Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dziwny zapach w samochodzie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie Dziwny zapach w samochodzie

    Witam! Dziwna sprawa, co może być przyczyną zapachu ,,kupy" z nawiewu lub ogólnie w kabinie ? Ogólnie ostatnio jak jechałem ze swoją różową chwile po odpaleniu zaczęło coś śmierdzieć w kabinie kupą do tego stopnia że zaczęliśmy oglądać podeszwy butów czy nie przynieśliśmy żadnej niespodzianki. Chwile później zapach zniknął więc się pewnie przyzwyczailiśmy. Dziś podobna sytuacja z tym, że jak zatrzymałem samochód zjeżdżając z góry to znowu w kabinie pojawił się zapach kupy. Kurde pomóżcie..

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Pewnie coś zdechło w komorze silnika. Albo zapomniałeś wyjąc trupa z bagażnika .

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Popatrz w komorze silnika, a zwłaszcza przejrzyj wloty- nawiewy powietrza/klimy. Może coś tam weszło i ...narąbało. Koniecznie też zmień filtr klimatyzacji. Musisz po prostu wszystko oczyścić. Wredna robota...

  4. #4
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie to nie pomoże i trzeba będzie czyścić, ale czasami są takie miejsca, że nieprzyjemny zapach wlatuje z zewnątrz i to do tego stopnia intensywny, że włączenie wewnętrznego obiegu nic nie daje.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Zamówiłem nowy filtr kabinowy, i zestaw K2 do klimy (pianka i granat zapachowy). Powiedzcie proszę jak się za to wszystko zabrać. Co do zwierzaka to wątpię by coś wlazło mam założoną osłonę pod silnikiem

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemgwo Zobacz post
    Zamówiłem nowy filtr kabinowy, i zestaw K2 do klimy (pianka i granat zapachowy). Powiedzcie proszę jak się za to wszystko zabrać. Co do zwierzaka to wątpię by coś wlazło mam założoną osłonę pod silnikiem
    Tylko nie pianka do klimy. Miałem nieprzespaną noc, jak tylko zauważyłem że po kablach leci woda... ta pianka nie wyparuje, ona zamieni sie w płyn. Dobrze że nic się nie stalo ale widok cieknacej wody po kablach obok skrzynki z bezpiecznikami był straszny... na pewno nie wyszło to na zdrowie elektryce. Stanowczo odradzam.

    Granat zapachowy max 2-3 dni o ile w ogóle.

    Najlepiej jedź na ozonowanie, wybije to bakterie i grzyby, chciaz jeżeli zapach jest z okolic komory silnila to nic Ci nie pomoże oprócz wyczyszczenia tamtych miejsc.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 18-02-2020 o 07:32

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Tylko nie pianka do klimy. Miałem nieprzespaną noc, jak tylko zauważyłem że po kablach leci woda... ta pianka nie wyparuje, ona zamieni sie w płyn. Dobrze że nic się nie stalo ale widok cieknacej wody po kablach obok skrzynki z bezpiecznikami był straszny... na pewno nie wyszło to na zdrowie elektryce. Stanowczo odradzam.

    Granat zapachowy max 2-3 dni o ile w ogóle.

    Najlepiej jedź na ozonowanie, wybije to bakterie i grzyby, chciaz jeżeli zapach jest z okolic komory silnila to nic Ci nie pomoże oprócz wyczyszczenia tamtych miejsc.
    No ale jeżeli spryskał bym nią tylko parownik po wyjęciu filtra kabinowego ? Tak czy siak na ozonowanie się omówię. Tylko czy to na pewno klima ? Ani razu np wczoraj sie nie załączała a jednak czuć było. Możliwe, że świeże sprzęgło tak pachnie ?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemgwo Zobacz post
    No ale jeżeli spryskał bym nią tylko parownik po wyjęciu filtra kabinowego ? Tak czy siak na ozonowanie się omówię. Tylko czy to na pewno klima ? Ani razu np wczoraj sie nie załączała a jednak czuć było. Możliwe, że świeże sprzęgło tak pachnie ?
    Jeżeli rzeczywiście parownik jest problemem to jest on prawdopodobnie oblepiony mazią, polanie go tą pianką spowoduje że położysz warstwe perfum a gdy wywietrzeje to zapach powróci, w międzyczasie Ty będziesz wdychał rozpuszczone opary wraz z zapachem pianki. Tylko fizyczne czyszczenie parownika ma sens, nie ma sensu kupować tych preparatów, wiem to z doświadczenia.

    Co do samego zapachu, ciężko powiedzieć przez internet jaki to dokladnie zapach, może jak mechanik zdejmował skrzynie to czymś ubrudził? Ciężko będzie tak gdybać.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    159 1.9 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Jeżeli rzeczywiście parownik jest problemem to jest on prawdopodobnie oblepiony mazią, polanie go tą pianką spowoduje że położysz warstwe perfum a gdy wywietrzeje to zapach powróci, w międzyczasie Ty będziesz wdychał rozpuszczone opary wraz z zapachem pianki. Tylko fizyczne czyszczenie parownika ma sens, nie ma sensu kupować tych preparatów, wiem to z doświadczenia.

    Co do samego zapachu, ciężko powiedzieć przez internet jaki to dokladnie zapach, może jak mechanik zdejmował skrzynie to czymś ubrudził? Ciężko będzie tak gdybać.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    Plan na tą imprezę mam taki, ponieważ nie wiem kiedy był wymieniany filtr kabinowy bo samochód posiadam od stosunkowo niedawna to wymienię ten filtr, tak czy siak parownik spryskam od góry tym preparatem a tak czy siak po tym wszystkim umówię się na cały serwis klimatyzacji łącznię z nabiciem bo niestety wiertarka mnie dopadła..

    Dzięki wszystkim za pomoc

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dziwny zapach
    Utworzone przez sart w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 25-09-2020, 03:09
  2. [159] Zapach paliwa w samochodzie???
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 12:17
  3. [159] Dziwny zapach DPF?
    Utworzone przez Bombardier w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory