Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Nierównomierne natężenie światła mijania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    17

    Domyślnie Nierównomierne natężenie światła mijania

    Cześć,
    Podczas jazdy w nocy swoją alfą miałem wrażenie że coś jest nie tak i światła świecą za blisko, oświetlając tylko niewielki obszar przed autem. Zmieniłem żarówki na h18 osram 65w (wcześniej były jakieś chińskie po 10zł/sztukę) i dodatkowo pojechałem do SKP na kontrolę ustawienia świateł. Nie wymagały dużej regulacji, zostały lekko podniesione i granica światło-cień przebiega prawidłowo. Zastanawia mnie to, że najmocniejsze natężenie światła jest trochę poniżej tej granicy (wyraźnie widoczny jaśniejszy pasek), co w nocy może powodować dobre oświetlenie obszaru tylko przed autem.
    Spotkał się ktoś z takim problemem w 159? Czy może to jest normalne przy tych reflektorach?
    W załączniku dodałem zdjęcie na którym widać rozłożenie natężenie światła.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	swiatła po.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	42.8 KB
ID:	265364  

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Jesteś pewny ,że dobrze te żarówki włożyłeś?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Wypalone odbłyśniki.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Daj odbłyśniki do porządnej regeneracji. Moje przed regeneracja też dawały nierównomierne i słabsze światło.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    kolego te h18 wartają coś? lepiej świecą

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    kolego te h18 wartają coś? lepiej świecą
    Zobacz w wątku o soczewkach bi-xenon i H7 vs HID vs LED

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfaholik96 Zobacz post
    W załączniku dodałem zdjęcie na którym widać rozłożenie natężenie światła.
    Masz bardzo dziwne rozłożenie światła, poniżej linii odcięcia, coś jest nie halo, albo żarówki źle siedzą (krzywo lub za płytko), lub ktoś coś kombinował z soczewkami, ale nie wyszło...
    Zajrzyj do działu "zrób to sam", dodałem tam niedawno instrukcję jak wymienić całe projektory wraz z odbłyśnikami, taniej niż regeneracja samych odbłyśników. Widze, że masz soczewki H7, więc projektory Koito Q5 podejdą do Ciebie bez żadnych przeróbek. Po wymianie projektorów czyli źródła światła będziesz mieć całkowicie nowe lampy i prawidłową linie odcięcia z poprawnym rozłożeniem światła na jej obrębie.
    Możesz również zregenerować swoje odbłyśniki, ale rozłożenia światła to nie zmieni i będą dalej świecić "nisko".
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    kolego te h18 wartają coś? lepiej świecą
    Na razie wstrzymam się z oceną, bo z odbłyśnikami lub soczewką jest coś nie tak i jakiej żarówki bym nie włożył to dalej będzie świeciło mizernie.
    Żarówki siedzą dobrze, reflektory oryginalne i nie wyglądają jakby ktoś wcześniej coś w nich kombinował.
    Na razie rozważam regenerację odbłyśników, bo prawdopodobnie są one nie ruszane od nowości, a 10 lat zrobiło swoje.

    Wymiana całych projektorów też jest kusząca, tylko mam obawy co do badań technicznych i kontroli Policji - nie mam przecież systemu automatycznego poziomowania oraz spryskiwaczy reflektorów, a w przypadku utraty dowodu rejestracyjnego lub negatywnego wyniku PT powrót do oryginału jest jednak trochę czasochłonny.

    Jak będę miał czas to wyjmę reflektory, wyciągnę odbłyśnik i wtedy podejmę decyzje, bo może jest w stanie agonalnym i to jest przyczyną problemu.
    Dziękuję za pomoc, jak znajdę rozwiązanie to dam znać co z tego wyszło i wstawię jakieś porównanie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfaholik96 Zobacz post
    Wymiana całych projektorów też jest kusząca, tylko mam obawy co do badań technicznych i kontroli Policji - nie mam przecież systemu automatycznego poziomowania oraz spryskiwaczy reflektorów
    Ale nikt Ci nie każe wsadzać tam xenonów, załóż np. ledy 4300K H7 (kolorem nie zwabisz kontroli, a światła będzie o wiele więcej, a jak nawet to miej na wymiane żarówki na miejscu w dwie minuty przełożysz) lub zostaw żarówkę halogenową H7, będzie również świecić na pewno o wiele lepiej niż masz teraz. Do tego będziesz mieć nówki taniej niż regeneracja i będzie to reflektor Bi a nie mono.
    Wydaje mi się, że u Ciebie problem leży w soczewce. W ori projektorze jest ona dokręcana do odbłyśnika czterema torxami. Niektórzy wydłużają dystans i dokładają tam podkładki dla uzyskania ciekawszej linii odcięcia wpadającej w niebieski. Nie zdziwiłbym się jakbyś miał to tak zrobione lub pokrzywione mocowanie soczewki albo założoną soczewkę z innego projektora, ale z pasującym mocowaniem. Poprzedni właściciel mógł jeździć np. na xenonach i mogło świecić mu to dobrze na palnikach o innej geometrii czy długości.
    Rozbierz zobacz, robota nie trudna. Pamiętaj tylko, że regeneracja odbłyśników nie zmieni rozłożenia światła, od tego jest soczewka, ona rozczepia i rozkłada światło.
    Ostatnio edytowane przez Marcino20 ; 16-01-2020 o 11:56
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino20 Zobacz post
    Ale nikt Ci nie każe wsadzać tam xenonów, załóż np. ledy 4300K H7
    Zestawy LED to retrofitu oddają ciepło do tyłu. Krzyżyk na drogę w czasie jazdy podczas śnieżycy. Reflektor w 159 nie jest przystosowany do takiego źródła światła
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Światła mijania.
    Utworzone przez Mer0winG w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 12:32
  2. [Giulietta] Światła mijania
    Utworzone przez fala w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-08-2017, 20:30
  3. Światła mijania 166
    Utworzone przez Kamil10 w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 07:45
  4. [146] Światła Mijania
    Utworzone przez gombej w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-12-2009, 12:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory