Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: 2.4 200 KM Turbo - regenerować? Nówka a może coś innego?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie 2.4 200 KM Turbo - regenerować? Nówka a może coś innego?

    Cały czas mam wycie na rozgrzanym silniku, które jak się okazuje milknie po wymianie oleju a po 5k km znowu wraca (na nagraniu dobrze słychać)



    Kilka osób mi sugerowało problemy z turbiną. Obecna ma nalatane prawie 200k więc w sumie można pomyśleć o regeneracji. Tylko właśnie - da się to zregenerować? Znalazłem dość obiecujący warsztat w Stalowej Woli i koszty są akceptowalne. Kupowaine nówki za 3100 wydaje się wątpliwą inwestycją w 13 letnie auto...

    Na marginesie - czy podeszło by turbo z 2.4 jtd 175KM ?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Cały czas mam wycie na rozgrzanym silniku, które jak się okazuje milknie po wymianie oleju a po 5k km znowu wraca (na nagraniu dobrze słychać)

    Kilka osób mi sugerowało problemy z turbiną. Obecna ma nalatane prawie 200k więc w sumie można pomyśleć o regeneracji. Tylko właśnie - da się to zregenerować? Znalazłem dość obiecujący warsztat w Stalowej Woli i koszty są akceptowalne. Kupowaine nówki za 3100 wydaje się wątpliwą inwestycją w 13 letnie auto...

    Na marginesie - czy podeszło by turbo z 2.4 jtd 175KM ?
    Regeneracja to zawsze ryzyko. Ja robiłem turbo w autoryzowanym serwisie Bosch a wczoraj się dowiedziałem, że masa oleju znajduje się w intercoolerze i płyn chłodniczy wycieka nad magistralą. Nie wymienili żadnych uszczelek, po prostu partactwo co z resztą zobaczysz w innych opiniach o serwisach Bosch w różnych miejscowościach. Także warsztaty Bosch omijaj z daleka.

    Moim zdaniem jeśli nie masz zaufanego warsztatu to regeneracja będzie jak rzut monetą. Nowe turbo moim zdaniem jest bardziej pewne, ale też nieopłacalne.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Dasz namiar na ten serwis? Może być na priv, chce wiedzieć czego unikać w razie czego.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Dasz namiar na ten serwis? Może być na priv, chce wiedzieć czego unikać w razie czego.
    To serwis Bosch Diesel service w Łodzi. Zdążyłem zauważyć, że każde warsztaty Bosch przewijają się bardzo negatywnie po forum. Dzisiaj bardzo ciężko ocenić czy serwis jest porządny czy nie.

    Na pewno omijałbym sygnowane przez intercars albo q-service ( no i bosch ).
    Dlaczego? Ano dlatego, że auta to dla nich zabawa seryjna, wchodzi/wychodzi. Póki się coś trzyma to tak zostanie, nigdy nie zauważyłem dodatkowej inicjatywy mechaników w takim warsztacie a przykłady mogę mnożyć w nieskończoność.

    Mogę Ci wysłać namiar na naprawdę porządny warsztat w Łodzi, ale nie wiem czy to w ogóle obszar Twoich zainteresowań.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 05-03-2020 o 14:25

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Mogę Ci wysłać namiar na naprawdę porządny warsztat w Łodzi, ale nie wiem czy to w ogóle obszar Twoich zainteresowań.
    Lokalizacja nie ma znaczenia, turbina i tak pójdzie wysyłkowo. Ja znalazłem taki:
    https://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/

    Wygląda dość przekonująco...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Lokalizacja nie ma znaczenia, turbina i tak pójdzie wysyłkowo. Ja znalazłem taki:
    https://www.regeneracja-turbosprezarek.pl/

    Wygląda dość przekonująco...
    Jako Autoryzowany Serwis - Bosch Diesel Car Service nasi pracownicy stale szkolą[...]


    Nie chce siać paniki, może rzeczywiście turbo regenerują dobrze, u mnie się kompletnie nie sprawdzili.
    Ostatnio edytowane przez lucassith ; 05-03-2020 o 14:52

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    To serwis Bosch Diesel service w Łodzi. Zdążyłem zauważyć, że każde warsztaty Bosch przewijają się bardzo negatywnie po forum. Dzisiaj bardzo ciężko ocenić czy serwis jest porządny czy nie.

    Na pewno omijałbym sygnowane przez intercars albo q-service ( no i bosch ).
    Dlaczego? Ano dlatego, że auta to dla nich zabawa seryjna, wchodzi/wychodzi. Póki się coś trzyma to tak zostanie, nigdy nie zauważyłem dodatkowej inicjatywy mechaników w takim warsztacie a przykłady mogę mnożyć w nieskończoność.

    Mogę Ci wysłać namiar na naprawdę porządny warsztat w Łodzi, ale nie wiem czy to w ogóle obszar Twoich zainteresowań.
    A mozesz podac namiar na firmę

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    raczej wyje układ wspomagania kierownicy, pompa lub przewód ciśnieniowy

    - - - Updated - - -

    odepnij podciśnienie z turbiny i sprawdź czy dźwięk jest taki sam

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    lub przewód ciśnieniowy
    Hmm, możesz rozwinąć? O jakim przewodzie mowa?

    Po odpięciu podciśnienia wycie dalej występuje ale czy to aby na pewno dyskfalifikuje turbo? Przecież to nie jest chyba tak, że turbina całkowicie przestaje kręcić?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Polecam Turbo Serwis we Wrocławiu ul. Klimasa. Regenerowałem tam 4 lata temu gwiżdżącą turbinę w 159 z mapą 200KM i 400Nm. Turbina ma za sobą 90kkm i pompuje jak należy. Dają gwarancję bez limitu km.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-02-2017, 18:44
  2. Przepływomierz a może coś innego.
    Utworzone przez Omi.Omi w dziale 166
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 11:23
  3. Turbo ze zmienną geometrią - regenerować czy nie?
    Utworzone przez jose156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 16:57
  4. Uszkodzone turbo - brak mocy, odgłosy tarcia - regenerować?
    Utworzone przez dyymianek w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory