

    Dobre wyczyszczenie reflektora i metalizacja odbłyśnika da rewelacyjny efekt a koszty nie będą jakieś szczególnie duże. Do tego masz pewność, że widmo światła będzie odpowiednie i nie będziesz świecił po sosnach

    W razie potrzeby, gdzieś tutaj już podawałem rozmiar/rozstaw mocowań soczewki do korpusu lampy.
    Najlepiej kup sobie angielską lampę na próbę i załóż te soczewki, które chcesz wsadzić do normalnej lampy. Nawet jeśli uszkodzisz tą wersję GB, nie będzie to duży wydatek.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 03-12-2019 o 12:15

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Jesteś pewien tego numeru boscha? Może udałoby mi sie załatwić nowe orginalne soczewki ale bede miał wiadomość za jakiś czas

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Czym się sugerujesz, że chcesz zmieniać na jakieś inne soczewki?
    Zakładałem ostatnio w moim drugim aucie Peugeocie 206 KIT z Ali projektory BiXenon do lamp z żarówkami H7 do tego LEDY i efekt wow, linia odcięcia idealna, nic nie razi i światła na drodze sporo więcej, a projektory zamówiłem nie najtańsze, ale też nie jakieś drogie.

    Stąd chcę wrzucić do 159 nowe projektory lepszej klasy. Na bank nie będzie rażenia innych i świecenia po sosnach

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Testował to ktoś w 159?
    Wydaje mi się, że nie, będę pionierem tego rozwiązania

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Jesteś pewien tego numeru boscha? Może udałoby mi sie załatwić nowe orginalne soczewki ale bede miał wiadomość za jakiś czas
    Możesz spojrzeć, chociaż sądzę, że cena nowych może być zaporowa...

    ---------------

    Znalazłem na ruskim forum wątek z wymianą taką jak chcę dokonać i gość wrzucił foto z wymiarami, może komuś się przyda:

    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie obiecywał bym sobie efektu wow w porównaniu do oryginalnego Xenon'u z odnowionymi odbłyśnikami. Weź pod uwagę, że reflektor pod Xenon ma mniejszy otwór na soczewkę. Można by kombinować z większą soczewką i odbłyśnikiem ale trzeba by to wsadzić w lampę ze zwykłymi H7. Jeśli nie powiększysz odbłyśnika i soczewki to nie uzyskasz mocniejszego strumienia światła.
    Mam porównanie z wieloma innymi autami i 159 wychodzi tutaj bardzo dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 03-12-2019 o 13:56

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Wiem, że nie będzie takiego efektu wow, jednak koszt odnowienia odbłyśników będzie nie dużo mniejszy jak nowe projektory kupowane oczywiście nie w PL... DO tego wyjmę lampy i przełożę raz dwa bez odsyłania itp. Zabieg będzie korzystny tak czy inaczej i równica zauważalna, auto już 11 lat ma to i soczewki swoje wyświeciły. Co do jej wielkości to standardowo 3", taka sama jak ori, jednak soczewka soczewce nie równa, tak samo odbłyśnik. Linia odcięcia oczywiście gwarantowana dobra, ale rozproszenie, jak światło się rozkłada, oraz ile oddaje odbłyśnik to już dodatkowe cechy zależne od modelu. Różnice są zauważalne.

    Nie spróbuję to się nie przekonam
    Ostatnio edytowane przez Marcino20 ; 03-12-2019 o 13:39
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Szczerze Ci kibicuję, fajnie jakbyś odkrył ciekawy nowy zamiennik I tak uważam fabryczny biksenon w 159 za świetne źródło światła, ale dobrze mieć alternatywę.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Ja już mam soczewki koito Q5 bixenon na H7.
    Jutro będzie próba montażu czy się zmieści w zwykłej lampie bez większej rzeźby. Póki co podłączałem soczewkę poza kloszem no to świeci ładnie. Plus jest taki że możemy mieć bihalogen,bixenon lub bileda na H7.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Ja wlasnie jestem po wymianie odblysnikow na regenerowane. Musze powiedziec ze po 8 latach nawet nie wygladaly zle ale za to ile kurzu na soczewce i szybie pod kloszem to dramat. 50% efektu poprawy mozna uzyskac tylo czyszczac soczewke i odblysnik z syfu i kurzu. Jako ze odlbysnik zregenerowany kosztuje 100 pln zdecydowalem sie na wymiane. Szkoda pozniej roboty a efekt sumaryczny naprawde robi roznice

    Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Ja już mam soczewki koito Q5 bixenon na H7.
    Jutro będzie próba montażu czy się zmieści w zwykłej lampie bez większej rzeźby. Póki co podłączałem soczewkę poza kloszem no to świeci ładnie. Plus jest taki że możemy mieć bihalogen,bixenon lub bileda na H7.
    Ja dzisiaj zamówię, tylko typowo na D1S gdyż cięzko dobrać dobrego leda, który będzie świecił w takiej soczewce lepiej jak xenon.
    Cały czas myślałem też nad projektorami BiXenon Koito 3A, ale 6 stówek trzeba dać za komplet + u mnie (fabryczny xenon) nie idą ładnie dwa kabelki + i - na żarówkę mijania tylko wiącha kabli na przetwornice... Te czynniki spowodowały, że kupię nowe soczewki BiXenonowe, obejdzie się wtedy bez przeróbek instalacji.... Chociaż cały czas chodzi mi po głowie projektor Koito 3A, ale by to świeciło masakrycznie!!!

    Kolego czy możesz zmierzyć odległości między otworami montażowymi na Koito Q5 (dolne, górne i pomiędzy dolnym i górnym uchwytem wysokość) i podrzucić linka skąd brałeś, chcę zobaczyć czy będę miał zabawę z przykręceniem soczewki do moich lamp. Wiem, że dolny rozstaw ok 95mm pasuje idealnie, z górą będę musiał przesunąć dziurke o ok 5mm chyba.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

Podobne wątki

  1. [159] soczewki bosch bi xenon mini D2S
    Utworzone przez pirat159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:49
  2. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory