Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 1.9 8v zero reakcji na pedał gazu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    7

    Post 1.9 8v zero reakcji na pedał gazu

    Witam, koledzy szukam szukam i podobnej przypadłości do mojej nigdzie nie mogę wkleić. Mianowicie od kilku dniu alfa ma sporadycznie problem z ruszeniem z miejsca, tzn. Kilka razy miałem niezręczna sytuacje kiedy wciskam gaz prawie ze w podłogę a reakcji zero obroty baaaardzo pomału się wkręcają a turbo leży. Pomaga jak kilka razy wcisnę pedał gazu, czasami odrazu załapie czasami ruszy ale ewidentnie czuć i widać ze turbo wstaje „ciut” później. Błędów brak. Czy mogę podejrzewać map sensor? ( odkąd kupiłem wskazówka leży na 1kresce nawet przy tylko włączonym zapłonie co już mówi o jego nieprawidłowym działaniu: BTW słynna usterka) ale czy można przypuszczać, ze już na tyle wysyła złe wartości do sterownika i przez to są takie jaja?

    PS Jeżeli już taki temat był a ja go nie zauważyłem to z góry przepraszam ale ch... strzela jak wymieniło się całe przednie zawieszenie i człowiek po niedługim czasie znowu musi wydawać kasę i przez prawdopodobnie pierdołe nie można cieszyć się jazda

    Edit:
    Dziś rano auto odpaliło ale po chwili zgasło powtórzyło się to jeszcze raz, przed zgadnieciem silnik zaczynał bardzo nierówno pracowac. Ale podczas jazdy zero jakich kolwiek problemów. Może to pomoże jakoś nakierować (zasyfiony EGR?) czy może przypadek
    Ostatnio edytowane przez Aris ; 21-01-2020 o 06:14

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zaślep EGR pełną zaślepką to się przekonasz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    7

    Domyślnie

    Tak na gorąco. Egr rozebrany wyczyszczony założony, ale jeszcze przed rozebraniem sprawdzony MESem i wszystkie ale to absolutnie wszystkie parametry są dosłownie w idealnych wartościach. Prócz oczywiście parametrów z mapsensor i jest błąd p2453 (czujnik ciśnienia w dpf) i wg mojej opinii on wprowadza całe zamieszanie ( dpf pokazuje zapchanie w normie, aktualnie 25%, ostatnie wypalanie 200km, cykl co 400km). Aktualnie brak czasu, wiec pewnie oddam do kogos żeby wymienił mi wężyki prowadzące od dpf do czujnika ale z tego co już udało mi się wyszukać to są one ciężko dostępne (używka), nie wiem jak sytuacja wyglada z nowymi ale tez teraz mam pytanie czy mogę zastąpić je jakimiś kupionymi „z metra”? Ktoś to przerabiał taki temat?

    Jeżeli się mylę poprawcie mnie.

    Edit:
    Autkiem polatane i narazie spokój, zobaczymy jak sprawa wyglądać będzie rano.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Kolego mialem ten sam problem z dpf w silniku 1.9. Jak masz dpf pod autem to sprawdz ten wezk czy nie jest przepalony jest zrobiony z jakiegos tworzywa.W zadnym sklepie z czesciami nie dostalem mowili tylko serwis a kupilem przewod miedziany powyginalem w ksztalt starego i od prawie dwoch lat spokuj.

Podobne wątki

  1. AR 2.5 V6 Brak reakcji na pedał gazu
    Utworzone przez Jarema w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 14:11
  2. [159] Brak reakcji na pedał gazu - 1.9 jtd 16V
    Utworzone przez matik123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2016, 22:24
  3. Brak reakcji na pedał gazu JTD
    Utworzone przez Brylancik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 14:49
  4. Brak reakcji na pedał gazu V6
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 20:24
  5. Brak reakcji na pedał gazu
    Utworzone przez bogusch13 w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 12:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory