Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Temat: Co poradzicie szukającym dobrego 159 - do filmu na YouTube

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Panowie trzymajmy się tematu. Skoro już powstał ten wątek, to niech to nie będzie śmietnik.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    przeworsk
    Auto
    Była 147, 159 SW, obecnie Giulietta 1.4 MA 170
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dodam od siebie by sprawdzać sanki pod silnikiem,to jest bolączka każdego modelu,rdza rdza i rdza tylko właściwie tu można ją spotkać i ewentulanie wspomniane już progi jesli były zabiedbane.

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Posiadam 8v, do bolączek dodałbym przyrostowy brak części. Ostatnio dzwoniłem do ASO o rurę do turbiny, kazali dzwonić na szrot ( ). Na szrocie powiedzieli że takie auta praktycznie nie istnieją w Polsce (hehe...) i pierwszy raz słyszą o rurze dolotu do turbiny, byli święcie przekonani że taka nie istnieje nawet po numerze OE i zdjęciu z epera. W sumie obdzwoniłem 3 sklepy i 4 szroty z całej polski.

    Mając dzisiejszą wiedzę o 159 raczej bym wybrał inny niż 8v, chociaż rzeczywiście silnik jest pancerny i póki co części wspólne z innymi wersjami są całkiem pospolite.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 21-01-2020 o 21:50

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    dorzucę kolejna bolączkę. zdzieranie przednich opon od wewnętrznej stronie. Rozwiązanie - geometria inna niż fabryczna

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Hmm po obniżeniu auta rzeczywiście trzeba pozmieniać ustawienia, ale na standardowym setupie mi nie zdzierało, warunkiem jest zdrowa zawiecha

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Posiadam 8v, do bolączek dodałbym przyrostowy brak części. Ostatnio dzwoniłem do ASO o rurę do turbiny, kazali dzwonić na szrot ( ). Na szrocie powiedzieli że takie auta praktycznie nie istnieją w Polsce (hehe...) i pierwszy raz słyszą o rurze dolotu do turbiny, byli święcie przekonani że taka nie istnieje nawet po numerze OE i zdjęciu z epera. W sumie obdzwoniłem 3 sklepy i 4 szroty z całej polski.

    Mając dzisiejszą wiedzę o 159 raczej bym wybrał inny niż 8v, chociaż rzeczywiście silnik jest pancerny i póki co części wspólne z innymi wersjami są całkiem pospolite.
    Bardzo mnie to dziwi, bo przecież 1.9 8v to powszechnie stosowany silnik, był też np. w Oplach, sam go nawet miałem Ale co prawda żadnych częsci do niego nie potrzebowałem, bo przez 3 lata i 60kk świetnie się sprawował.


    Ja bym doradził by przed zakupem:
    - bardzo dokładnie sprawdzić auto od spodu - zawieszenie i progi (ale to raczej standard)
    - nasłuchiwać i zwrócić uwagę jak działa skrzynia - m32 potrafi świszczeć, automat przy dużym przebiegu i bez zmian oleju też może nie działać tak jak powinien

    Ogólnie to wydaje mi się, że bardzo ciężko podać takie ogólne zalecenia. Wszystko zależy od silnika, przebiegu i rocznika auta

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Rura przed turbo do 8v jest dostępna w zamienniku. Ogolnie alfa kiepsko znosi większe przebiegi i czas w porównaniu z audi. Jeśli ktoś kluczowi nie musi trzymać się marki fajne, tanie auto na rynku wtórnym to Seata exeo. Części pasują od a4 b7. Nie rujnują kieszeni. Niestety jest tego dość mało. Co do alfy to jedynie z Włoch że względu na gnijące progi i sanki. A stan techniczny zależy głównie od wcześniejszych wlascicieli. 8v plus program jedzie całkiem przyjemnie. Silnik prosty. Spalanie rozsądne jak na ciężkie auto. Osprzęt awaryjny jak w każdym dieslu ale tani. Dostępność części ograniczoną tylko ta która występuje akurat w 159 jak np ta rura turbo. Wspomaganie wymaga na start kilku poprawek i jest ok. Zawieszenie tylko orginalny ewentualnie regenerowane. Co do samej blachy, a szczególnie lakieru w porównaniu z audi na Alfie jest kiepskiej jakości. Alfa ma kiepsko promień skrętu i nisko osadzony przód to trzeba mieć tego świadomość. Skrzynia również wymaga po zakupie wymiany oleju i regulacji linek żeby biegi wchodziły znośnie. Lewarek pracuje z dość sporym oporem. Skóra na kierownicy średniej jakości. Na fotelach bardzo dobrej, a same fotele bardzo wygodne. Również pozycja za kierownicą. Niektóre naprawy wymagają sporo roboty typu wymiana linek ręcznego. Ale to w każdym samochodzie są różne rozwiązania. To chyba tyle

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo989 Zobacz post
    Rura przed turbo do 8v jest dostępna w zamienniku.
    Przepraszam za offtop, ale gdzie? Po numerze OE przeszukałem dosłownie cały internet. W jednym sklepie było dostępne 20 rurek po czym zadzwonił do mnie człowiek i powiedział że anuluje zamówienie bo takiej części już nie ma.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 22-01-2020 o 14:15

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo989 Zobacz post
    Wspomaganie wymaga na start kilku poprawek i jest ok. Zawieszenie tylko orginalny ewentualnie regenerowane.
    Dopisz od razu jakich, bo uogólniasz. Piszemy o typowych usterkach, a nie o doświadczonych przypadkach.
    Z zawieszeniem nie powielamy mitów - są dobre zamienniki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Zamienniki typu cena kosz. Wspomaganie zbiorniczek pozmianowy, nowy płyn. Regulacja na maglownicy jeśli wymaga

Podobne wątki

  1. Co zrobić z moim samochodem ? Co poradzicie?
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-01-2019, 21:26
  2. Nosze sie z zamiarem zakupienia 156- poradzicie?
    Utworzone przez btrl87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory