Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Komputer pokazuje przepalenie żarówki z przodu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar don_michael
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    53

    Domyślnie Komputer pokazuje przepalenie żarówki z przodu

    Witam,

    Komputer pokazał mi dzisiaj, że któraś żarówka z przodu jest przepalona. No i tutaj mam problem, bo nie bardzo wiem która. Zewnętrzne ksenony działają, długie wewnętrzne działają, kierunkowskazy działają ale ... w jednym nie świeci się taka mała żaróweczka ... to moja pierwsza Alfa, zawsze miałem bmki, tam zapalenie się takiej żaróweczki oznaczało, że nie działa "główna". O co chodzi w tym wypadku ? Komputer pokazuje mi, że mam wymienić tą małą zaróweczkę, która nie świeci czy coś jest nie teges z kierunkowskazem przy którym ta żaróweczka świeci ?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Chodzi o tą małą, postojową vel pozycyjną.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Żarówka świateł pozycyjnych umieszczona w kloszu z kierunkowskazem tyle że od góry. Zaroweczka W5W
    Tak z ciekawostek- w alfie jak Ci się spali główna tj od świateł mijania to komp nie pokazuje błędu (więc do beemek nie ma co porównywać [emoji3])

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez alfalfa ; 02-01-2020 o 09:11

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 16V
    Postów
    36

    Domyślnie

    Nie świeci mała żarówka i namierzyles ja ze nie dziala, a chcesz wymieniać inną ?

    Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar don_michael
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał matszosa Zobacz post
    Nie świeci mała żarówka i namierzyles ja ze nie dziala, a chcesz wymieniać inną ?

    Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
    Nie, nie chce wymieniać innej. Do tej pory miałem samochody przy których włącznie się tej małej żaróweczki oznaczało jakąś awarię głównej ... tutaj rozumiem, że mam wymienić małą ...

    Dzięki wszystkim za pomoc.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Na początek sprawdź która nie świeci. U mnie komputer pokazywał, że przepalił się kierunkowskaz. Nie tylko pokazywał komunikat ale przerywacz działał tak jak powinien (bardzo szybko). Co ciekawe wszystkie żarówki (w tym kierunkowskaz) były dobre... Żarówki kierunkowskazów działały prawidłowo. Po kilku dniach samo się "naprawiło". Do dzisiaj się zastanawiam czy w 159 jest fizyczny przekaźnik, czy światła włącza komputer a dźwięk przekaźnika jest z "głośnika".

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    tak tylko dodam te małe/pozycyjne czasem tylko nie kontaktują (A też i przez to się przepalają szybciej) - niestety trochę badziewne jest gniazdo dla W5W - warto trochę podogninać styki i prysnąć kontaktem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał don_michael Zobacz post
    Witam,

    Komputer pokazał mi dzisiaj, że któraś żarówka z przodu jest przepalona. No i tutaj mam problem, bo nie bardzo wiem która. Zewnętrzne ksenony działają, długie wewnętrzne działają, kierunkowskazy działają ale ... w jednym nie świeci się taka mała żaróweczka ... to moja pierwsza Alfa, zawsze miałem bmki, tam zapalenie się takiej żaróweczki oznaczało, że nie działa "główna". O co chodzi w tym wypadku ? Komputer pokazuje mi, że mam wymienić tą małą zaróweczkę, która nie świeci czy coś jest nie teges z kierunkowskazem przy którym ta żaróweczka świeci ?
    Żaróweczki są w orginale W5WB .Różnią się tym że mają niebieską bańkę. Bez problemu można kupić niebieskie np Philipsa.Zwykłe W5W świecą troszkę inaczej,co nie jest zauważalne jak masz dwie zwykłe.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar don_michael
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Na początek sprawdź która nie świeci. U mnie komputer pokazywał, że przepalił się kierunkowskaz. Nie tylko pokazywał komunikat ale przerywacz działał tak jak powinien (bardzo szybko). Co ciekawe wszystkie żarówki (w tym kierunkowskaz) były dobre... Żarówki kierunkowskazów działały prawidłowo. Po kilku dniach samo się "naprawiło". Do dzisiaj się zastanawiam czy w 159 jest fizyczny przekaźnik, czy światła włącza komputer a dźwięk przekaźnika jest z "głośnika".
    Dokładnie, problem sam zniknął ale tak czy owak wymieniłem sobie na ledy ... teraz tylko te małe żaróweczki są bielsze niż ksenony i ksenony robią wrażenie "zwykłych" lamp

Podobne wątki

  1. Komputer pokazuje wysokie spalanie
    Utworzone przez peter779 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-10-2021, 16:58
  2. Komputer pokazuje 1/2 oleju, bagnet max 1.9jtd 2002
    Utworzone przez Sterchit w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-07-2017, 18:31
  3. [159] Komputer pokazuje zawyzone spalanie.
    Utworzone przez Robert Dembek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-07-2016, 22:54
  4. Komputer pokazuje zanizone warosci spalania na gazie
    Utworzone przez Maciek AR TS w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-07-2014, 20:52
  5. Komputer- nie pokazuje średniego spalania ???
    Utworzone przez wili60 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 18:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory