Kupiłem niedawno auto.. Z ciekawości podłączyłem kompa do Alfy 159 2.0 JTDm, 170 KM pokazuje mi ciągle takie wartości: Oczekiwana masa powietrza [mg/w] :1499,5; Masa powietrza zasysanego [mg/w]: 510,5 -1430,5 zmiana w tych granicach; Oczekiwana pozycja EGR [mm] cały czas -0,40; Bieżąca pozycja EGR [mm]: zmiana od 0,5 mm do 18 mm; procentowe otwarcie cały czas 128%; Sterowanie pozycją EGR: cały czas wyłączone, sterowanie przepływem powietrza: też cały czas wyłączone. Co może być przyczyną? Były 2 błędy: P0402 i P0490. Robiłem testy EGR i innych na wyłączonym silniku i wydaje mi się że wszystko działało, przynajmniej było słychać. Na włączonym "nie sprzyjające warunki"??? Czy sterowanie przepływem powietrza i pozycją EGR powinno być cały czas wyłączone i ciągle ta sama wartość??? Czy przyczyną może być zaślepiony i wyprogramowany EGR? Nie zauważyłem jakichś specjalnych objawów podczas jazdy, chociaż nie mam porównania, pierwsza Alfa. Jechać z tym do mechanika? Poleci ktoś kogoś z Siedlec, Lublina???