Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 78

Temat: Pożar Alfy 159

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 120km 2006(RIP 08.01.2020)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Już Ci mówię co dokładnie się stało.

    U mnie też było o krok od pożaru. Pod schowkiem w 8v jest schowane za maskownicą gniazdko z kablami od nawiewu (2 piny)( nie mam nagrzewnicy ). Co jakiś czas rozłączało cały nawiew i kopniak lewą nogą pasażera pomagał. Pojechałem do mechanika i powiedział, że styki były już całe przepalone i bardzo mało brakowało do zapłonu.

    Podejrzewam, że włączając nawiew na maksa zaczęło się zwierać tak jak u mnie, a upalone styki rozgrzały się do tego stopnia, że złapało ogień. Tak czy inaczej, bardzo Ci współczuję.
    No to zapewne to samo skoro 8v....szkoda że u mnie nie przerywało nic z nawiewem na pewno bym to sprawdził.

  2. #12
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Czy lekko "plastikowy" zapach na samym początku grzania kabiny jest pierwszym objawem ww usterki? sugerujecie coś sprawdzić, czy "ten model tak ma"? (wszystkie 3 alfy 159 z którymi miałem kontakt tak mają).
    Szkoda ładnego auta....
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 09-01-2020 o 13:33

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Czy lekko "plastikowy" zapach na samym początku grzania kabiny jest pierwszym objawem ww usterki? sugerujecie coś sprawdzić, czy "ten model tak ma"? (wszystkie 3 alfy 159 z którymi miałem kontakt tak mają).
    Nigdy nie miałem plastikowego zapachu przy grzaniu .

    Weź latarkę, odkręć maskownice pod schowkiem (na 2 nakrętki) poświeć w skrajne okolice lewej nogi pasażera, w samym kącie. Powinien być tam drut na dwa piny i plastikowa złączka. Jak widziałem zdjęcia tych pinów to wszystko było dosłownie czarne. Elektryk zlutował i zabezpieczył koszulkami bo powiedział, że bez sensu jest znowu ryzykować zwarciem.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    Może zorganizujemy zrzutke dla kolegi na nowy samochód? Ja się mogę dorzucić. Bo przecież każdego takie coś może dotknąć.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 120km 2006(RIP 08.01.2020)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystian750 Zobacz post
    Może zorganizujemy zrzutke dla kolegi na nowy samochód? Ja się mogę dorzucić. Bo przecież każdego takie coś może dotknąć.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
    Hehe dobre Krystian dzięki ale tak serio to zaczynam zbierać siano i na pewno będzie kolejna 159-tka,tylko sprawdzona będzie "stup do głów"

  6. #16
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Może kolega ma ubezpieczenie i nie trzeba. Ale gdyby nie - dobry pomysł, chętnie pomogę.

    - - - Updated - - -

    [MENTION=82824]lucassith[/MENTION] nie jest to jakieś szczególnie intensywne (mam dość mocno wyczulony nos na wszelkie zapachy). a czuć to tylko przy pierwszych "powiewie" ciepłego powietrza i zaraz znika. w każdym razie na weekend na pewno będzie inspekcja wskazanego miejsca. w 2,4 i 1,9 16v styki nagrzewnicy są w tym samym miejscu?

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar krystian750
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    140

    Domyślnie

    To niech kolega zarejestruje się na zrzutce i kto będzie chętny to dorzuci grosza.

    Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 jtdm 120km 2006(RIP 08.01.2020)
    Postów
    57

    Domyślnie

    Niestety OC gole było po poprzednim właścicielu, myślałem że przy następnym OC dokupiłbym NNW tak jak miałem w mazdzie,ale jak to się mówi "myślał indyk o niedzieli"

    - - - Updated - - -

    Dzięki Panowie dam radę

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,086

    Domyślnie

    Panowie sytuacja opisana tutaj niestety występuje bardzo często. Ja już kilka miałem z podobnymi objawami. I nawet myślę, że udało mi sie uratować nie jedną Alfę 159 od pożaru !!! Tam właśnie przy wentylatorze upala tą kostkę podłączeniową. Prąd jest duży i grube kable. Najpierw jest podejrzenie, że wentylator chodzi za glośno lub nawiem juz nie działa. Często też wywala bezpiecznik o ile pamietaż 30A.
    Jak w mojej drugiej Alfie brat to rozebrał i zobaczył stan kostki i przewodów to mało na zawał nie padł Tak juz to niestety wyglądało.
    Wiem, że ludzie często wymieniają ten fragment instalacji i wtyczke od Renault Laguny II czy peugeota
    Zresztą chyba w tym temacie jest wszystko juz opisane. Temat: Rezystor dmuchawy - upalona wtyczka - brak nawiewu

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Mozna se gdybać, zderzak tył był w innym odcieniu czy to fotka przekłamuje?

Podobne wątki

  1. [159] Pożar/zwarcie instalacji pomocy
    Utworzone przez tomsson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 06-06-2016, 23:01
  2. [159] Pożar/zwarcie instalacji pomocy
    Utworzone przez tomsson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 13:52
  3. Wyciek paliwa - pożar 2.0 TS
    Utworzone przez jerry46 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:54
  4. Pożar Alfy Opole
    Utworzone przez slawko w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2014, 12:13
  5. [156] samozapłon - pożar w AR156
    Utworzone przez zigi-pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 13:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory