Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Dziwne odgłosy po odpaleniu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie Dziwne odgłosy po odpaleniu

    Witam.
    Mam problem ze swoją Alfą 159 1.9jtdm 16v 150KM a mianowicie po odpaleniu auta na zimnym silniku przez parę sekund(czasami 5 czasami z 10) spod maski wydobywają się dziwne różne dźwięki klekotania itp oraz falują obroty. Po tej chwili wszystko ustaje oprócz skakania obrotów. Obroty normują się trochę później. Zauważyłem, że po odpaleniu jak te wszystkie klekoty się wydostają spod maski to wciśnięcie sprzęgła trochę im pomaga. Nie wiem czy falowanie i te dźwięki mają coś ze sobą wspólnego, ale piszę o tym jako o jednym problemie. I kolejna rzecz nie wiem czy ma coś z tym wspólnego, ale czasami (NIE ZAWSZE) po odpaleniu wyleci kłębek dym z rury taki dość spory(szaro-niebieski). Spotkał się ktoś z takim problemem albo może mi coś poradzić?! Ledwo co odebrałem auto od mechanika po regeneracji turbiny i wtrysków i nie wiem cz jest sens dalej w nią pakować pieniądze, ale z rugiej strony w takim stanie to mi nikt za dużo za nią nie zapłaci a nie małe pieniądze w nią teraz włożyłem. Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mentos92 Zobacz post
    Witam.
    Mam problem ze swoją Alfą 159 1.9jtdm 16v 150KM a mianowicie po odpaleniu auta na zimnym silniku przez parę sekund(czasami 5 czasami z 10) spod maski wydobywają się dziwne różne dźwięki klekotania itp oraz falują obroty. Po tej chwili wszystko ustaje oprócz skakania obrotów. Obroty normują się trochę później. Zauważyłem, że po odpaleniu jak te wszystkie klekoty się wydostają spod maski to wciśnięcie sprzęgła trochę im pomaga. Nie wiem czy falowanie i te dźwięki mają coś ze sobą wspólnego, ale piszę o tym jako o jednym problemie. I kolejna rzecz nie wiem czy ma coś z tym wspólnego, ale czasami (NIE ZAWSZE) po odpaleniu wyleci kłębek dym z rury taki dość spory(szaro-niebieski). Spotkał się ktoś z takim problemem albo może mi coś poradzić?! Ledwo co odebrałem auto od mechanika po regeneracji turbiny i wtrysków i nie wiem cz jest sens dalej w nią pakować pieniądze, ale z rugiej strony w takim stanie to mi nikt za dużo za nią nie zapłaci a nie małe pieniądze w nią teraz włożyłem. Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi.
    Sprawdziłeś jakie błędy wyrzuca? Na czym polegała regeneracja wtrysków? Same końcówki poszły czy całość? Były zamieniane miejscami? O ile dobrze pamiętam ich numery muszą się pokrywać z numerami w kompie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    Wtryski zregenerowane w całości( uszczelnienie, końcówki, cewka, gniazdo z trzpieniem). Mogę jeszcze dodać, że auto rozkręca się dopiero po 2200 obrotów o ile to ma coś z tym wspólnego.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Na odległość nikt nie pomoże, można jednak zastanowić się, czy przed tymi regeneracjami było tak samo(i naprawy nie przyniosły oczekiwanych efektów)jeśli nie było, to czy wtryski są poprawnie zrobione/zakodowane i podejrzewam, że kwestia wstawania od 2200obr jest związane z regeneracją turbiny. Może sztanga nie została dobrze ustawiona, masz wykres tej turbiny, czy mechanik sam ją "regenerował" na zasadzie po kosztach, wymiana wirnika uszczelnień itd bez profesjonalnego sprzętu?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    Przed regeneracja tych rzeczy było tak samo. I wtryski i turbina byly regenerowane w specjalnych pracowniach zajmującymi się typowo tymi rzeczami, nie u pierwszego lepszego garażowca. Naprawdę mają nie naganną opinie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    A co z klapami itd?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    Klapy wirowe usunięte, DPF czyszczony 20 tys km temu, EGR zaślepiony.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Od 04.2021 159 SW 2.0 jtdm+, WCZEŚNIEJ; 159 2.2 JTS , 159 1.9 jtdm 8v, soft @sdero
    Postów
    460

    Domyślnie

    Jak dla mnie to powinieneś podjechać do sprawdzonego mechanika, który ogarnia, najlepiej polecanego z forum. Tu potrzebna jest kompleksowa diagnostyka, a nie zgadywanki czy to turbo puszcza olej i dlatego dymi czy klepią wtryski. Lepiej raz wydać $ niż "strzelać" i wymieniać. Sprawdzałeś korekty wtrysków przed regeneracją i po? Z tego co piszesz wygląda mi to trochę na ślepy strzał..."klepie na zimnym to wtryski"...jakie masz błędy?
    Pozdrawiam

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kilka objawów wskazuje na turbosprężarkę. Ale jak pisał mesque, najlepiej to zdiagnozuje kumaty mechanik.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9jtdm 150km
    Postów
    37

    Domyślnie

    No właśnie błędów nie ma żadnych, cała instalacja elektryczna została sprawdzona, turbo jest ok, wtryski sprawdzone po raz kolejny na stole i sa dobre. Jedyne co mi został, tak przynajmniej mówi mechanik, to sterownik. Czy jest to możliwe? On mówi że po podłączeniu pod kompa jest wszystko perfekt a autem szarpie więc sterownik może podawać jakiś zły sygnał do silnika i dlatego się tak dzieje. Czy to aby na pewno to?

Podobne wątki

  1. Dziwne odgłosy 2.0 jts
    Utworzone przez mirekswirek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-10-2019, 15:18
  2. [MiTo] 1.3 jtd dziwne odgłosy?
    Utworzone przez Mazi88 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-04-2018, 16:36
  3. [159] Dziwne odgłosy
    Utworzone przez Yorgu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 21:43
  4. Dziwne odgłosy
    Utworzone przez rifle w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 14:58
  5. [164] Dziwne odgłosy
    Utworzone przez zawigrze w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-11-2007, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory