Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 143

Temat: Oryginalne soczewki projektory Bi Xenon

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    Kolego musisz mieć świadomość jednego. Te projektory są stworzone pod Xenon i wtedy świecą tak jak powinny, a gniazdo H7 to poprostu pod klienta wybór (mowa o tych z Ali, fabryczne w 159 to zwykłe soczewki pod halogen). [...]
    Moje pytanie jest następujące: kto wygra pojedynek - fabryczna soczewka pod H7 + odbłyśnik po regeneracji VS nowe Koito Q5 z ali ?


    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Z tego samego powodu też zamontowałem pod H7. Powiedz mi jakie Hidy chcesz tam włożyć, masz coś godnego polecenia? bo być może przy tych ledach co mam (R8) nie wykorzystuję w pełni potencjału soczewek... chociaż przy światłach drogowych Led+halogen jest Mega różnica.
    Cytat Napisał Amoath Zobacz post
    Właśnie poleć dobry zestaw hid, ja lubię LED bo mają natychmiastową reakcję, hid się rozgrzewa
    Ja na razie mam założone te, które były w moim teście LED VS HID

    https://allegro.pl/oferta/zestaw-xen...non-7758673519

    W ciągu dnia jeżdżę na mocnych ledach wsadzonych w postojówki (dość skutecznie udają dzienne) wiec jak już zapalam mijania to chwila rozpalania mi nie przeszkadza



    Chociaż osobiście bardzo chętnie przetestowałbym inny patent

    Palnik OSRAM XENARC ORIGINAL D2S 66240
    +
    adapter D2S do H7 (chociaż palnik powinien "usiąść" też bez tego adaptera)
    +
    Wtyczka zasilania przetwornica -> palnik

    Jak dorwę "zużyty" ale jeszcze odpalający palnik D2S to zobaczę czy ma szansę to działać (czy geometria jest właściwa itd), jeśli tak to będzie to najlepsze co da się założyć.

  2. #62
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Moje pytanie jest następujące: kto wygra pojedynek - fabryczna soczewka pod H7 + odbłyśnik po regeneracji VS nowe Koito Q5 z ali ?
    W mojej ocenie pod względem świecenia wygrywa Koito i dodatkowo pod względem kosztowym + masz Bi w lampie. Jest stworzona do mocniejszych żródeł światła niż halogen i niż ori soczewka, jest to tez popularny projektor i ma sporo rewelacyjnych ocen co potwierdza, że na prawde daje rady.
    Jeden gość dodał fajne porównanie w feedbacku, porównanie właśnie żródeł światła w Koito Q5, wiadomo inna ekspozycja i balans bieli zdjęcia na automacie robione, ale różnice są już zauważalne:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	-21061566_qaxseea.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	83.2 KB
ID:	265102

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	-10865099_qaxseee.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	265103

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	-21061566_qaxseew.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	88.0 KB
ID:	265104
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Mały update

    Pogrzebałem na kanale "naszego Wani testera" i znalazłem krótką notkę o Koito Q5 jeśli chodzi o H7.



    Filmik wydaje się potwierdzać, że D2S siada idealnie gnieździe wiec ja od razu zamawiam wtyczkę zasilania przetwornicy -> palnik.

    Po montażu KOITO na pierwszy ogień lecą HIDy, a jak padną żarniki to wkładam od razu palniki D2S - chyba zaryzykuję i kupię palniki BOSMA D2S 4300k (jakby nie patrzył są połowę tańsze od osrama) lub GE (porównywalne z osram).

    Edit:
    Te adaptery elektryczne do D2S na allegro są taniej niż na ali
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 06-01-2020 o 16:41

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amoath Zobacz post
    Właśnie poleć dobry zestaw hid, ja lubię LED bo mają natychmiastową reakcję, hid się rozgrzewa
    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Z tego samego powodu też zamontowałem pod H7. Powiedz mi jakie Hidy chcesz tam włożyć, masz coś godnego polecenia? bo być może przy tych ledach co mam (R8) nie wykorzystuję w pełni potencjału soczewek... chociaż przy światłach drogowych Led+halogen jest Mega różnica.
    Jeśli uda wam się potwierdzić na 100% że D2S dobrze "siadają" w tych Koito, zestaw poniżej jest ciekawą opcją, a jak zdechną dołączone do niego palniki to wymienić na coś porządnego (GE, Osram, może Bosma)

    https://allegro.pl/oferta/zestaw-xen...ery-6695412898

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Zrobiłem małe porównanie w soczewce Q5. LED/hid.
    W jedną soczewkę włożyłem żarnik hid H7 firmy Vertex 4300k. W drugiej został LED. Okazało się, że led daje więcej światła niż ten żarnik i to wyraźnie więcej, po drugie barwa światła hida jest zdecydowanie zimniejsza, mimo że jeden i drugi producent deklarował 4300, to jednak ten LED co mam daje lepszą barwę, mniej rzucającą się w oczy.. tzn bardziej przypomina 4300k

    Być może spowodowane to jest słabej jakości przetwornicą lub ten żarnik jest słaby ? A może jedno i drugie? Nie wiem, ale dalej czekam na testy z d2s, może to zaświeci lepiej.?

  6. #66
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Zrobiłem małe porównanie w soczewce Q5. LED/hid.
    W jedną soczewkę włożyłem żarnik hid H7 firmy Vertex 4300k. W drugiej został LED. Okazało się, że led daje więcej światła niż ten żarnik i to wyraźnie więcej, po drugie barwa światła hida jest zdecydowanie zimniejsza, mimo że jeden i drugi producent deklarował 4300, to jednak ten LED co mam daje lepszą barwę, mniej rzucającą się w oczy.. tzn bardziej przypomina 4300k

    Być może spowodowane to jest słabej jakości przetwornicą lub ten żarnik jest słaby ? A może jedno i drugie? [...]
    Fajnie by było jakbyś porównał obie opcje używając jakiegoś światłomierza (nawet apka w telefonie wystarczy), bo ludzkie oko to wredny narząd i to że nam się wydaje jaśniej nie znaczy, że naprawdę jest jaśniej


    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    [...] ale dalej czekam na testy z d2s, może to zaświeci lepiej.?
    Jest dość spora szansa że zaświeci lepiej, tak naprawdę nie wiadomo ile lm dają HIDy, przy D2S mamy już tą wartość podaną i raczej producenci się jej trzymają, znaczenie może mieć też geometria palnika.
    Jeśli HID jest ekwiwalentem H7 to będzie miał te same wady co H7 włożone w Q5 (które zostały przedstawione w filmiku wyżej).

    Jeśli masz smarta na alledrogo to może zamów adaptery do przetwornic HID -> D2S (jakby co to oddasz za free) + kup najtańszy palnik D2S za 14 zł i zrób porównanie

    Ja dalej czekam na swoje Q5

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Ale czy przetwornica Hid może mieć wpływ na jakość świecenia d2s?

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Ale czy przetwornica Hid może mieć wpływ na jakość świecenia d2s?
    Może, ale moim zdaniem bardziej istotna będzie tutaj geometria samego palnika, która jest inna niż H7.

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    W czasie oczekiwania na Q5 przyszły najtańsze palniki d2s (do testów, 10 zł sztuka) i adaptery, z nudów wziąłem suwmiarkę i pomierzyłem zwykłą żarówkę H7 (jako punkt wyjścia dla geometrii), palnik HID H7 oraz to D2S.

    Wyniki są ciekawe (mogą być minimalnie przekłamane, bo całkowity pomiar składa się z kilku pośrednich):

    Odległość "środka" bańki/żarnika od postawy wygląda tak:

    H7: 26,1mm
    HID: 24,24
    D2S: 24,32

    Jak widać HID NIE JEST odpowiednikiem geometrycznym żarówki H7, prawie 1,9 mm przesunięcia to bardzo dużo (jak będę montował soczewki to sprawdzę jeszcze te palniki które mam na aucie ale podejrzewam, że wyniki wyjdą takie same).

    Natomiast rzuca się w oczy inna rzecz - jakość wykonania:
    żarówka H7 jest prosta,
    palnik d2s (nawet ten najtańszy) trzyma właściwą geometrię,
    a palnik HID jest pochylony

    Wobec powyższego podejrzewam, że używanie palników D2S zamiast H7 w Q5 będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem tym bardziej, że można wtedy użyć markowych palników.

  10. #70
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Ja mam philipsy 85122CM d2s, dokupię ten adapter i w weekend sprawdzę czy to wejdzie w soczewkę i jak świeci.

Podobne wątki

  1. [159] soczewki bosch bi xenon mini D2S
    Utworzone przez pirat159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 18:49
  2. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 04-10-2014, 21:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory