Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: dziwny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    16

    Domyślnie dziwny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła

    witajcie, pacjent alfa 159 2.4 200km (2006r) przebieg oficjalny 220k km

    niedawno wróciłem z wycieczki w góry podczas której wystąpił dziwny objaw tj. w trakcie wciskania sprzęgła auto wydaje dziwny dźwięk jakby ktoś w butelkę dmuchnął. objaw pojawia się dopiero po przejechaniu 50km+ oraz w momencie wciśnięcia sprzęgła w trakcie przyspieszania powyżej 2,2k obrotów, początkowo jest to pojedyncze jęknięcie, z czasem przechodzi w ciągły szum/jęk w trakcie wciśniętego sprzęgła. innych objawów brak, biegi wchodzą dobrze, auto nie szarpie, normalnie przyspiesza. co to może być? pierwsze podejrzenia poszły na łożysko oporowe na sprzęgle, ale dlaczego tylko gdy przyspieszam i dopiero przy 2,2k obrotów? i dopiero gdy się nagrzeje? może coś z turbo? jeszcze go nie sprzawdzałem. spotkał się ktoś z was z takimi objawami ? wiecie co to może być ?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Hyhy, mam dość podobny objaw, ale w Renówce - pojawił się po wymianie kompletu sprzęgła, aktywuje się dopiero po (co najmniej) kilkunastu kilometrach, i tylko przy wciskaniu sprzęgła - tylko u mnie to jest takie ,,pufanie", jakby powietrze uciekało z dziurawego miecha. Zwykle podczas dłuższej jazdy bez zmiany biegów, np. na autostradzie - dlatego mechanik, który zmieniał mi sprzęgło nie może tego usłyszeć (a chciałby), bo w jeździe w mieście ani na postoju nigdy tego nie ma. Dzieje się tak tak już od ponad roku, nic więcej poza tym, wszystko działa OK. Zmieniłem płyn hamulcowy jesienią, i w sumie..... w styczniu zrobiłem ponad 3000 kilometrów po krajówkach i autostradach w temperaturach od -2 do +15, i pufanie pojawiło się tylko kilka razy - ale wydaje mi się, że gdy zrobi się cieplej, to wróci - muszę poczekać. Z racji, że wymienione mam sprzęgło, docisk i wysprzeglik, to podejrzewam pompkę sprzęgła (szczególnie, że dźwięk wydaje się dobiegać z kabiny).

  3. #3
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak Zenon pisze, zacząłbym od wymiany płynu hamulcowego. Tylko dobrze niech mechanik dobrze przepłuka układ, żeby w wysprzęgliku żaden syf nie został.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 2.4 JTDm
    Postów
    16

    Domyślnie

    W sumie w drugim aucie będę płyn wymieniał bo niezły żur się zrobił już, to w obu wymienię, teściu mam dostęp do ssaka więc zrobię sobie sam

Podobne wątki

  1. [159] Wycie po wciśnięciu sprzęgła
    Utworzone przez maciekmis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 20:36
  2. Dzwiny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła JTD
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 20:20
  3. [156] dziwny dźwięk przy naciskaniu sprzęgła
    Utworzone przez Kacu6na9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 16:07
  4. Dzwonienie po wciśnięciu sprzęgła.
    Utworzone przez tomwol w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 19:18
  5. Piskliwy dźwięk po wciśnięciu sprzęgła.
    Utworzone przez masaqqra w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory