Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa przestała przyśpieszać i odpalać

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie Alfa przestała przyśpieszać i odpalać

    Witam szukam od wczoraj podobnego wątku ale nic nie mogę odszukać na takie objawy.

    Wczoraj podczas wyprzedzania na 4 biegu okolice 90km/h zmieniłem bieg na 5 i później na 6 przy 130km/h
    I auto przestało reagować na pedał gazu każde naciśnięcie pedału tak jakby go zamulało i auto zwalniało delikatnie działo się to na każdym biegu dotoczyłem się na luzie na parking i na pół sprzęgle zaparkowałem na parkingu stacji .
    Silnik normalnie pracował na luzie. Zgasiłem go i już nie dało się ponownie zapalić. Rozrusznik kręci ale tak jakby nie dostawał paliwa .
    Wypiąłem wtryski przedmuchalem wtyczki odpiąłem Aku podłączyłem i nadal to samo .
    Zcholowałem samochód do najbliższego warsztatu i tam zostawiłem ale nie daje .i to spokoju ponieważ po holowaniu auto odpaliło jakby nigdy nic tylko że nie trzyma obrotów i gaśnie tak jakby paliwa nie było
    Dodam że EGR zaślepiony i wyprogramowany 2 lata temu jak jak i dpf
    Ostatnio edytowane przez Daro0905 ; 16-02-2020 o 10:37

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Check wywaliło? Obstawiam na czujnik położenia wału. Jak ostygł odpala normalne?

    Trzeba zczytać błędy z ecu

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Nie ma check engine ani żadnych kontrolek. Odpalił ale gaśnie bo nie trzyma obrotow

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Jaki masz poziom paliwa w baku? Czy jak zatankujesz do pełna to auto pali normalnie?

    Pytam bo miałem w 1.9 JTD syf w baku i po pewnym czasie wlot do pompki paliwa przytykał się tym paprochem, coś wielkości jednogroszówki. Kiedy auto stało to paliwo bardzo powoli przesączało się do pompki paliwa (tego wiaderka tak jakby) i potem można było odpalić. Dotankowanie pomagało, bo przy pełnym baku paliwo wlewało się do pompki od góry. Któregoś dnia wyjąłem pompę, zajrzałem z latarką do baku i wyłowiłem syf. Problemy ustały.

    W serwisie wymienili mi czujnik położenia wału, bo objawy są bardzo podobne, ale niestety niepotrzebnie. Ja bym zaczął od pompki bo to nic nie kosztuje a może rozwiąże problem.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Mam trochę poniżej tej kreski przed rezerwą ale mam zawsze 2 lub 3 kreski paliwa bo nie tankuje za duże kwoty raczej częściej a mniej.
    Jest tam dobre dojście do tej pompy ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Nic nie rozbieraj i nic nie tykaj, jeśli nie wiesz gdzie jest problem. Przy takim grzebaniu robi się coraz więcej zagadek. Czekaj grzecznie na ekspertyzę i tyle. Dobra diagnostyka to podstawa

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro0905 Zobacz post
    Mam trochę poniżej tej kreski przed rezerwą ale mam zawsze 2 lub 3 kreski paliwa bo nie tankuje za duże kwoty raczej częściej a mniej.
    Jest tam dobre dojście do tej pompy ?
    To najpierw zatankuj do pełna i zobacz czy auto normalnie pali. jak trochę wyjeździsz paliwa to objawy powinny powrócić, wtedy będzie wiadomo, że to może być syf w baku.
    Dostęp jest łatwy, pompka jest pod kanapą z prawej strony. Trzeba liczyć się z kupnem nowych zaczepów kanapy po 15 zł sztuka (trzeba 2) bo łatwo je uszkodzić podczas wyjmowania siedziska. Najlepiej też mieć klucz do pierścienia który trzyma pompkę, nabicie go śrubokrętem i młotkiem może być trudne.

    Ze swoim problemem byłem w dwóch ASO i wydałem masę kasy na diagnostykę i czujnik wału, a nic z tego nie pomogło. Dopiero moja interwencja wyeliminowała problem.

    Ale tak jak mówię, najpierw zatankuj i zobacz czy na pełnym baku jest dobrze. Jak ubędzie Ci paliwa i znowu auto będzie się krztusić, to może być to i dopiero wtedy bym się czepiał tej pompki. A jak ktoś Ci to teraz diagnozuje to warto zaczekać na tę ekspertyzę.

    Ważne pytanie: Słyszysz bulgotanie w baku kiedy auto nie chce palić? Jak włożysz kluczyk i pompka wstępnie pracuje przez kilka sekund to też coś tam bulgocze?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedź jutro idę do warsztatu może uda się podpiąć pod komputer na miejscu i się wyjaśni dzięki przed i po odpaleniu było słychać że pompa paliwa pracuje. Jutro dam znać

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Problem rozwiązany wypaliło zaślepkę EGR.
    Ktoś kto to zaślepił zrobił to z za cienkiej blaszki.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2018, 22:15
  2. Alfa przestała odpalać
    Utworzone przez Tomaj84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 17:15
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 22:47
  4. pomocy od dwóch dni bella przestała odpalać
    Utworzone przez mariokol33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2011, 10:13
  5. Jak efektywnie przyśpieszać (startować)
    Utworzone przez ziuziak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 19:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory