Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: nadkola z allegro

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    159SW ti 1.9 JTD
    Postów
    12

    Domyślnie nadkola z allegro

    Witam
    Przed zakupem chciałem was zapytać czy macie jakieś opinie na temat przednich nadkoli z allegro(zamiennik) jak z ich spasowaniem ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Kup lepiej oryginalne używane. Zamienniki sa z gorszej mieszanki plastiku i czesciej pękają niz oryginaly
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Kup lepiej oryginalne używane. Zamienniki sa z gorszej mieszanki plastiku i czesciej pękają niz oryginaly
    Posiadam jedno marki Florimex. Zgadzam się z przedmówcą, są zrobione z twardego plastiku w przeciwieństwie do miękkiego jak w oryginale. Także zahaczenie o coś, szczególnie przednią częścią skończy się połamaniem. Ale pasują bez problemu.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja tam jeżdżę od paru lat i nic nie pękło w przeciwieństwie do oryginalnego który właśnie urwałem na początku przygody ze 159. Miałem dylemat czy kupić ten czy ten ale jak widać nie jest zle. Też nie dojezdzam zazwyczaj pod sam krawężnik tylko staram się zderzakiem stanąć przed nim ze względu na uszkodzenie zderzaka ale czasem się zdarzyło dojechać i nie pękło nadkole. Ori ma grubszy bardziej wytłumiony plastik ale są sposoby żeby wytłumić i zamiennik. Który bardziej elastyczny to można polemizować. Ze spasowaniem nie było większego problemu. Pisze na podstawie swojego dosw .

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Zgadza się. Zamiennik jest bardziej sztywny. Nie zmienia to faktu, że oryginał też się ułamie... Kilka dni po założeniu zamiennika (oryginał był pęknięty) ułamałem fragment wystający pod zderzak. Na szczęście ułamał się równo. Wg mnie nie ma się co zastanawiać i brać zamiennik. Jest w cenie kompletu piór wycieraczek więc można go traktować jako część eksploatacyjną

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Dodam tylko, że ten kawałek nadkola który "wystaje" z przodu ma bardzo ważną funkcję, powoduje "wydmuchiwanie" wody która jest tuż przed kołem dzięki temu mamy mniejszy aquaplaning.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dodam tylko, że ten kawałek nadkola który "wystaje" z przodu ma bardzo ważną funkcję, powoduje "wydmuchiwanie" wody która jest tuż przed kołem dzięki temu mamy mniejszy aquaplaning.
    Ciekawa teoria. Ten kawałek tworzywa sprawia że rozpryskiwana woda spod koła nie leci w przód i później na maskę tylko na boki, tym samym mamy brak efektu zachlapywania szyby przedniej, co miało miejsce np w fiacie 126p.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał aras-rat Zobacz post
    Ten kawałek tworzywa sprawia że rozpryskiwana woda spod koła nie leci w przód i później na maskę tylko na boki
    Leci tak samo

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Ja mam zamienniki firmy Florimex. Pasowały idealnie. W porównaniu z oryginałami plastik w zamiennikach jest bardziej sztywny. Wczoraj ze zdziwieniem odkryłem, że prawe nadkole jest już lekko pęknięte na tym wystającym "dzyndzlu"...
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    Dodam tylko, że ten kawałek nadkola który "wystaje" z przodu ma bardzo ważną funkcję, powoduje "wydmuchiwanie" wody która jest tuż przed kołem dzięki temu mamy mniejszy aquaplaning.
    Woda głupia nie jest. Miejsce zawsze sobie znajdzie. Oprócz zbawiennego działania dingsu pod zderzakiem na kierunek wypływu wody ma funkcję wyłapywania krawężników. Niestety krawężniki są mocniejsze i łamią nadkole - jak napisałem wcześniej już przy pierwszym spotkaniu. Żyję z tym kilka lat i specjalnie za tym nie tęsknię.

Podobne wątki

  1. Nadkola dla 147?
    Utworzone przez Szagi w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2016, 08:27
  2. Nadkola
    Utworzone przez Nemiks w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 21:45
  3. Nadkola tyl - 5d ?
    Utworzone przez maniek w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 09:05
  4. Nadkola plastikowe z allegro.
    Utworzone przez gonzo w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 19:29
  5. [155] nadkola tyl
    Utworzone przez salatin w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory