Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Szarpie, gaśnie - rozłożone ręce mechaników

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie Szarpie, gaśnie - rozłożone ręce mechaników

    Witam. Mam problem ze swoją Alfą 159 1.9jtdm 2007r..
    Zacznę wszystko od początku aby Wam wszystko dobrze zobrazować i może jest tu ktoś kto mi pomoże, bo od nie których mechaników usłyszałem już, że to koniec, tylko złom albo na części. Moja dziewczyna niestety zalała alfe benzyną (98). Było to w październiku. Auto od razu pojechało lawetą do mechanika, który zrobił płukankę i całe czyszczenie itp. po czym stwierdził, że na szczęście nic się nie stało. Po przejechaniu około 500km podczas jazdy auto zgasnęło, padł mi wtrysk, (tak pokazał komputer) został on podmieniony i niestety nic to nie dało, mechanik stwierdził, że jak nie wtrysk to kable. Kable wymienione i znowu auto zaczęło jeździć około miesiąca (400-500km). I znowu to samo padł wtrysk. No i mechanik powiedział, że tak będzie, że po kolei będą padały. No to okej wymieniłem wszystkie, używki, ale 4 z gwarancją rozruchową. To też nic nie pomogło. Auto dalej jeździło, ale co jakiś czas (10-100km) kilka szarpnięć lub szarpnięcie i gaśnięcie po czym auto odpalam od razu na nowo i jedzie dalej. Kolejny mechanik stwierdził, że to kable, ale musiałem czekać 2 tygodnie na termin. No i auto znowu zaczęło jeździć bez najmniejszego problemu około miesiąca więc odmówiłem wizytę, ale po 1000-1500 km problem powrócił. Niestety znowu na wtryski padła diagnoza(bo wcześniejsze używki itp itd). No to zakupiłem 4 nowe wtryski po wymianie problem dalej ten sam. Tzn jeszcze gorszy bo auto już nie przejeżdża ani 100 metrów. Przy każdej próbie dodania gazu - gaśnie. Dodam, że nie dymi, odpala bez problemu, ale gazu nie mogę używać Mechanicy się poddają. Może ktoś z Was miał taki przypadek i podpowie mi co to może być?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Śwętokrzyskie, powiat Starachowice
    Auto
    AR159 2.4JTDM 210KM Q4
    Postów
    19

    Domyślnie

    Sprawa wygląda następująco: nowe wtryski czy nowe po regeneracji, z mojego doświadczenia wynika że jeśli regeneracja to tylko serwis renomowany bosha reszta to wymienia końcówki i czyści. Nie wiem jak u Ciebie u mnie są dwa czujniki ciśnienia paliwa jeden na końcu szyny, a drugi na pompie wysokiego ciśnienia należy je sprawdzić, pompa ciśnienia też należy spr po niby ok ale jak dodasz gazu potrafi nie trzymać ciśnienia na końcu spr. Pompke w zbiorniku paliwa i wymiana filtra paliwa który jest przy tej pompce w zbiorniku.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    Nowe po regeneracji wraz z wykresami z maszyny sprawdzającej wtryski. A czujnik ciśnienia paliwa i na pompie jest to problematyczne czy dam radę sam ogarnąć? Tzn jak z dojściem do tych czujników.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Śwętokrzyskie, powiat Starachowice
    Auto
    AR159 2.4JTDM 210KM Q4
    Postów
    19

    Domyślnie

    No nie stety pierwsze podejrzenie to wtryski, też miałem wykresy sresy gwarancję a się okazało że jest gowniano zrobione i wysłałem do serwisu bosha co powinienem zrobić odrazu i z 5 wtrysków po regeneracji 3 są w stanie agonalnym. Dojście nie ma problemu na szynie do czujnika a w 1.9 na pompie nie mam pojęcia. A jeszcze co komp pokazuje za błąd może za wysokie ciśnienie paliwa?
    Ostatnio edytowane przez Wojtek215 ; 12-02-2020 o 20:31

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    Mam rok gwarancji na tę wtryski. Filtr paliwa wymieniony po nalaniu benzyny dodam że filtr z Boscha, nie oryginalny ale zapewniali mnie że lepszy niż oryginał. Tak dokładnie takie błędy.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Dla pewności, zleć mechanikowi sprawdzenie kompresji na cylindrach i napisz nam jaki masz wynik.

    Moim zdaniem dziwne jest to że wymiana wtrysku nic nie dała, ale wymiana kabli już tak. Przy wszystkich wtryskach zmieniałeś kable?

    Czujnik ciśnienia paliwa na pompie wysokiego ciśnienia i może sama pompa do sprawdzenia. Chociaż w obu przypadkach powinieneś mieć błędy w komputerze.

    Zacznij od czujnika, pamietaj że masz możliwość zwrotu przy zakupie przez neta. Czujnik trzeba wymieniać delikatnie, nie wciskać na siłę. Koszt to ok. 400 zl. Do 8v jest inny niż do 16v.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 12-02-2020 o 22:30

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    Wszystkie kable wymieniane, ale mi się wydaję, że to po prostu zbieżność przypadków, że wymiana kabli pomogła, auto po prostu raz jeździło normalnie a na drugi raz wariowalo.

  8. #8
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Może zapowietrzony układ paliwowy? kiedyś dawno męczyłem się z podobną usterką, był lekko pęknięty przewód paliwowy i czasami zasysał powietrze (nie było widać wycieku paliwa bo lekko się pociło i było głęboko w komorze silnika słabo widocznym miejscu), silnik się dławił albo gasł. czasami kilka razy dziennie, czasami miesiąc był spokój. tyle że to był zwykły diesel, nie wiem, czy w silniku z common rail też będzie taki objaw. usterkę znaleźliśmy przez przypadek, bo przy którymś grzebaniu przy silniku uszkodziliśmy przewód paliwowy i z braku innego pod ręką wzięliśmy przezroczysty przewód i po złożeniu widać było jak z paliwem zasuwają bąble powietrza.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 13-02-2020 o 08:12

Podobne wątki

  1. 1.6 ts błędy szarpie i gaśnie
    Utworzone przez honza w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 19:03
  2. Silnik gaśnie i szarpie AR 156 2.0TS
    Utworzone przez Rafaello1325 w dziale 156
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 19:31
  3. [GTV] Szarpie, czasem gaśnie
    Utworzone przez wojtekcem w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 12:07
  4. [145] Szarpie, piszczy, gaśnie.
    Utworzone przez los3r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 19:56
  5. [146] Szarpie i gaśnie na zimnym, marchewa gaśnie dopiero po odpaleniu!
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory