Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Temat: Co poradzicie szukającym dobrego 159 - do filmu na YouTube

  1. #31
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    tyle usterek wad , przytoczyliście, ze az strach ,zastanawiam sie po co kupilem Alfe

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Rurarz Zobacz post
    Wklejam Wam link do zebranych przeze mnie najczęściej powtarzających się porad co sprawdzić przy zakupie. Przeczytajcie, skomentujcie, pomożecie mi uniknąć wprowadzania ludzi w błąd. Może czegoś tam jeszcze brakuje?

    https ://docs.google.com/document/d/1oGdgy9evCZcX50OebNNNTxYI9tKHAP2W_0tsRo3u0P4/edit?usp=sharing
    Moim zdaniem sedno sprawy.
    2.2 z automatem - w 159 w takiej konfiguracji występowała wyłącznie z Selespeed. 2.2 nie był łączony z żadnym innym automatem.
    Pękająca plastikowa obudowa chłodnicy EGR dotyczy tylko silnika 2.0. Do ww. listy dopisałbym też usterkę uszczelki smoka pompy oleju w tym silniku - z biegiem czasu twardniała i pompa nie była w stanie wytworzyć właściwego ciśnienia oleju. To dość istotne. Objaw to miganie "lampki Alladyna" po rozruchu zimnego silnika.
    Opel w bliźniaczym 2.0 CDTi dla przykładu wyłączył wyświetlanie tej kontrolki i problem niezauważony doprowadzał do awarii silnika, w 159 dało się we wczesnej fazie to wyłapać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 SW 1.9 150KM
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel Rurarz Zobacz post
    Wklejam Wam link do zebranych przeze mnie najczęściej powtarzających się porad co sprawdzić przy zakupie. Przeczytajcie, skomentujcie, pomożecie mi uniknąć wprowadzania ludzi w błąd. Może czegoś tam jeszcze brakuje?

    https ://docs.google.com/document/d/1oGdgy9evCZcX50OebNNNTxYI9tKHAP2W_0tsRo3u0P4/edit?usp=sharing
    Przy zdaniu o skrzyni M32 dodałbym tylko, żeby posłuchać jej zwłaszcza na 5 i 6 biegu.
    Nie zawsze przy jeździe testowej używa się tych biegów, a to kluczowe.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    I na luzie czy nie klekocze jak pusta betoniarka(ta skrzynia).

  5. #35
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    To może jeszcze o zaletach, bo na razie tylko o wadach się rozpisujemy.
    1. bardzo dobra trakcja
    2. wysoki komfort jazdy
    3. atrakcyjna cena - za te same pieniądze kupujemy auto 2-3 lata młodsze niż konkurencja w segmencie D z VAG/BMW itd.
    4. niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd - żadne inne auto nie ma tak indywidualnego i sympatycznego przodu.
    5. pancerne silniki diesla

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł!. Ja mogę dodać:
    - wygodne fotele, długie trasy za kierownicą w ogóle nie męczą a wszyscy pasażerowie chwalili do tej pory (sedan, nie Ti)
    - oprócz wyglądu zewnętrznego bardzo pozytywnie moim zdaniem wygląda środek, nie jest nawalone przyciskami bez ładu i składu plus te trzy wskaźniki na środku
    - zaskakująco charakterny dźwięk 2.4 przy przyspieszaniu. 5 cylindrów robi swoje. Na wolnych obrotach niestety "klekotu" nie da się ukryć.
    - bezawaryjna skrzynia biegów w wersji 2.4
    - fabryczny system BOSE bardzo dobrze gra, nawet po 14 latach
    - większość bolączek każdego modelu i silnika zostało już rozpracowane, czy to tutaj na forum czy ogólnie w internecie
    - podkreślę jeszcze raz prowadzenie. Co prawda czuć, że auto jest trochę za ciężkie, szczególnie z 2.4 pod maską, ale kierownica jest bardzo prezyzyjna i daje dużo przyjemności z jazdy.
    - pozdrawianie się kierowców Alf na drodze, taka pierdoła a mi osobiście potrafi poprawić dzień jak kogoś spotkam na drodze

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Potwierdzam o fotelach, prowadzeniu. Bardzo przyjemny dźwięk silników JTS, również 4 cylindrowych.
    Także to o usterkach - nasze forum to niesamowita skarbnica wiedzy, tylko trzeba umieć i chcieć z niej korzystać.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #38
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Jeszcze nie Alfa Romeo
    Postów
    6

    Domyślnie

    Panowie, dziękuję za kolejne wartościowe uwagi. Te o zaletach zapisuję sobie na drugi, "pełnowymiarowy", film o 159.

    Ten, do którego zbieram opinie co obejrzeć kupując takie auto to będzie pilot - krótko (3min) i gęsto. Jeśli zbierze dobre opinie to nagram, tradycyjny, "Trzy Używane Auta" - gdzie trzech właścicieli różnych egzemplarzy dostaje dużo czasu żeby się o nich rozgadać :-).

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Od siebie dodam:
    - Wadliwy zbiorniczek w przedlifcie to nie tylko 1.9 16v ale wszystkie w których występował.
    - Rozwarstwiające się koło pasowe w dieslach.
    - Uszczelka smoka w dieslu 2.0
    - Pekające tylne sprężyny w przedlifcie SW.
    - Instalacja elektryczna w klapie bagaznika w sedanie (przelotka pomiedzy budą, a klapą).
    - Części typowe do Q4 słabo osiągalne i przy okazji drogie.
    - Śruby regulacyjne tylnego zawieszenia praktycznie jednorazowe bo zapiekaja się.

    Cała reszta juz chyba została wymieniona w postach powyzej.

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzychoPL Zobacz post
    Od siebie dodam:
    - Wadliwy zbiorniczek w przedlifcie to nie tylko 1.9 16v ale wszystkie w których występował.
    - Rozwarstwiające się koło pasowe w dieslach.
    - Uszczelka smoka w dieslu 2.0
    - Pekające tylne sprężyny w przedlifcie SW.
    - Instalacja elektryczna w klapie bagaznika w sedanie (przelotka pomiedzy budą, a klapą).
    - Części typowe do Q4 słabo osiągalne i przy okazji drogie.
    - Śruby regulacyjne tylnego zawieszenia praktycznie jednorazowe bo zapiekaja się.

    Cała reszta juz chyba została wymieniona w postach powyzej.
    Powtarzasz już wymienione sprawy. Przy czym mieliśmy się skupiać na typowych wadach i zaletach, a nie zapieczonych śrubach czy pękniętych sprężynach, bo to rzeczy typowo eksploatacyjne.
    Wadliwy zbiorniczek był tylko w 1.9 JTDm 16V. Trzymajmy się faktów.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Co zrobić z moim samochodem ? Co poradzicie?
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-01-2019, 21:26
  2. Nosze sie z zamiarem zakupienia 156- poradzicie?
    Utworzone przez btrl87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory