Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 16V - wyciek płynu z węża wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    alfa romeo 159 jtdm 1,9 16V 150 KM
    Postów
    23

    Domyślnie Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 16V - wyciek płynu z węża wspomagania

    Witam!
    Jak w temacie Alfa 159 1,9 JTDM 16V, 150KM. Pojawił się wyciek płynu z węża wspomagania od strony maglownicy, kapie z tego miejsca co jest ta rurka zakuwana na przewód gumowy i to idzie w tej rurce harmonijkowej aluminiowej (osłonie). Kapie stamtąd płyn na maglownicę i dalej na osłonę pod silnikiem i dalej się leje pod auto.
    Z drugiej strony od pompy jest OK. Przekopałem całe forum i wszędzie wątki o cieknących wężach ale w 2,4 albo 1,9 JTS. W 1,9 JTDM to nie padało? Co więcej przeważnie każdy pisze że to pada przy pompie czyli od drugiej strony węża a nie od strony maglownicy. Może by to można zakuć na nowo? Każdy to odradza ale przeważnie od drugiej strony jak padnie bo tam są jakieś przewężenia (dławiki) redukujące przepływ i jak to zakuwający zakład wywali to są problemy. U mnie z drugiej strony to chyba nie ma żadnego ryzyka, można by nawet troszkę skrócić ten wąż gumowy, zakuć rurkę i jakby było szczelne to powinno to działać. Robił ktoś już taki zabieg? Mam jeszcze pytanie że w razie czego jakby trzeba było kupić nowy taki przewód jaki on ma symbol katalogowy? Widzę że jest z tym ciężko bo wszędzie są tylko do 2,4 i 1,9 JTS. Czy ten od JTS jest taki sam jak do 1,9 JTDM 16V? W ogłoszeniach jako używkę nigdzie nie znalazłem do JTDM co więcej nawet jako nowego. Z wyglądu tak na oko to ten od JTS wygląda tak samo ale może się różnić. Będę się musiał za to zabrać bo to już jest za duży wyciek, za duży to syf robi w komorze silnika, wspomaganie póki co działa dobrze nic nie wyje, nie szarpie.
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Luki78
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    PJA
    Auto
    159SW 1,9 JTDm 16V '08r. Ducato III 2,3 D '07r., Twingo 1,2b '12r.
    Postów
    192

    Domyślnie

    Nie wiem czy chodzi ci o coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/chlodnica-...tdm-6040892391
    ale ja w swojej właśnie jestem po wymianie. Nie bawiłem się w nic - kupiłem nowy z salonu. Cena niewiele wyższa niż z aukcji (chyba 245zł) ale część nowa na gwarancji.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    alfa romeo 159 jtdm 1,9 16V 150 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    To nie to mi jest potrzebne. To jest przewód- chłodniczka płynu, mi jest potrzebny przewód od maglownicy do pompy. Taki nowy kosztuje ponad 5 stówek tak że 200 parę w ASO to już po cenie widać że to nie to. Wysłałbym zdjęcie albo link ale to forum nie pozwala mi na to bo próbowałem i jestem tu za krótko. Na elektrodzie gdzie jestem zarejestrowany już ponad 25 lat i mam tam napisane pewnie z kilkanaście tysięcy postów takich problemów nie było, no ale tam się wszystkiego nie dowiem.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Kup nowy. Ja w 2,4 to zrobiłem i od tej pory spokój. Zobacz w sklepie motoakuki.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    jeśli chodzi Ci o ten
    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...953-8967216894
    To miałem z nim też problemy, są firmy które mają możliwości wymiany uszkodzonych lub cieknących przewodów gumowych.
    Ja 2 tyg temu za wymianę wszystkich przewodów gumowych na nim, zapłaciłem 220 zł z montażem i demontażem. Wcześniej ten sam warsztat robił mi szczelność klimy w brawo i była szczelna do końca.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    alfa romeo 159 jtdm 1,9 16V 150 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    No tak to mniej więcej wygląda tylko na tej aukcji pisze że to jest do 8V 120KM i że niby pasuje do 16V ale coś tam inne jest prowadzenie rurki do pompy.
    Nie wiem jak ten długi gumowy kawałek z tymi opaskami zaciskowymi wygląda bo to jest w tym aluminiowym peszlu fabrycznie w aucie. To są chyba z tego co czytałem na forum jakieś zdławienia w przekroju zaprasowane w wężu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Jak mówię mam niedaleko mechanika który ma praskę do zagniatania takich rzeczy, możesz zapytać w firmach handlujących pneumatyką-hydrauliką, czasami też dorabiają przewody wysokiego ciśnienia do koparek itp maszynek, montaż i demontaż zostanie po Twojej stronie. oni tylko to zakują na nowo. Koszt samego zakucia myślę że powinno być koło 100-150zl.

    Jak chcesz mogę wstawić foto jak to wygląda

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    alfa romeo 159 jtdm 1,9 16V 150 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Mam na miejscu w Rzeszowie taką firmę i będę się tam pytał. Kuzyn tam zakuwał węże do ciężarówek co jeździ w pracy i tam zakuwali im węże do hydrauliki i pneumatyki co ponad 200 barów ciśnienie idzie i to trzyma wszystko, koszty mówił że od 30 do 50 zł. Muszę im pokazać na zdjęciach tylko o co mi chodzi bo pasowało by w tym miejscu uciąć ze 2 cm i ten metalowy odcinek wykorzystać i resztę tego gumowego. Tam jest trochę zapasu to by to wymiarowo jeszcze wystarczyło tylko trzeba by sprawdzić czy ten wąż gumowy nie jest popękany (sparciały) żeby zaraz gdzieś obok nowego zakucia się nie sączyło bo wtedy cała robota bez sensu. Z wyciągnięciem i zamontowaniem to nie problem.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi jak już będziesz go miał w ręku to rób całość i wymieniaj na nowe. Ja swój robiłem 2 razy pierwsze ten krótki odcinek 4-5 cm a 3 mc później resztę, ja bym zrobił całość ale decyzja należy do Ciebie.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    alfa romeo 159 jtdm 1,9 16V 150 KM
    Postów
    23

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie tego przewodu wspomagania. Od jakiegoś czasu sączyło mi się z niego przy maglownicy, zastanawiałem się nad zakuciem tego przy minimalnym skróceniu o ten uszkodzony odcinek ale teraz pękło na tym krótkim odcinku ok. 5 cm przy pompie. Tam już sika konkretnie, nie da się z tym jeździć a więc najlepiej wymiana tego węża na nowy, niestety nie mogę nigdzie namierzyć takiego, nr katalogowy: 50501762, 1,9 JTDM 16V, 150KM. Są tylko 2,4 JTDM i JTS. Wiem że są drogie ale trudno, muszę kupić tylko jest problem z dostępnością. Na Motoakuki nie ma, na aukcjach nie ma może ktoś ma na sprzedaż albo jakiś namiar gdzie kupić.
    Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez Mateusz_159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 16:47
  2. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 14:47
  3. Wyciek płynu od wspomagania!
    Utworzone przez Maska156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 09:32
  4. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez jacoff w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 22:19
  5. wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory