Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 52

Temat: A może bi led do 159

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanKudel Zobacz post
    czekam co napisze kolega o kompletnych adapterach
    Hmm ja nie planuję zakładać tego jakoś prędko na auto, bo mam dobre światła i robię to dla zabawy, ale na tyle ile mówię:

    Przykładałem adapter do oryginalnej soczewki (jeżdżę na chińskich bihalogenach zamiennikach plug&play z H18, stąd mam oryginał na stole) i są zgodne otwory (soczewka Bosch E46), tak samo ma zgodne otwory z tym co założyłeś (montaż jak Helli 3R). Jeżeli będzie nawet niewielki obrót, to obie będą przekrzywione w tę samą stronę więc lewa strona będzie kopią prawej.

    Ale chcąc zamontować tego typu soczewkę w osi optycznej oryginału i tak żeby nie była zagłębiona trzeba dać ją na dystansach i delikatnie podpiłować kołnierz, bo inaczej nie minie się z tymi wieżyczkami do których przykręca się ten moduł:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot from 2020-12-22 17-17-24.png
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	142.3 KB
ID:	274885Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hella biled.png
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	243.0 KB
ID:	274886

    Używając tych blaszek które kupiłeś osiągniesz ten sam efekt, ale moduł biled będzie nadal zagłębiony względem oryginału - w konsekwencji tracisz na szerokości wiązki, w centrum bez zmian. Jeśli chcesz wypuścić go do przodu to trzeba te adaptery i podpiłować.

    EDIT - oczywiście możesz do blaszek, które masz poprzykręcać dystanse, ale nie jestem przekonany czy takie rozwiązanie jest wystarczająco solidne i nie poprzekrzywia się to na byle dołku, wypuszczenie soczewki do przodu konsekwentnie przesuwa jej środek masy do przodu więc lepiej zrobić to solidniej - EDIT

    Jak dla mnie to nie ma co się zastanawiać tylko zakładać na tych blaszkach które kupiłeś albo zamawiać z Ali adaptery. Przyszły mi w 1.5 tygodnia z Chin.
    Ostatnio edytowane przez tomegm ; 22-12-2020 o 17:44

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanKudel Zobacz post
    Obie są źle linia odcięcia powinna być linią poziomą. Temu od razu dałem linka do blaszek regulacyjnych. Póki co zostawiam i czekam co napisze kolega o kompletnych adapterach.
    Prawa jest w granicach normy. Nie przestawisz jej bo kształt widma jest kwestią wewnętrznych ustawień tych soczewek. Blaszki pomogą regulować cały strumień świetlny a nie samo ułożenie widma.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Prawa jest w granicach normy. Nie przestawisz jej bo kształt widma jest kwestią wewnętrznych ustawień tych soczewek. Blaszki pomogą regulować cały strumień świetlny a nie samo ułożenie widma.
    Niestety nie jest w granicach normy ani trochę. Lewa strona wiązki musi być równoległa do podłoża. Z prawej strony granica światła i cienia może unosić się pod kątem 15°, nawet „w nieskończoność”. Gdy zaś jest schodek pod kątem 45°, tak jak tu i w typowych Hellach 3/3R, to zaraz za nim prawa strona też musi być równoległa do podłoża. Różnica wysokości wynosi wtedy 250 mm w odległości 10 m (chyba) od źródła.

    Może kolega [MENTION=81426]piotraskvw[/MENTION] więcej powiedzieć, niedawno sam mnie doedukował. Także jak najszybciej ja bym ustawiał te światła, bo wkurzałby mnie taki widok jako właściciela

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    To i ja dorzucę coś od siebie:

    Prawda jest jednak taka, że legal to tylko fabryka (H7 albo d1s), każda modyfikacja jest nielegalna.
    Nie ważne, że kupisz lampę xenon i włożysz tam np d8s, lampa jest legalna tylko z d1s bo pomimo że ma nabity tylko rodzaj światła, to homologację dostała z d1s.
    Nie ma znaczenia "jakość" modyfikacji, możesz zrobić "tak jak fabryka" i dalej będzie "be".

    [MENTION=79356]PanKudel[/MENTION] - masakra, nie nadaje się, to w tym stanie do jakiegokolwiek użytku na drogach!
    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] - pokaż mi tą normę (może czegoś nie wiem)



    Teraz trochę do poczytania:
    https://zssplus.pl/prasa/39.htm
    powyższy artykuł jest skrótem i generalnie zawiera wszystko co jest w przepisach (kopia offline w pliku mht).

    Trochę przepisów z UE
    https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ...69:0213:PL:PDF

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11..jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	78.4 KB
ID:	274914

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post


    [MENTION=114]Belfer[/MENTION] - pokaż mi tą normę (może czegoś nie wiem)

    Chodzi mi tylko o fakt, że prawa strona jest dużo lepsza od lewej. Nie miałem na myśli konkretnie żadnej normy i zgodności z homologacją. Po prostu patrząc na lewą stronę, która jest fatalna, prawa jest dużo bliżej "normy" czyli tego, co 159 ma mieć seryjnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Niestety nie jest w granicach normy ani trochę. Lewa strona wiązki musi być równoległa do podłoża. Z prawej strony granica światła i cienia może unosić się pod kątem 15°, nawet „w nieskończoność”. Gdy zaś jest schodek pod kątem 45°, tak jak tu i w typowych Hellach 3/3R, to zaraz za nim prawa strona też musi być równoległa do podłoża. Różnica wysokości wynosi wtedy 250 mm w odległości 10 m (chyba) od źródła.

    Może kolega [MENTION=81426]piotraskvw[/MENTION] więcej powiedzieć, niedawno sam mnie doedukował. Także jak najszybciej ja bym ustawiał te światła, bo wkurzałby mnie taki widok jako właściciela
    Nie musisz mi tłumaczyć, jak mają być ustawione światła... W każdym moim aucie mam ustawione wzorcowo a przerabiałem wiele patentów i finalnie skończyłem na H18.

    Powyżej masz wytłumaczone, co miałem na myśli. Zresztą moje poprzednie posty pokazują wyraźnie, że mam sceptyczne podejście do tego konkretnego "rozwiązania"...

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    @PanKudel - masakra, nie nadaje się, to w tym stanie do jakiegokolwiek użytku na drogach!
    Pisałem na samym początku że soczewki są źle zamontowane bo:
    1 nie maiłem blaszek o których pisałem że nie da się dobrze zamontować soczewek
    2 nie wiedziałem czego się spodziewać bo tak jak pisałem próbowałem dużo różnych rozwiązań, dlatego zamontowałem je bezinwazyjnie bez żadnego cięcia soczewek żeby je sprzedać jak by się nie sprawdziły.

    A te foty które wrzuciłem miały tylko na celu pokazać że jest to jakieś rozwiązanie problemu oświetlenia dla ludzi nie mających xenonu w aucie. Wracając do legalności tego rozwiązania to jeżeli lampy są na H7, to nie można zakładać do nich nic innego i czy to będzie bi led czy h18 czy h7 led tak czy tak jest już to nielegalne, i bez homologacji.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanKudel Zobacz post

    A te foty które wrzuciłem miały tylko na celu pokazać że jest to jakieś rozwiązanie problemu oświetlenia dla ludzi nie mających xenonu w aucie. Wracając do legalności tego rozwiązania to jeżeli lampy są na H7, to nie można zakładać do nich nic innego i czy to będzie bi led czy h18 czy h7 led tak czy tak jest już to nielegalne, i bez homologacji.
    Jeśli diagnosta lub policjant nie ma nic do zarzucenia podczas badania oraz kontroli na drodze to nie może Ci zabrać dowodu ani odmówić przeglądu? Żarówka H18 ma homologację i wygląda identycznie, jak H7. Daje światło o takiej samej barwie i z tym samym widmem co H7 ale nieco mocniejsze. Oczywiście, że jeśli ktoś upierdliwy by się znalazł to może nam kazać ją wymienić na H7. Ale moje auta przechodzą przeglądy, są kontrolowane i nikt mi nie zarzuci, że mam coś nie tak ze światłami. Natomiast te Bi-led'y będzie widać z kilometra, że coś jest nie halo. Zaczynając na barwie światła, i na jego widmie kończąc...

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    i na jego widmie kończąc...
    Po raz kolejny się nie zgadzam. Akurat te moduły biled cechuje granica światła i cienia z tym 45° schodkiem i kiedy jest ona wypoziomowana to również nie stanowi podstaw do zatrzymania. Przecież nikt nie ma przy sobie listy że w takim aucie fabrycznie jest granica typu R1 a w innym R2.

    Jak chodzi o temperaturę barwową światła i inne niuanse typu spryskiwacze, samopoziomowanie to tutaj jak najbardziej już tak.

    Na zdjęciu poniżej dwie poprawne granice światła i cienia w rzeczywistości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	73607C09-0D92-4FDE-899B-8C2077A8B22B.jpeg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	64.4 KB
ID:	274997

    Doskonale rozumiem Twój sceptycyzm wobec samego bileda, mnie również nie przekonuje tak zimne światło. Pamiętam jak kiedyś prowadziłem w ulewie jakieś auto na biksenonie, bez dodatkowych długich jak w 159, po prostu masakra. Ciepłe światło robi jednak robotę w gorszych warunkach.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Ja zamontowałem polecane na forum soczewki z Alli https://pl.aliexpress.com/item/32854...988e03e0102cb6

    Tak wygląda u mnie odcięcie po wyregulowaniu świateł na stacji diagnostycznej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201227_181008.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	66.2 KB
ID:	274998

    Po zamontowaniu H18 a podstawie tego co pisał na forum kolega Belfer, jest po prostu miazga w porównaniu do tego co było wcześniej.
    Już pomijając większy zasięg światła, te soczewki sprawiają że w końcu widać dokładnie co jest na poboczu gdy jedziemy w nocy.
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Po raz kolejny się nie zgadzam. Akurat te moduły biled cechuje granica światła i cienia z tym 45° schodkiem i kiedy jest ona wypoziomowana to również nie stanowi podstaw do zatrzymania. Przecież nikt nie ma przy sobie listy że w takim aucie fabrycznie jest granica typu R1 a w innym R2.

    Jak chodzi o temperaturę barwową światła i inne niuanse typu spryskiwacze, samopoziomowanie to tutaj jak najbardziej już tak.

    Na zdjęciu poniżej dwie poprawne granice światła i cienia w rzeczywistości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	73607C09-0D92-4FDE-899B-8C2077A8B22B.jpeg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	64.4 KB
ID:	274997

    Doskonale rozumiem Twój sceptycyzm wobec samego bileda, mnie również nie przekonuje tak zimne światło. Pamiętam jak kiedyś prowadziłem w ulewie jakieś auto na biksenonie, bez dodatkowych długich jak w 159, po prostu masakra. Ciepłe światło robi jednak robotę w gorszych warunkach.
    Ja piszę o tym co jest na zdjęciach kolegi, który je założył i w tym wątku umieścił. Przecież na tym bazujemy i to jest tematem rozmowy.
    Każdy zauważy, że są źle ustawione a najpierw podejrzenia wzbudzi ich barwa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mc007 Zobacz post
    Ja zamontowałem polecane na forum soczewki z Alli https://pl.aliexpress.com/item/32854...988e03e0102cb6

    Tak wygląda u mnie odcięcie po wyregulowaniu świateł na stacji diagnostycznej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201227_181008.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	66.2 KB
ID:	274998

    Po zamontowaniu H18 a podstawie tego co pisał na forum kolega Belfer, jest po prostu miazga w porównaniu do tego co było wcześniej.
    Już pomijając większy zasięg światła, te soczewki sprawiają że w końcu widać dokładnie co jest na poboczu gdy jedziemy w nocy.
    Czyli co masz na myśli? Bo z tekstu ciężko wywnioskować a na zdjęciu też słabo widać odcięcie. Tzn śmiem twierdzić, że jest złe albo tło ściany i barierki tak je zakłamują.
    zrób dokładne zdjęcie na jednolitej ścianie.

Podobne wątki

  1. [159] Co to może być?
    Utworzone przez Czarny Kocur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 12:45
  2. Co to może być
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 13:16
  3. Co to może być ?
    Utworzone przez Tomekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory