Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Remont głowicy 2.4

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 automat
    Postów
    10

    Domyślnie Remont głowicy 2.4

    Witajcie,
    Otóż prawdopodobnie mam albo walnięta głowice albo uszczelka jest pęknięta w każdym bądź razie czeka mnie jej remont.
    Z objawów to w sumie jedynie twarde węże i szalejący płyn w zbiorniczku, płynu raczej tez nie ubywa bo nie zauważyłem, ale brak mi pomysłów co możne być tego powodem i stad decyzja o zdjęciu głowicy, bo boje się ze kiedyś wywalą węże od tego ciśnienia i będzie problem.
    Ewentualnie pytanie czy powodem takowego stanu możne pompa wody? Chodzi o to ze samochód niedawno kupiłem i rozrząd był wymieniany ale nie mam pewności kiedy, plus jeśli okaże się głowica może uda się wynegocjować zwrot ceny za naprawę z tytułu wady ukrytej.
    I pytanie główne co kupić i wymienić w tej sytuacji zęby to miało ręce i nogi a nie tak na odpierdziel zrobione. Na liście mam aktualnie szpilki głowicy, uszczelka głowicy, komplet uszczelek pod pokrywę, kolektor ssący dolotowy itd, olej z filtrem, rozrząd z pompą wody, płyn w chłodnicy, myślałem o nowych śrubach na kolektor dolotowy i ssący oraz ich planowanie ale nie wiem czy potrzebnie żeby nie pchać się w i tak już spore koszty i oczywiście remont głowicy ale to już jedna firma się tym zajmie kompleksowo.
    Jeśli macie porady co jeszcze sprawdzić bez zdjęcia głowicy to chętnie je przyjmę. A i test na obecność co2 nic nie wykazał ale z nim podobno różnie jest.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa 159 2,4 Jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przerabialem temat , ostatnio w czestochowie masz firme co sprzedaje głowice po kompletnej regeneracji koszt 1500zl stara oddajesz ja jestem zadowolony wszystko super , przy takim remoncie proponuje usunąć klapy wirowe i egr koszt koo tarnowa 800zl wraz z programowaniem ecu , poczujesz roznice

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Ja bym się nie odważył montażu regenerowanej. Jak kolejny raz puści to koszt wyrównana zakup nowej głowicy. Jeździć z taką to dla mnie osobiście tykajaca bomba. A padał gazu przy każdym docisnieciu przypominał by mi że jest tam coś spawane. Wada ukryta? A co tam jest do ukrycia, w tych jednostkach to prawie że norma. Chyba że zdejmiesz i się okaże że już była spawana to może bym dzwonił do poprzedniego właściciela. Ale to też temat delikatny zależy kto ma jakie podejście i od kogo kupiłeś: firma czy osoba prywatna

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar grosii
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    AR33 1.5, AR33 1.7, 146 1.7 16v, 156 1.6TS, AR 166 2.4, 166 FL 2.4 jest 159 2.4 TI, Giulietta QV
    Postów
    459

    Domyślnie

    No właśnie, gdzie kupiłeś? piszesz że rozrząd wymieniony, może mechanik nie odpowietrzył dobrze układu po wymianie rozrządu, przegrzał motor i stąd problem? 2.4 jak i większość włochów trzeba umieć odpowietrzyć... ale to tylko teraz domysły

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Alfa 159 2,4 Jtdm
    Postów
    16

    Domyślnie

    A wiesz na czym polega kompletna regeneracja ??
    Gdzie sa gniazda zrobione , prowadnice wymienione szlif z kazdej strony sprawdzona szczelnosc i etc glowica jest wtedy jak bys nowa kupil jak robic to porzadnie

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 automat
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał grosii Zobacz post
    No właśnie, gdzie kupiłeś? piszesz że rozrząd wymieniony, może mechanik nie odpowietrzył dobrze układu po wymianie rozrządu, przegrzał motor i stąd problem? 2.4 jak i większość włochów trzeba umieć odpowietrzyć... ale to tylko teraz domysły
    Kupiłem od prywatnego, a po czym poznać przegrzany silnik?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ash321098 Zobacz post
    A wiesz na czym polega kompletna regeneracja ??
    Gdzie sa gniazda zrobione , prowadnice wymienione szlif z kazdej strony sprawdzona szczelnosc i etc glowica jest wtedy jak bys nowa kupil jak robic to porzadnie
    Dlatego chce zrobić tak jak sie należy ta regeneracje a nie ze spawanie planowanie i wio na silnik

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał ash321098 Zobacz post
    A wiesz na czym polega kompletna regeneracja ??
    Gdzie sa gniazda zrobione , prowadnice wymienione szlif z kazdej strony sprawdzona szczelnosc i etc glowica jest wtedy jak bys nowa kupil jak robic to porzadnie
    Wiem jak wygląda życie. I gwarancja na 1 rok. I od nowa zabawa, ale co ja tam wiem. Chcesz porządnie kup nową. A tekst o tym że będzie jak nowa zachowaj dla siebie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 automat
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Wiem jak wygląda życie. I gwarancja na 1 rok. I od nowa zabawa, ale co ja tam wiem. Chcesz porządnie kup nową. A tekst o tym że będzie jak nowa zachowaj dla siebie

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ale mówimy o fabrycznie nowej czy nowej w sensie używanej ale nieregenerowanej?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Chyba raczej nie dostaniesz fabrycznie nowej w roku 2020

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Może być fabrycznie nowa - tzw leżak magazynowy

Podobne wątki

  1. [159] Dwa miesiące po zakupie- remont głowicy i turbiny
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 16:06
  2. Remont układu napędowego - planowanie głowicy?
    Utworzone przez ciechu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-04-2007, 22:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory