Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Światla dzienne DRL. Centralny zamek

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie Światla dzienne DRL. Centralny zamek

    Witam.

    Założyłem do 159 światła do jazdy dziennej, nie miałem z tym żadnego problemu, teraz chciałbym podłączyć funkcje zapalenia świateł przy otwieraniu i zamykaniu auta.
    Mam wszystko co potrzebne do tego ale nie mogę znaleźć sygnału z centralnego zamka, przlecialem testerem piny w drzwiach kierowcy oraz bezpieczniki pod kierownicą, znalazłem piny na których jest napięcie do kierunkowzkaow ale żadnego na którym jest sygnał po naciśnięciu kluczyka.
    Wie ktoś może w którym miejscu szukać takiego sygnału??

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    W dziale zrób to sam wrzucałem tutka jak zamontować moduł CL home, który ja akurat podpiąłem pod halogeny. Załącza się tylko jak auto jest zgaszone (plus po stacyjce wyłącza moduł) i działa jedynie jak jest ciemno (czujnik zmierzchu), spójrz, może to Ci się sprawdzi, a podłącza się pod + od kierunkowskazu. Działa więc jedynie na postoju jak zamykasz/otwierasz auto po zmroku.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    AR SW 159 2.4 JTDm Q4
    Postów
    104

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź, obejrzałem twój poradnik.
    Jak najbardziej myślałem o takim podłączeniu tylko myli mnie cały czas jedna kwestia, pisałem nawet do producenta z tym pytaniem.
    Używam modułu Lepard DRL AM.010.1.
    U mnie sygnał po stacyjce mam podpięty do stałego plusa (czyli cały czas moduł wykrywa kluczyk w stacyjce). A nadal mogę wywołać sygnałem, funkcje CL home. Oczywiście sygnał do uruchomienia CL home jest puszczony na odpowiedni kabel dla tego modułu.
    Czyli wychodzi na to, że dla tego modułu niezależnie czy kluczyk jest w stacyjce czy nie moduł CL home może być uruchomiony.
    Odpowiedzi na to pytanie nie uzyskałem od producenta. Dziwi mnie że CL home nie jest uzależniony od stacyjki bo naprawdę widać, że jest to rozbudowany moduł, co prawda nie mam wersji z czujnikiem zmierzchu, ale zastanawiam sie nad zmianą jego. Do modułu mogę wpiąć się laptopem i widzę kiedy jaka funkcja jest uruchamiana. Moduł uruchomiony silnik widzi po napięciu akumulatora.

Podobne wątki

  1. Centralny zamek
    Utworzone przez gacek1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 20:32
  2. centralny zamek
    Utworzone przez misiaczekbos w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 18:39
  3. Centralny zamek
    Utworzone przez Norek212 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2016, 19:22
  4. Centralny zamek
    Utworzone przez singbad w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 17:41
  5. [146] Centralny zamek
    Utworzone przez RedHand w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 19:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory